Premiéra Havířovu nevyšla, AZet padl s Vyškovem

Josef Nudera | 24.09.2022

V rámci 1. kola 2. ligy se domácí Havířov střetl s nováčkem soutěže Vyškovem. Hosté předvedli v Havířově bruslivý výkon a především třemi brankami v úvodní třetině určili ráz utkání. Havířov se po první periodě zvedl, zlepšil výkon, ale neproměňoval šance. I tak se ale stále bojovalo o body. Po brankách Jakub Mrvy a Michaela Kolarze byl stav zápasu 2:4. AZ v závěru zkusil hrát v šesti, ale na výsledku už to nakonec nic nezměnilo. Další utkání čeká na Havířov ve středu 28. 9. 2022, kdy pojede na led Nového Jičína.

2. liga - 1.kolo so 24.9.17:00
AZ Havířov - Hokej Vyškov
2:4
(1:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Mrva (Zdeněk, Kofroň), 45. Kolarz (Ćmiel) – 4. Čejka (Čuřík), 12. Dobiáš (Hefka, Romančík), 16. Sebera (Vašíček), 41. Blaha (Čuřík). Rozhodčí: Šico – Bartek, Klimek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 819. Střely na branku: 44:28 (15:10, 14:7, 15:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

AZ Havířov: Štipčák – Mrowiec, Havlík, Kuboš, Homola, Kunc, Dudáš (A) – Pastor, Zdeněk, Mrva (A), Ćmiel, Krupa, Kolarz (C), Plevka, Urbančík, Pawliczek, Antoníček, Apolenář, Foltýn, Kofroň
Hokej Vyškov: Kořének – Vosátko, Hohl, Studený, Blaha, Mikulík, Riedl, Žižka (C) – Vašíček, Sebera, Dobiáš, Čejka, Tomajko, Hefka, Čuřík (A), Janeček, Romančík, Kořenek, Komínek (A), Weintritt

Havířov sice začal utkání lépe, ale byl to Vyškov, který měl jako první velkou šanci. Od modré čáry napřáhl Lukáš Blaha a orazítkoval horní tyčku. Následně už hosté skórovali. Ve 4. minutě našel Čuřík na levém kruhu Jakuba Čejku, který se prosadil střelou na bližší tyčku – 0:1. Havířov měl následně několik menších šancí. Poprvé se mohli domácí hokejisté radovat v 8. minutě, kdy se puk po nahrávce do brankoviště od Jiřího Zdeňka dostal nakonec až k Jakubu Mrvovi, který prostřelil přesouvajícího se Kořénka.

AZet si vypracoval slibnou šanci Foltýnem, ale byli to hosté, kteří opět úřadovali. Marek Štipčák vyrazil puk před branku, kde se dokázal nejrychleji dostat ke kotouči nikým nekrytý Vojtěch Dobiáš, který zakončil blafákem do poloodkryté branky – 1:2.

V 16. minutě se situace opakovala. Nejprve byl ve velké šanci Pawliczek, ale z protiútoku Vyškov navýšil vedení na rozdíl dvou branek. Po přihrávce Vašíčka se prosadil z mezikruží Matěj Sebera – 1:3. V 18. minutě pak ještě ujel havířovské obraně Čuřík, ale Štipčák AZet podržel.

Druhá třetina byla plná zajímavých situací. Nejprve se dokázal do šance dostat hostující Čejka, Štipčák ho vykryl rychlým přesunem. Stejně tak byl (ne)úspěšný na druhé straně Kořének proti šanci Kofroně. Ve 26. minutě si hosté zahráli první přesilovku, drželi sice AZet v pásmu, ale nic výrazného se nestalo.

Ve 33. minutě se prohnal přes střední pásmo až do zakončení Zdeněk, ale Kořének dokázal puk vyrazit. Havířov si následně zahrál přesilovku 4 na 3, ale tu nevyužil. Ve 38. minutě měl Havířov k dispozici trestné střílení. Puku se ujal Jakub Mrva, který se pokusil Kořénka překonat střelou, kterou dokázal vyškovský brankář vyrazit.

Havířov tak odcházel do kabin po druhé třetině stále s dvoubrankovou ztrátou.

Třetí třetina začala mnohem lépe pro hosty. Už po 26 vteřinách hry se prosadil Lukáš Blaha, který zamířil přesně do horního růžku branky – 1:4. Ve 45. minutě si vzal puk na modré čáře na hokejku Michael Kolarz a dokázal zcela zaskočit Kořénka, kterému puk zapadl za záda – 2:4. Ve 49. minutě byl v obrovské šanci Apolenář, jeho dorážku do odkryté branky Vyškova dokázal vyrazit jeden z obránců na poslední chvíli mimo.

Havířov si následně vypracoval další dvě velké šance. Nejprve mohl Kofroň využít zaváhání v rozehrávce Vyškova, následně neproměnil samostatný únik na Kořénka Krupa. Havířov zkusil necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny hrát v šesti. Nakonec se ale neprosadil a hosté si z Havířova odvážejí tři body.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Zápas se mi nehodnotí lehce, protože jsme v domácí premiéře nezískali body. Mrzí nás především první třetina, kde jsme prakticky z první šance inkasovali, což nás srazilo trochu dolů. Kluci se do toho pak dostali zpátky. Celkově jsme předvedli zlepšený výkon oproti utkání s Novým Jičínem. Kluky jsme nabádali k větší agresivitě a k lepšímu bruslení, což tam dnes bylo. Ve zbytku utkání jsme byli lepším týmem a bohužel jsme nevyužili šance, které jsme měli. Soupeř měl rychlý přechod do útoku, hrál dobře. Ve druhé třetině jsme se s tím dokázali popasovat, ale bohužel jsme inkasovali hned na začátku třetí třetiny. To nás zase trochu srazilo dolů. Chtěli jsme do této třetiny dobře vstoupit. Musíme být lepší v předbrankových prostorech. Už je to druhý nebo třetí zápas, kdy nesbíráme puky na brankovišti. V útočném pásmu jsme to měli moc upracované. Pokud zlepšíme hru na brankovišti, bude padat i více branek.

Michal Konečný (Hokej Vyškov): Myslím si, že nám na začátku pomohlo, že byli domácí nervózní. Pak už to byl vyrovnaný hokej. Musím pochválit gólmana a všechny naše hráče. Jsou to mladí kluci, každý takový zápas jim jenom pomůže v rámci získávání zkušeností. Jsem rád, že jsme dneska utkání zvládli.