Příprava je za námi. Ze zápasu s Popradem bere AZ bod

Tomáš Vlček | 07.09.2021

Poslední přípravný zápas před sezonou 2021/22 sehrál dnes AZ v Gascontrol Aréně proti Popradu. Hosté, úřadující vícemistr slovenské extraligy, ukazovali po celý zápas svou vysokou kvalitu a k výhře meli rozhodně blíže. Nicméně AZeťáci bojovali, dokázali brankami Stuchlíka a Chrobočka v přesilovce, otočit skóre z 0:1 na 2:1. Po 60 minutách skončil zápas 2:2, což je určitě pro AZ úspěch. Až samostatné nájezdy rozhodly o výhře hostů 3:2. Další utkání, které AZ odehraje, už bude prvoligové. V sobotu 11. září se představí na Slavii, doma pak ve středu přivítá Třebíč.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 7.9.17:30
AZ Heimstaden Havířov - HK Poprad
2:3sn
(1:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Stuchlík (Bambula, Valenta), 44. Chroboček (Bednář, Hlaváč) – 5. Vandas (Bjalončík, Šišovský), 45. Basaraba (Jevoš), rozh. náj. Handlovský. Rozhodčí: Fiala, Šutara – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Chroboček, Valenta, Hlaváč, Mrowiec, Kabelka, Pastor, Kočí – Bednář, Pechanec, Veselý – Doktor, Hudeček, Dostálek – Hrubec, Maruna, Mrva – Bambula, Stuchlík, Kunc
HK Poprad: Čiliak – Brejčák, Drgoň, Demo, Ulrich, Dalhuisen, Rymsha, Novajovský – Mešár, Skokan, Svitana – Šišovský, Bjalončík, Vandas – Handlovský, Bortňák, Livingston – Paločko, Jevoš, Basaraba – Valigura

Úvod zápasu byl především v režii hostujícího Popradu, který se hned v 5. minutě dostal do vedení. V přesilové hře dostal Michael Vandas přihrávku zpoza branky do mezikruží a střelou z první propálil Fučíka – 0:1. V polovině třetiny dokázal AZ vyrovnat. Kryštof Stuchlík střelou z levého kruhu, do bližší šibenice, nachytal Čiliaka, který už puk nestihl chytit – 1:1. Na konci třetiny musel Fučík předvést ještě dva rychlé zákroky proti Vandasovi, který již ale neuspěl a první třetina tedy skončila nerozhodně 1:1.

V druhé třetině byl opět ve velké převaze hostující tým. Po neúspěšných šancích Handlovského a Skokana přišlo vyloučení Jana Maruny na 2 min. za vysokou hůl, ale tentokrát popradští přesilovku nevyužili. Stejně tak naložili i s dalšími šancemi. Havířov se dostal ke své jediné velké šanci až těsně před koncem druhé třetiny. To se Dostálek obtočil kolem obránce a prudkou střelou vystrašil Čiliaka, od nějž se puk odrazil těsně mimo. Po druhé třetině tak zůstal stav dále nerozhodný.

Ve třetí třetině se AZ svému soupeři snažil vyrovnat, a byl za to odměněn. David Chroboček měl v přesilovce ve 44. minutě, při svém gólu, poměrně jednoduchou práci. Po nájezdu Bednáře totiž bekhendem dorazil puk do prázdné brány. Poprad ale velmi rychle srovnal. Havířovská obrana nedokázala dostat puk do bezpečí a příležitosti se tak chytil Joe Basaraba. Ten se dostal na hranici brankoviště k opakované dorážce a se štěstím, s odrazem o držadlo Fučíkovy hole, puk dostal do branky. Po zbytek zápasu se k šancím dostávali pouze hosté, ale proměnit je již nezvládli. Stav po 60 minutách tak byl nerozhodný 2:2.

Následovaly samostatné nájezdy. Za Havířov proměnil pouze Jan Bambula, za Poprad Joe Basaraba a Lukáš Handlovský. Díky němu tak zvítězil tým HK Poprad 3:2 po nájezdech.

Autor reportáže: Eva Suchánková

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Letos jsme si schválně vybrali těžší soupeře, takové zápasy nám snáze odhalí naše nedostatky. Kluci pak musí hrát na sto procent a nic nevypustit. Tohle by se mělo přenést do prvního utkání, které hrajeme na Slavii. Poprad je kvalitní tým, který má skvělé hráče. Nám to ukázalo, na čem musí někteří hráči zapracovat a zlepšovat.

Peter Mikula (HK Poprad): Pro nás to byl první zápas po třech týdnech. Havířov se i v prvním zápase v Popradu prezentoval v dobrém světle. Dnes to bylo, z naší strany také kvalitní utkání, ale s jedinou výtkou, že jsme nepřidali více gólů. Šancí na to, abychom to dotáhli do vítězného konce v šedesáti mninutách, jsme měli více než dost.