Z Přerova AZ body neveze, rozhodla druhá třetina

Tomáš Vlček | 22.12.2018

Poslední předvánoční kolo Chance ligy zavedlo AZ do přerovské MEO Arény. V první třetině měl, i díky třem přesilovkám, velkou střeleckou převahu, ale skóre bylo vyrovnané 1:1. Ve druhé třetině se dvakrát prosadili domácí a protože ve třetí části padlo už jen po jednom gólu na každé straně, zůstaly body na Hané. Další zápas sehraje AZ ve čtvrtek 27.12. doma proti Č.Budějovicím.

CHANCE LIGA - 38.kolo so 22.12.17:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Pala (T. Sýkora, Navrátil), 24. T. Sýkora (Pala, Navrátil), 37. Milan Procházka (Ferenc, Malina), 60. Tomi (Sikora, M. Novotný) – 7. Pořízek (Kotala, Dudek), 60. Rehuš (Rašner). Rozhodčí: Kopeček, Valenta – Novák, Rubáš. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.973. Střely na branku: 33:39 (8:15, 16:17, 9:7). Zblokované střely: 6:2. Vhazování: 44:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Malina, Ferenc, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), R. Černý, Mlčák – Milan Procházka (A), T. Sýkora (C), F. Dvořák – Sikora, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Fryšara.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Rašner, Dudek, Rutar – O. Procházka, F. Seman, Rehuš – Maruna, R. Veselý, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala (C) – Žukenov (A), Cihlář (A), Macuh.

Oba týmy dělil před zápasem v tabulce pouhý bod. O chlup lepší postavení patřilo Havířovu, který byl s 57 body šestý, Přerov držel s 56 body sedmou příčku.

Skóre utkání otevřeli ve čtvrté minutě Zubři. V přesilové hře oslovil Sýkora na modré čáře čekajícího Radomíra Palu. Služebně nejstarší přerovský hokejista natáhl ke střele a puk se zastavil v levé šibenici, Bláha měl zakrytý výhled. Odpovědět mohl Veselý, za Klimešem po jeho nájezdu zleva zazvonila branková konstrukce. V sedmé minutě pronikl z opačné strany útočného pásma Radek Pořízek a AZ po jeho přesném pokusu srovnal.

Ve 24. minutě udeřil Přerov opět v početní převaze. Palovu střelu Bláha neudržel, čehož využil Tomáš Sýkora a zblízka jej překonal. V čisté šanci se před Klimešem objevil Ondřej Procházka, přerovský gólman svůj tým podržel betony. MEO odolalo i v pořadí čtvrté, páté a šesté havířovské přesilovce v zápase a v poslední pětiminutovce druhé třetiny svůj náskok navýšilo. Nahození Ference tečoval do sítě Milan Procházka.

Stav 3:1 pro Hanáky se dlouho neměnil. V závěru řádné hrací doby zkusili hosté hru bez gólmana a vyplatilo se jim to. Půlminuty před vypršením třetího dějství skóroval Branislav Rehuš. Zubři však přece jen zvítězili rozdílem dvou branek, tři body pečetil trefou do odkryté klece Vojtěch Tomi. Přerov porazil Havířov 4:2 a v pořadí druhé nejvyšší soutěže si s ním vyměnil pozice.

Další zápas sehraje AZ ve čtvrtek 27.12. doma proti Č.Budějovicím. Zastavte se na koledu :-).

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Je pro nás velmi důležité, že jsme doma neztratili body a zvládli utkání. Myslím si, že bylo nesmírně těžké, hlavně jsme si ho zkomplikovali naprosto zbytečnými vyloučeními v první a druhé třetině. V těch oslabeních jsme se dostávali pod tlak a mužstvo Havířova se přesilovkami de facto zvedalo. Musím ale říct, že dnes výborně, tak jak už několikrát, zachytal Klíma a že nás v těch rozhodujících momentech podržel. I díky nějakému většímu důrazu v předbrankovém prostoru jsme to utkání rozhodli pro nás.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Zápasy s Přerovem doma i tady jsou vždycky takové zvláštní. Snažili jsme se na ně připravit. První třetinu to vypadalo, že to je ono, že to je to správné. Měli jsme tam nějaké šance, bohužel jsme ale z toho tlaku nedali góly. Ve druhé třetině jsme udělali nějaké dvě chyby a soupeř nás potrestal hlavně v přesilovkách, kdy dal dvě branky. My za dvě třetiny jsme měli šest přesilovek a vystřelili třikrát na bránu. To byl markantní rozdíl a asi takový ten nášlap toho, proč jsme tady dnes nechali body.