A tým pokračuje ve společné přípravě

24.07.2013 | Tomáš Vlček

Po třech týdnech dovolené se v úterý 23. července sešli v prostorách K&K Pneu arény hráči A týmu, aby pokračovali ve společné přípravě na 1. ligu. Jaká bude její náplň, ale také co je v klubu a prostorách haly nového se můžete dozvědět z následujícího článku.

Příprava vstupuje do další fáze

Hráči měli sraz v úterý dopoledne a kromě fasování výstroje je hned po setkání je čekal první trénink. „Nebylo to nic extra náročného, spíš takové rozhýbání“ říká trenér Jan Daneček, který neskrývá, že je spokojen, v jakém fyzickém stavu se hráči po třítýdenním volnu ukázali: „Ona to pro hráče nebyla žádná „dovolená“ s úplným odpočíváním, jak si mnozí lidé myslí. Já jsem je potkával a viděl jsem, jak se udržovali v kondici. Hráli fotbal, tenis, jezdili na kole a chodili i běhat a do posilovny. Všichni totiž vědí, že nás čeká velmi těžká sezona a je potřeba být na to připraven.“

Trenér Jan Daneček

Kromě pár tréninků na suchu už se ale od středy přesune jádro přípravy týmu na led. „Ve středu to bude ještě takové rozbruslení, ale od čtvrtka hráčům nastane velká dřina. Budeme trénovat dvoufázově a to včetně soboty a neděle, abychom se dobře nachystali na první přípravný, a hned velmi těžký, zápas příští čtvrtek proti Třinci.“

Havířovský lodivod si i přes náročný tréninkový program svých svěřenců vůbec nepřipouští, že by měly nastat nějaké obtíže. „S přístupem k tréninku jsem po celou dobu přípravy naprosto spokojen. Kluci mají chuť trénovat a čiší z nich velká motivace. Zkrátka je na nich vidět, že když si tu 1. ligu vybojovali, tak si ji také chtějí zahrát!“

Zkušený kouč samozřejmě už hledí trochu dopředu, a ví, že aby byl AZet v 1. lize konkurenceschopný bude jeho kádr potřebovat doplnit několik kvalitních hráčů. Kolik jich bude konkrétně a odkud přijdou? „Já říkám, že 75% budoucího kádru už tady máme – to jsou hráči, kteří s námi absolvují dosavadní přípravu. Z nich budeme po prvních přípravných zápasech, zhruba kolem 15. srpna, vybírat kdo v kádru zůstane. To znamená, že to závěrečné doplnění o hráče z extraligových týmů vidím tak na 4-5 jmen.“

Hráči absolvující přípravu pod trenérem Janem Danečkem

Brankáři: Lukáš Daneček, Petr Matoušek
Obránci: Jiří Krisl, Patrik Rimmel, Karel Vydra, Marek Zientek, Lubomír Vosátko, Daniel Graca, Petr Bezuška, Michal Žvatora, Zdeněk Deutsch, Jiří Klimíček, Petr Prokop
Útočníci: Petr Kanko, Jakub Šlahař, Jan Kolařík, Jan Daneček, Radim Haas, Jan Maruna, David Klimša, Antonín Pechanec, Robin Pavlas, Tomáš Mráz, Tomáš Matějek, Robert Říčka, Michal Sztefek, Miroslav Škumát, Adrian Bumbál, Radek Meidl, David Videlka, Mikuláš Rimmel

Další dění v klubu a K&K Pneu aréně

Kromě těchto tréninkových a hráčských záležitostí se samozřejmě v klubu a prostorách K&K Pneu arény v současnosti dějí i další zajímavé věci, což potvrzuje manažer A týmu Patrik Rimmel. „V některých šatnách se opravovaly odpady a v šatně A mužstva se do koupelny zabudovaly kádě na studenou vodu a led, a nyní se instaluje také nová vířivka. Vše by mělo být hotovo do konce měsíce.“

Kromě toho byly vymalovány některé kanceláře a chodby na sekretariátu a VIP prostor. Zde se také měnil a opravoval nábytek, včetně nových polic a vitrín na poháry a další historické artefakty.

Podle zpráv od sekretáře klubu Robina Pavlase úspěšně probíhá prodej permanentních vstupenek a výborně dopadla i akce „Sbírej puky pro AZ“ . Fanoušci jich za měsíc donesli přes 300!

Během 10 dnů bude dokončen a připraven AZ stánek v hypermarketu Globus, ve kterém se budou prodávat fans věci, vstupenky a permanentky.

Na závěr nezbývá než pozvat všechny fandy na velký hokejový svátek. Ve čtvrtek 1. srpna sehraje AZ první přípravný zápas, a to s extraligovým Třincem! A při té příležitosti se chystá akce pro fanoušky - OTVÍRÁNÍ PRVOLIGOVÉ SEZONY 2013/14. Podrobnosti se dozvíte na našem webu během několika dnů.