VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ chce po dvou letech urvat v Ústí první body

12.12.2014 | David Motloch

Ve 34. kole první hokejové ligy vycestuje havířovský AZ až na severozápad Čech, aby vyzval domácí tým z Ústí nad Labem. Po šesti výhrách z posledních sedmi utkání se dá konstatovat, že se svěřenci trenéra Danečka dostávají do skvělé formy, ale proti Slovanu to nebudou mít jednoduché. Vzájemná bilance hovoří zatím lépe pro našeho soupeře, který ve dvou zápasech bral čtyři body za vítězství a prohru v prodloužení. Navíc se Havířovu za dva roky ještě nepodařilo Ústí venku porazit. Podaří se AZetu zlom a bude se radovat konečně i na půdě soupeře? To se dozvíme v sobotu 13.12. od 17 hodin!

Jestliže Havířov v posledních zápasech přeladil na tu správnou hokejovou notu, tak o Slovanu se podobné tvrzení rozhodně říct nedá. Svěřenci trenéra Miroslava Macha prohráli šest z posledních sedmi utkání a v tabulce se krčí na desáté pozici.

Z ambiciózního celku je letos vidět pouze stín

Jistě nikdo nečekal, že po finanční krizi klubu a nutné letní přestavbě bude Slovan vymetat přední příčky tabulky, avšak dosavadní zisk 43 bodů stačí pouze na desáté místo tabulky, což je pro, v minulosti ambiciózní klub, schod směrem dolů.

Autor: Petr Blakala

O nynější zápasové bilanci Slovanu jsme již psali, nic na ní nemění ani poslední utkání, jelikož i to Ústí prohrálo. Proti Chomutovu ale byl předem znám jasný favorit, přesto Slovan dokonce dvě třetiny vedl, v poslední části však nadějné skóre promarnil a prohrál 3:4. Na cenné vítězství v poměru 5:0 nad Jihlavou tak Ústečtí navázat nedokázali.

Kapitánské céčko v klubu převzal Martin Vágner

Slovan na konci listopadu změnil post na pozici svého kapitána. Ze své funkce se rozhodl odstoupit Jan Kloz, aby se mohl plně soustředit na svůj výkon. Nově jeho funkci převzal obránce Martin Vágner. Další novinkou je návrat na led útočníka Víta Budínského. Ten si v pátek odpykal poslední den ze svého trestu udělený disciplinární komisí za zákrok v utkání s Kadaní, a proti Havířovu by už mohl nastoupit.

Autor: Karel Vaculík

Slovanu navíc vypomáhá kmenový hráč Sparty - Jan Pohl, který má v Ústí vyřízeny střídavé starty. V brance Slovanu úřaduje pevná brankářská dvojka Petrásek-Volke. Více prostoru v brankovišti dostává Michael Petrásek, který si po 23 odchytaných zápasech drží velice dobrou úspěšnost zákroků 91,08 %. Ještě lepší čísla vykazuje Martin Volke, který celkově zasáhl do 12 utkání.

Obrana Slovanu se opírá o šestici stálic. Nejproduktivnějším z této šestice je právě nynější kapitán mužstva Martin Vágner (1+14). Jen o bod horší je Tomáš Kolafa. Do zmiňované šestice patří ještě Holomek, Černý, Brož a Smetana.

V útoku Ústečtí sice nijak nezáří, ale mohou se opřít o čtvrtého nejproduktivnějšího hráče první ligy - Jaroslava Roubíka. Ten už stihl posbírat 42 bodů (23+19). Za spolehlivého sběratele bodů můžeme označit i Tomáše Roda (5+24) a již zmiňovaného Víta Budínského.

Dva roky bez vítězství, zakletí ústeckého ledu chce AZ prolomit

Jestliže se v průběhu listopadu hovořilo o krizi havířovského celku, prosinec je pro změnu znamením herní pohody AZetu. Na pět porážek v řadě svěřenci trenéra Danečka zareagovali šesti výhrami v posledních sedmi duelech. Poslední zápas zvládli na domácím ledě, když přehráli Benátky poměrem 5:0. Brankář Lukáš Daneček si připsal svou druhou nulu v sezóně.

Autor: Karel Vaculík

"Chtěli jsme do zápasu nastoupit tak, jak jsme končili poslední utkání v Mostě. Tedy s perfektní defenzívou a využíváním chyb soupeře. To se nám myslím dvě třetiny dařilo na výbornou, vedli jsme a soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Ve třetí třetině už jsme sice vzadu chybovali, ale podržel nás brankář a nakonec je z toho výrazné vítězství," okomentoval poslední zápas asistent trenéra Tomáš Potěšil.

Do Ústí se pro body doposud nejezdilo. V loňské sezóně AZet nejenže tohoto soupeře na jeho domácí půdě neporazil, ale nedokázal mu vstřelit ani jednu branku (0:2, 0:7). Letos si zatím připsal porážku v poměru 4:5. Slovan tak proti Havířovu dokonale uplatňuje známé hokejové pořekadlo - můj dům, můj hrad.

Snad se našim hokejistům podaří v sobotu velký zlom, budou se však muset obejít bez zraněného útočníka Arona Chmielewského. Ten si v posledním utkání s Benátkami poranil vaziva v kotníku a koleně a jeho doba rekonvalescence se odhaduje na přibližně 14 dní.

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Daneček – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Šenkeřík, Pastor, Ostrčil, Bahounek – Jiránek, Loskot, Fořt – Tomi, Hlinka, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Maruna.

HC Slovan Ústí nad Labem
Petrásek - Kolafa, Pohl, Vl. Brož, Vágner, K. Černý, Smetana - D. Tůma, Roubík, Rod - D. Merta, J. Kloz, T. Vávra - Baránek, M. Hanzl, Pořický. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Ze zápasu bude k dispozici i klasický on-line přenos .