V Prostějově AZ neskóroval, body tak zůstaly na Hané

Tomáš Vlček | 29.12.2018

Poslední zápas roku 2018 sehráli dnes havířovští hokejisté na prostějovském ledě. Domácí si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok, který se už AZetu, i přes řadu šancí, nepodařilo stáhnout. Navíc ve třetí třetině využili Jestřábi přesilovku a uzavřeli skóre na konečných 3:0. Další utkání sehraje AZ až v pátek 4. ledna v Kadani.

CHANCE LIGA - 40.kolo so 29.12.17:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Residomo Havířov
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Žovinec (Divíšek, Nouza), 17. Starý (Divíšek, Dvořáček), 51. Nouza (Divíšek, Dvořáček). Rozhodčí: Wagner, Pilný - Hejl, Bosák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 2.435. Střely na branku: 30:32 (12:6, 10:15, 8:11). Zblokované střely: 11:7. Vhazování: 34:24. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Havlík, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Račuk, Starý – Venkrbec, Hanták, Prokeš – V. Meidl, Krejčiřík.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rašner, Rutar – O. Procházka, F. Seman, R. Veselý – Bambula, Maruna, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

Poslední utkání letošního roku slibovalo parádní podívanou a hráči to od úvodních minut potvrzovali i na ledě. Prostějov se rychle oklepal ze špatného výkonu na ledě Kladna a od začátku utkání odpovědně plnil taktické pokyny trenérů. Domácí se výborně doplňovali v útočné i obranné třetině a ve dvanácté minutě jim tato spolupráce přinesla ovoce. Tomáš Divíšek vybojoval na modré čáře puk, zavezl ho do útočné třetiny a předložil Dušanu Žovincovi, který se trefil nekompromisně pod štangli Bláhovi branky - 1:0. V 17. minutě nejdříve neproměnil svou tutovku Jan Starý, ale tentýž hráč se dostal do zakončení znovu a tentokráte se už nemýlil - 2:0. Na konci třetiny se hra kapánek přiostřila. Havířovský hráč dostal pořádně naloženo u mantinelu a následně se popral Račuk s Marunou. Rozhodčí během posledních deseti minut vyloučili hned pět hráčů a domácí šli do kabin oslabeni o jednoho hráče.

S oslabením si domácí letka poradila na výbornou a hostům nepovolila žádnou vážnější akci ke skórování. Prostřední část nepřinesla žádnou branku, ale o zajímavé situace nebyla nouze. Nejdříve se dostal do zakončení Divíšek, ale svou šanci neproměnil a na druhé straně Maruna naložil se svou příležitostí stejně jako domácí forward. Ve 30. minutě se domácí radovali ze vstřelené branky, ale jejich radost měla jepičí trvání. Branka nemohla být uznána, protože Krejčiřík dostal puk do sítě rukou. V další šanci Prostějova se ocitl Divíšek, ale jeho rána jen těsně minula hostující branku. Po něm se Račuk snažil posunout Prostějov do tříbrankového vedení, ale ani jemu se nepodařilo navýšit vedení. Po domácích šancích se do tlaku dostal i Havířov. Luňák šel pykat na trestnou lavici a hosté zamkli Jestřáby ve své obranné třetině. Paradoxně největší příležitost měli domácí. Tomáš Nouza vypíchl obránci puk na modré čáře a ujížděl sám na Bláhu. V posledním momentu ho fauloval Matai a rozhodčí nařídili trestné střílení. To však domácí snajpr neproměnil a druhá třetině skončila stejně jako ta první 2:0.

Třetí třetina se hrála ve stejném duchu jako dvě předchozí. Prostějov výborně zachytával akce hostů a poctivě pracoval na obou stranách kluziště. Ve 45. minutě přišly asi největší šance AZetu, když Matai trefil od modré čáry břevno a po něm Bořuta předložil před branku nádhernou přihrávku, na kterou ovšem nikdo z hostujících útočníků nedosáhl. V 51. minutě přišlo potvrzení vedení Jestřábů. Divíšek s Dvořáčkem připravili pro Tomáše Nouzu luxusní přihrávku a prostějovský střelec se ze svého oblíbeného místa nemýlil - 3:0. Zkorigovat výsledek mohl ještě Maruna, ale na spolehlivého Neužila si svojí střelou nepřišel. Slušně zaplněné tribuny (2435 diváků) viděly v závěru utkání předčasný novoroční ohňostroj, když se hostujícím fanouškům povedlo propašovat na stadion pyro a znemožnili svému celku pokus o hru bez brankáře. Rozhodčí nechali poslední půlminutu dohrát v mlžném oparu a Jestřábi se mohli radovat z výhry 3:0!