Starší dorost nevstřelil branku a podlehl Zlínu

Petr Miklas | 16.10.2015

K dnešnímu utkání přijeli v roli favorita hosté ze Zlína, hráči AZetu s nimi drželi krok do druhé třetiny, ve které hosté zápas třemi brankami rozhodli. Domácí hráči se ve třetí třetině snažili výsledek korigovat, ale nepodařilo se jim překonat výborně chytajícího Hufa v brance modrožlutých. Za Zlín se trefili pouze dva hráči - Filip Chytil a Daniel Dlabaja, zato každý z nich dvakrát.

ELSD - 13.kolo pá 16.10.16:00
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
0:4
(0:1, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Chytil (Gába), 25. Dlabaja (Kotek), 28. Chytil (Krejčiřík), 32. Dlabaja (Fryšara, Kotek). Rozhodčí: Libiger – Mikler, Bojda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 23:38. Průběh utkání: 0:0, 0:4.
AZ Havířov: Sonnek – Pavelek, Aulehla, Chujac, Frojda, Szturc, Srníček, Mrowiec – Juhász, Strakoš, Pecka, Rzekanowski, Peterka, Piš, Raček, Pawliczek, Cihlář.
PSG Berani Zlín: Huf - Jenáček, Gába, Budil, Kowalczyk, Fridrich, Dluhoš, Marek – Krejčiřík, Chytil, Václavek – Fryšara, Dlabaja, Kotek – Bainar, Hefka, Mikulec – Kenša, Dobiáš.

V první třetině Zlín ukázal, jak silný je. Dokázal si vypracovat tři tutovky, první z nich už v čase 2:00, kdy mohl střílet do odkryté branky Krejčiřík, ale Sonnek mu šanci zhatil svým levým betonem. V polovině 7. minuty pálil při přesilovce Kotek, jeho ránu mířící do pravého horního rohu Sonnek vyrazil s vypětím všech sil. O necelé dvě minuty později se před Sonnka dostal Chytil, ale se střelou mezi betony neuspěl.

První šance domácích přišla až v 15. minutě, kdy Cihlář objel branku a snažil se procpat puk mezi Hufovými betony, málem se mu to i povedlo, ale svému gólmanovi pomohli i spoluhráči a proto nakonec akce gólem neskončila. Aktivní Zlín se nakonec gólu dočkal o minutu později, když Gába nahodil puk na Sonnka, ten se odrazil neočekávaně před odkrytou branku, kde stál Filip Chytil, kterému stačilo poslat jej sítě. Azet pak hrál přesilovku, ale měl problém se dostat do útočného pásma i proto po první třetině prohrával 0:1.

Zlín vstoupil do druhé třetiny velmi dobře, tlačil domácí a po odehraných čtyřech minutách vstřelil svou druhou branku. Trefil se Daniel Dlabaja, jenž si vybruslil mezi kruhy a nádherně trefil levý horní roh Sonnkovy branky. Ve 28. minutě přidal další gól hostí Filip Chytil, který po Krejčiříkově přihrávce pálil do odkryté branky. O dvě minuty později mohl snížit Peterka, který se dostal do brejku, ale jeho střelu do horního rohu zlikvidoval Huf svou lapačkou.

Ve 32. minutě přišla rychlá kombinace hostí, kterou zakončil Daniel Dlabaja, jenž tak dal svůj druhý gól v zápase. Ve 35. minutě se hosté po špatném střídání domácích hráčů dostali do málo vídané situace tři na nikoho, ale naložili s ní špatně a Sonnka v podstatě neohrozili. V závěru třetiny mohl skórovat hostující Kotek, ale Sonnek se překonat mezi betony nenechal.

Ve třetí třetině jsme už žádný gól neviděli, přestože si oba celky vypracovaly množství šancí. Jednu z nich měl 45. minutě při přesilovce zlínský Kotek, jehož rána mířila mezi Sonnkovy betony, ale gólman AZetu své chrániče scvaknul včas. Havířovští hráči bojovali i za nepříznivého stavu, vyslali na Hufa čtrnáct střel, ale překonat jej nedokázali ani při obrovském závaru v 54. minutě. Zlín mohl přidat pátou branku v 57. minutě, kdy se uvolnil Krejčiřík, střílel dobře nahoru, jenže Sonnek byl připraven a jeho ránu vyrazil.

Utkáni tedy skončilo zaslouženým vítězstvím Zlína, který byl lepší. Hráči AZetu bojovali až do konce a snažili se dát alespoň čestný gól, to se jim však nepodařilo a Daniel Huf si tak může připsat utkání s čistým kontem.

Martin Janeček (AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili docela slušně, v první třetině jsem hráli aktivně, je škoda, že jsme také nedali branku jako soupeř. Zápas nám prohrála druhá třetina, kdy jsme po druhé brance Zlína sklonili zbraně, hráči nepochopitelně rezignovali, což je škoda, protože jsme se dostali do dobrých šancí, byly tam situace 2 na 1a samostatný nájezd. Soupeř nám pak odskočil a už si utkání pohlídal. Na druhou stranu mám radost, že se kluci zase zvedli ve třetí třetině. Bylo vidět, že chtějí hrát, měli jsme šance. Bohužel jsme je neproměnili, ale myslím si, že jeden dva góly jsme si zasloužili dát.

Robert Svoboda (HC PSG Zlín): Hráli jsme výborný hokej, myslím si, že ve druhé třetině jsme měli proměnit víc šancí, tam jsme měli velkou převahu. Domácí v závěru bojovali, měli nějaké přesilovky a šance, proto jsme rádi za tu nulu. S výsledkem 4:0 jsme spokojeni.