AZ Heimstaden Havířov pokračuje ve spolupráci se silným partnerem a zabojuje o první čtyřku

31.08.2020 | Tisková zpráva

Havířov – Hokejová Chance liga odstartuje už příští týden. Po dlouhé pauze i diskuzích, jak bude letošní ročník vypadat, se hokejisté vrací do zápasového tempa. Havířovským se před sezónou povedlo tým posílit i vhodně doplnit novými hráči a v boji o nejvyšší příčky ho bude i letos podporovat generální partner - společnost Heimstaden, která s klubem prodloužila spolupráci

„Máme za sebou náročné období a jsme proto velmi rádi jak za silné posily, které jsme přivedli, tak i za prodloužení spolupráce se společností Heimstaden. Co se týče sportovní stránky, tak do druhé dekády novodobého AZetu budeme chtít vstoupit ještě lepším umístěním než v předchozí sezóně,“ říká prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

Zástupci obou stran podepsali novou smlouvu symbolicky právě na dnešní společné tiskové konferenci k zahájení sezóny.

„Jsme rádi, že budeme důležitým partnerem havířovského hokeje i následující sezónu. Pevně věříme, že naše podpora pomůže těm nejlepším sportovním výsledkům. Havířovu drží společnost Heimstaden dlouhodobě palce, a to nejen v oblasti hokeje a sportu, ale také v rámci co nejlepšího dalšího rozvoje celého města,“uvádí generální ředitel společnosti Heimstaden Czech Jan Rafaj.

„Především v této náročnější době je pro nás důležitá spolupráce s tak silnými lokálními partnery. Velice si vážíme podpory jak společnosti Heimstaden, tak města, partnerů jako jsou Poda nebo Gascontrol i všech ostatních, kteří se na chodu našeho klubu podílejí,“ doplňuje Mrowiec.

Město se od znovuzrození klubu významně podílí na fungování místního hokeje. „Havířov v této sezoně, stejně jako v té loňské, podpoří klub částkou přes 14 milionů korun, která se rozdělí mezi A-tým a mládež. Dalších 1,6 milionu korun město investovalo do modernizace a opravy víceúčelové haly - byla například zesílena ocelová konstrukce střechy, opravila se časomíra nebo efektová svítidla, což věřím, že ocení především diváci. Doufám, že tyto finance pomohou hokejovému A-týmu i mládeži v trénincích a dalším rozvoji. Rovněž chci pogratulovat juniorskému týmu k návratu do nejvyšší soutěže a celému havířovskému hokeji přeji vydařenou sezonu a plné tribuny fanoušků,“ dodává havířovský radní pro sport Daniel Vachtarčík.

Po předešlé předčasně ukončené sezoně se i pro letošní rok mění herní model Chance ligy. Týmy čeká základní část, ve které se utkají v 51 zápasech tříkolově každý s každým. Čtyři nejlepší pak postoupí rovnou do play-off a týmy na 5. až 12. příčce se utkají v předkole play-off o další 4 místa ve vyřazovací části. Ani letos se z Chance ligy nesestupuje.

„Cílem nového modelu bylo zohlednění dopadů pandemie koronaviru a také předpoklad, aby se soutěž dohrála, popřípadě mohlo být určeno konečné pořadí i v případě, že by musela být některá utkání odložena nebo se vůbec neodehrála. Náš cíl je ale jasný. Chceme ještě překonat loňské výborné umístění a dostat se po základní části do první čtyřky,“ říká manažer klubu Pavel Zdráhal.

Nový vzhled dresu

Součástí tiskové konference byla také ukázka nového dresu AZetu pro sezonu 2020/2021.