Trenčín si z Havířova veze výhru, rozhodly přesilovky

Petr Miklas | 28.08.2018

AZ dnes odehrál dobrý zápas, ale doplatil na nevyužité šance. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení díky dvěma přesilovkovým brankám. AZ mohl na první gól odpovědět z trestného střílení, ale Veselého střelu mezi betony Šimko zastavil. Rozhodnutí přišlo na začátku druhé třetiny, kdy Dukla díky dvěma slepeným gólům odskočila do čtyřbrankového vedení. V prostřední části dokázal AZet dvěma góly snížit, ale další branky už nepřidal. Neprosadil se už ani nikdo z hostujících hráčů a tak si Trenčín odváží výhru 2:4.

Přípravné zápasy - 7.kolo út 28.8.18:00
AZ Residomo Havířov - HK Dukla Trenčín
2:4
(0:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Maruna (Bednář, Haas), 37. Rehuš (Seman, Veselý) – 7. Bližňák (Frühauf), 11. Sadecký (Frühauf, Bartovič), 22. Bartovič (Hecl, Frühauf), 23. Švec (Holenda, Rýgl). Rozhodčí: Koziol, Fiala – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 2:4.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai – Dudek, Luža – Šendera, Mrowiec – Ševěček – Veselý, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Kurovský – Macuh, Cihlář, Bambula – Szturc.
HK Dukla Trenčín: Šimko – Bohunický, Rýgl – Frühauf, Cebák – Holenda, Hudec – Švec, Varga, Jakubec – Mikula, Sadecký, Hudec – Bližňák, Bartovič, Štěpánkovič – Hecl, Pardavý, Sojčík

Oba celky hrály od začátku aktivně, ale žádná z šancí branku nepřinesla. Jako první se radovali hostující hráči, kteří na konci 7. minuty využili přesilovku. Úspěšným střelcem byl Mário Bližňák, jemuž stačilo poslat volný puk z brankové čáry do sítě.

V polovině první třetiny hrála Dukla další přesilovku, ale obrovskou šanci vyrovnat měl domácí AZet. Veselý se dostal do brejku, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jenže Šimko jeho střelu mířící mezi betony zastavil svým pravým chráničem.

V polovině 11. minuty, ještě v téže přesilovce, navýšil vedení Trenčína Boris Sadecký, který tečoval Frühaufovu ránu od modré čáry, tento puk ještě Bláha zastavil, ale na následnou dorážku už byl krátký.

Ve 13. minutě chybovali hosté v rozehrávce, to pomohlo do šance Veselému, jehož tvrdou ránu kryl Šimko lapačkou. Ve zbytku třetiny už jsme moc velkých šancí neviděli, přestože hráli domácí hráči přesilovku. Dvě minuty před koncem první části ještě zahrozil Bartovič, ale Bláha jeho dobrou střelu vytěsnil ramenem mimo branku. Po první třetině tedy vedl Trenčín 0:2.

Začátek druhé třetiny vyšel hostujícím hráčům na výbornou. Už po odehrané minutě našel Hecl v mezikruží Milana Bartoviče, jehož střela zápěstím skončila až v síti. Za další minutu už to bylo 0:4, když Bláhu propálil Jozef Švec.

Ve 28. minutě mohl ještě navýšit náskok Dukly Bartovič, jenž se dostal do samostatného úniku, ale s blafákem si na Bláhu nepřišel. Ve 33. minutě se prosadili také domácí, když Bednářovo nahození tečoval Jan Maruna. Neuplynula ani půlminuta a další gólovku měl domácí Kurovský, jenž se šikovně uvolnil a řítil se sám na Šimka, ale ten jeho prudkou střelu vyrazil.

Ve 37. minutě přidal po pěkné kombinaci s Veselým a Semanem druhou branku AZetu Branislav Rehuš, který mířil do odkryté branky. Něco málo přes minutu před koncem druhé části se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení domácí Kurovský s Gřešem, ale zpětná přihrávka prvně jmenovaného nenašla hůl druhého, který by jinak střílel do odkryté branky.

Po čtyřiceti minutách utkání proto platil stav 2:4.

Třetí třetina přinesla hodně zajímavou podívanou a spoustu šancí. Ve 45. minutě jeli Seman s Chrobočkem 2 na 1, Seman našel hůl Chrobočka, ale ten nedokázal dostat puk za Šimkův beton. Podobně dopadlo přečíslení ze 47. minuty, kdy Bambula nedokázal dobře nahrát ani zakončit.

V 55. minutě měli hosté po Mrowiecově střele i dost štěstí, když puk poskakoval v brankovišti, ale Šimko jej nakonec našel jako první a přikryl rukavicí. Pak už se hosté trochu zatáhli a kontrolovali hru.

Minutu před koncem mohl přidat pátou branku Dukly Sojčík, který se dostal přes dva obránce před Bláhu, ale ten jeho bekhendový pokus vyrazil. Domácí se ani nedostali ke hře bez brankáře a utkání skončilo výhrou Trenčína 2:4.

Další utkání sehraje Havířov ve čtvrtek 30.8. na ledě Krakova.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Prohráli jsme sice 4:2, ale myslím si, že divákům se utkání muselo líbit. Snažili jsme se hrát hodně dopředu, ale dostali jsme dvě branky v oslabení. Byli jsme špatní v předbrankovém prostoru a to rozhodlo dnešní zápas. Druhá a třetí třetina už z naší strany byla lepší. Hodně si cením toho, že jsme za stavu 0:4 ukázali charakter a pořád jsme chtěli hrát a to utkání zvrátit.

Ján Pardavý (HK Dukla Trenčín): Zápas měl z obou stran tempo a pohyb. My jsme zachytili začátek, i ve druhé třetině jsme kontrolovali hru a měli jsme komfortní čtyřbrankový náskok. Pak jsme přestali hrát a dostali jsme dva hloupé a zbytečné góly. Rázem to byla z naší strany panika. Třetí třetina byla z pohledu Havířova velmi dobrá, dostali nás pod tlak. My jsme se naopak snažili, aby z toho nebylo drama. Na mnoha věcech ještě musíme zapracovat, ale s výkonem, nasazením a předvedenou hrou jsme spokojení.