V Krakově podlehl AZ 2:4

Tomáš Vlček | 15.08.2019

V pořadí čtvrté přípravné utkání zevedlo dnes havířovské hokejisty k "odvetě" na led krakovské Cracovie. Ta se ukázala být v průběhu utkání lepším týmem. Ve druhé třetině si vytvořila pohodlný tříbrankový náskok, který sice AZ postupně brankami Veselého a Mrowiece snížil, ale více už nestihl. Naopak po gólu do prázdné havířovské klece si připsala Cracovia konečnou výhru 4:2. Další přípravný zápas sehraje AZ v úterý 20. srpna na domácím ledě s VHK Vsetín.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 15.8.17:00
Comarch Cracovia Krakow - AZ Residomo Havířov
4:2
(0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Kapica (Vachovec), 27. Domogala (Kalinowski), 28. Dziurdzia (Kapica), 60. Drzewiecki – 36. Veselý (Tomi), 59. Mrowiec (Cihlář). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300.  Průběh utkání: 3:0, 3:2. 4:2.

Comarch Cracovia Krakow: Kopřiva – Kruczek, Bychawski, Jachym, Ježek, Rompkowski, Gajor – Bepierszcz, Kalinowski, Domogała – Kapica, Vachovec, Dziurdzia – Drzewiecki, Bryniczka, Kamiński – Musioł, Krynicki, Jaracz.
AZ Residomo Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Mrowiec, Malina, Kachyňa, Nepokoj – Kotala, Maruna, Bambula – Bednář, Veselý, Dvořák – Tomi, Pořízek, Pawliczek – Krejčí, Cihlář, Bochnak – Juhász

Vstup do zápasu měli lepší havířovští hokejisté, ale svou úvodní aktivitu nedokázali brankově vytěžit. Domácí postupně hru srovnávali, ale ani oni nevymysleli nic, co by vedlo ke vstřelení branky. Celkově měla první třetina dobré tempo, ale hře chyběly vyložené příležitosti. V závěru třetiny dostali domácí k dispozici přesilovku, ale ani z ní se brankově neurodilo. A tak se šlo do kabin poprvé za stavu 0:0.

Přestože první dvacetiminutovka to nenaznačovala, ta druhá už přinesla slušnou porci branek, především ze strany domácích. AZ sice nejprve zvládl i zbytek oslabení, ale ve 25. minutě Cracovia poprvé udeřila, když se zcela sám před Stazkou prosadil Damian Kapica. Uplynuly jen dvě minuty a díky úspěšnému bekendovému zakončení Adama Domogaly to bylo 2:0. Cracovii v tu chvíli jako by narostla křídla, na ledě jasně vládla a výsledkem byl její třetí gól z hole Antoniho Dziurdzii ve 28. minutě.

AZ se pak trochu z tohoto šoku přeci jen oklepal. Také on dostal od 33. minuty k dispozoci přesilovku, kterou tři vteřiny před koncem využil. Šanci na obrat skóre zapálil svým gólem Radek Veselý – 3:1. Do konce třetiny ještě zahrozily oba týmy, ale skóre se už neměnilo.

Ve třetí třetině se havířovským podařilo herně vrátit do utkání, ale branka z toho dlouho nebyla. Jednu sice v 57. minutě v přesilovce vsítili, ale nebyla uznána pro předchozí ofsajd. Až necelé dvě minuty před koncem se po závaru před domácí brankou prosadil Jaroslav Mrowiec. AZ pak ve snaze vyrovnat zariskoval hrou bez brankáře. Dvě vteřiny před koncem ale trefil prázdnou branku Filip Drzewiecki a uzavřel skóre na konečných 4:2.

Rudolf Roháček (Cracovia Kraków): Odehráli jsme velmi těžké utkání do kterého jsme dali všechny síly. V první třetině jsme, i přes několik možností, branku nedali. Zato ve druhé branky přišly a my se můžeme radovat z vítězství. Teď nás čekají dva dny volna a pak se začneme připravovat na Tatranský pohár v Popradu.

Patrik Rimmel (AZ Residomo Havířov): První třetina přinesla neurovnaný hokej. Ve druhé byl Krakov jasně lepší, přehrával nás a my jsme nehráli to, co jsme měli a chybovali jsme. Ve třetí třetině jsme se, dá se říct, vrátili do zápasu a snažili se alespoň vyrovnat, ale už jsme to tam nedotlačili. Krakov vyhrál zaslouženě, byl lepším týmem. Kaňkou utkání je pro nás zranění několika hráčů, takže jsme dohrávali jen na devět útočníků, ale nemělo by to být snad nic vážného.