Vítězný start! AZet uspěl na ledě Sosnowce, dvakrát se trefil Apolenář

Redakce | 18.08.2022

Hokejisté havířovského AZetu úvodní přípravný zápas zvládli. Na ledě Zaglebie Sosnowiec zvítězili 4:3 po nájezdech. Dvěma góly se blýskl Jakub Apolenář, vítěznou trefu obstaral Daniel Spratek.

Přípravné zápasy - 1.kolo čt 18.8.18:00
Zagłębie Sosnowiec - AZ Havířov
3:4sn
(0:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Witecki (Nahunko, Rzeszutko), 45. Danylenko, 48. Kogut – 8. Čmiel (Chovaniak, Pastor), 25. Apolenář (Tvrdý), 26. Apolenář (Spratek, Kofroň), rozhodující nájezd Spratek.

AZ Havířov: Štipčák – Šcurek, Kunc, Chowaniak, Kolarz, Havlík, Mrowiec – Apolenář, Spratek, Kofroň, Pawliczek, Stuchlík, Pastor, Tvrdý, Ćmiel, Krupa, Pniok. Trenér: Jiří Raszka.

Havířovský tým, který šel do zápasu na ledě polského soupeře ve třech formacích, začal slibně. Neuběhlo ani osm minut hry a skóre otevřel Matouš Ćmiel. Na vítěznou první třetinu AZet navázal v té následující.

V jejím úvodu poslal Havířov do dvoubrankového trháku Jakub Apolenář a tentýž útočník vzápětí svým druhým zásahem v utkání zvýšil už na 3:0 pro výběr trenéra Jiřího Raszky. Domácí ovšem v závěru prostřední části snížili a ve třetím dějství díky trefám Danylenka a Koguta srovnali na 3:3.

O výhru si to oba celky rozdaly v nájezdech, ve kterých byli úspěšnější hokejisté Havířova. Těm výhru zajistil vítěznou brankou Daniel Spratek.

Druhé přípravné utkání sehraje AZet na domácím ledě, kdy v úterý 23. srpna od 18 hodin hostí Opavu.