Starší dorost nevstřelil branku a v Boleslavi neuspěl

Jozef Valenčík | 01.12.2017

K dalšímu zápasu nadstavbové části vyjeli starší dorostenci do Mladé Boleslavi. Po bezbrankové první třetině domácí udeřili v té druhé, kdy dvěma góly odskočili Havířovu. AZet i přes několik šancí nevyzrál na brankáře Maška a vrátil se tak domů s prázdnou.

ELSD - 22.kolo čt 30.11.17:00
BK Mladá Boleslav - AZ Residomo Havířov
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Šípek (Dobša, Jindra), 33. Šípek (Dobša). Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Serbus. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 2:0.

BK Mladá Boleslav: Mašek – Dotter, Houška, Hovorka, Imlauf, Rudolph – Schulz, Zajíček, Šípek, Šimon, Dobša, Novák, Moucha, Čermák (C), Jindra, Závora, Moravčík, Jelínek
AZ Residomo Havířov: M. Dufek – Uhlíř, Thiel, Máca, Pavelek, Grygar – Bochnak, Hilšer, Juhász (C), Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, K. Dufek, Pindel

Se svou hrou v první třetině museli být pocitově spokojenější domácí. Ačkoliv skóre nereflektovalo jejich převahu, vytvářeli si více šancí a častěji drželi puk. V 5. minutě nachystal Zajíček za bránou puk pro Michala Simona. Havířovský brankář Michal Dufek zakročil včas. Za tři minuty převzal dobrou přihrávku do jízdy Novák. Ocitl se příliš blízko hostujícího brankáře, a tak zvolil složité zakončení s hokejkou mezi nohama. Trefil jen Dufkův beton. Po boleslavské ztrátě puku na modré čáře se do protiútoku vydali Pindel a Máca, jenže neproměnili. Havířov si poté vyzkoušel přesilovku. Tu však po necelé minutě přerušilo vyloučení hostujícího Janečka. Za stavu 4 na 4 nebezpečně nahazoval na domácího gólmana Bochnak. Mašek zasáhl ramenem. Pět minut před koncem dostal od protihráče namazáno Šípek. Nedokázal však protlačit puk přes betony Michala Dufka. O chvíli později se z trestné lavice vrátil Janeček a ihned uháněl do úniku. Stihl se s ním ale vrátit jeden z boleslavských beků a donutil Janečka zakončovat z úhlu. Mašek si prostor u tyče už pohlídal. Dvě minuty před sirénou minula Hilšerova střela pravou tyč.

Mladá Boleslav se radovala hned po 26 vteřinách druhé části. Jakub Šípek si připravil puk na levém kruhu a trefil mezeru mezi lapačkou a betonem gólmana AZetu. Herní projev obou stran začal být kostrbatý, čehož mohl využít Žídek. Útočník AZetu tlačil puk nad Maškovo pravé rameno. Trefil jen jeho vyrážečku. V polovině třetiny nadělalo Maškovi problémy tečované nahození Pavelka. Vypadnutý kotouč se domácí obraně povedlo odklidit mimo nebezpečí. Ve 32. minutě se prokombinovali do pásma Dobša a Šípek. Druhý jmenovaný pak zpoza brány našel přihrávkou Houškovu čepel. Domácí útočník byl při finiši vyrušen faulem. V čase 32:32 si Jakub Šípek najel do středu útočného pásma a přesnou ranou zvýšil na 2:0. Vzápětí zahájili přesilovku i Havířovští. V té se ale trápili. Kromě četných ofenzivních výpadů Adama Hilšera se hostům nedařilo propracovat do zakončení. Právě Hilšer ujížděl v závěru sám na Maška, který vytáhl důležitý zákrok.

Kdo ve třetí třetině očekával velký nápor AZetu, ten se pletl. Na hostech byla vidět snaha. Bohužel pro ně se dopouštěli velkých nepřesností. Boleslavští navíc nepolevili v bruslení a zneškodňovali útoky soupeře už ve středu hřiště. Ve 45. minutě si před brankoviště nabruslil Imlauf. Ve skvělé pozici minul levou tyč. Po třech minutách ve vlastním oslabení se opakovala prakticky totožná situace. Přihrávka zpoza brány, Imlauf v jízdě. Ani tentokrát blonďatý útočník nepřekonal hostujícího gólmana. Větší šanci si Havířov vytvořil paradoxně až po přesilové hře. V 51. minutě zblokoval Mácovu ránu Moravčík, od něhož se puk odrazil k dalšímu havířovskému obránci. Nahození na Maška tečoval Tomeček. Puk rotoval před brankovou čárou, ale hosté se k dorážce nedostali. O minutu později se zjevil sám před bránou Dobša a pokusil se gólmana donutit k rozevření betonů. Michal Dufek se nenechal nachytat a kotouč zastavil. V poslední desetiminutovce už Boleslav zápas kontrolovala. Několikrát zachytil soupeřovo vyhození z pásma Šípek. Svižnou ránu Zajíčka z 56. minuty vykryl Michal Dufek vyrážečkou. Havířov si vyžádal oddechový čas, jenže nakonec nedošlo ani k odvolání gólmana. Těsně před koncem ještě uhájil čisté konto Mašek před Ciencialou a bylo rozhodnuto.

Autor reportáže: Jaroslav Kindl (bkboleslav.cz)

Jiří Zörkler (trenér BK Mladá Boleslav): Myslím, že jsme konečně odehráli zápas podle našich představ. Kluci bojovali, prali se do konce, gólman chytal dobře. Na druhou stranu jsme zase neproměnili spoustu šancí. Zápas mohl skončit klidně 6:0. Jsme ale spokojení s tím, jak kluci makali.

Tomáš Urbánek (trenér AZ RESIDOMO Havířov): První bezbranková třetina pro nás byla důležitá. Cesta z Havířova je dlouhá. Věděli jsme, že po nás soupeř půjde. Měli jsme špatný vstup do druhé třetiny. V první minutě přišlo individuální selhání. Jeli jsme třikrát sami na bránu. Měli jsme to mezi kruhy, jednou dorážka do prázdné brány. Jestli z tak vyložených šancí nebudeme dávat góly, nemůžeme pomýšlet na vítězství. Ve třetí třetině nás soupeř přehrával a já mu gratuluji.