AZ hraje netradičně v pátek, čeká nás atraktivní souboj s Prostějovem

17.12.2015 | Petr Miklas

Předehrávka 34. kola WSM ligy měla původně proběhnout v sobotu, ale protože v tomto termínu probíhá Havířovská růže, hraje se už v pátek 18. prosince od 18 hodin. I přes páteční termín se dá očekávat příjezd většího množství fanoušků Jestřábů a s velkou pravděpodobností se bude hrát v bouřlivé atmosféře. Přijďte podpořit AZet, aby prodloužil vítěznou sérii, kterou s Jestřáby má. Po skončení utkání proběhne tradiční předvánoční zapálení prskavek, vemte si prskavky na hokej a po závěrečném hvizdu zůstaňte na svých místech.

Jestřábi s větrem v zádech

Prostějov právě prožívá úspěšné období, když z posledních desíti zápasů dokázal bodovat hned v osmi případech. Minulá tři utkání dokonce Jestřábi vyhráli s plným bodovým ziskem, přičemž dokázali porazit i Jihlavu, když otáčeli výsledek v závěru zápasu. Posledním celkem, který odnesl dobrou formu Hanáků, byl Slovan Ústí nad Labem, který na domácím ledě podlehl v předehrávce 36. kola 3:4. Prostějov vedl v polovině utkání už 0:3, ale domácí ještě ve druhé třetině snížili na rozdíl jediné branky a na začátku třetí části vyrovnali. O vítězi rozhodla využitá přesilovka na konci 55. minuty. Úspěšným střelcem byl Marek Drtina. Povedený zápas měl Matouš Venkrbec, který vstřelil dvě branky a na jednu nahrál.

V kádru Prostějova došlo před sezónou i v jejím průběhu k mnoha změnám. Nejnovějšími z nich je ukončení spolupráce s obráncem Michalem Špačkem a brankářem Lukášem Vydrželem. Naopak tým začátkem prosince posílil útočník Matěj Zadražil, zapůjčený z Karlových Varů. Z měsíčního hostování v našem AZetu se vrátil další útočník Václav Meidl, který svou brankou pomohl Jestřábům porazit Jihlavu.

Jestřáby táhne Michal Dragoun, Luboš Horčička brankářskou oporou

Kanadské bodování Prostějova vede s velkým náskokem Michal Dragoun, jenž má 28 bodů za 8 gólů a 20 asistencí. Je desátý mezi nahrávači celé ligy. Za ním jsou Martin Novák s 19 body (13+6), který je nejlepším střelcem Jestřábů a obránce Marek Drtina se stejným počtem bodů (8+11), ten je nejlepším střelcem a čtvrtý v bodování obránců WSM ligy. Jedničkou v brankovišti Jestřábů je Luboš Horčička, který chytal ve všech utkáních Prostějova. Horčičkova úspěšnost zákroků je 92,03% a je v tomto ohledu sedmý v celé lize. Jeho náhradníkem je Jakub Neužil, jenž odchytal pouze 70 minut a má úspěšnost zákroků 80,49%.

Prodlouží AZet vítěznou sérii s Jestřáby?

Naposledy Havířov v mistrovském utkání s Prostějovem prohrál téměř přesně před rokem, 20.12. 2014 na ledě Prostějova 3:0. Hokejisté AZetu určitě budou chtít na tuto úspěšnou vlnu navázat a bodovat i na domácím ledě. Asi nikdo si nepřeje, aby po vítězství přišla další vlna porážek. Poslední zápas AZet sehrál na ledě Benátek nad Jizerou, kde překvapil posíleného soupeře a vyhrál 1:2. Základem úspěchu byla výborná obranná hra, podpořená skvělým brankářem Lacem a využívání šancí. Proti Prostějovu bude třeba předvést podobný výkon, snad se to našim hráčům podaří.

Změny v sestavě

Sestava, ve které AZet nastoupil v Benátkách, dozná hned několika změn. Do sestavy se vrací Vojtěch Tomi a Jan Štencel. K utkání s Prostějovem nastoupí i Jan Maruna, naopak uzdravený David Bahounek je na srazu reprezentace do 20 let. Trenéři Mikeš s Janečkem mají k dispozici i další uzdravené hráče, jimiž jsou Daniel Graca a Jakub Kotala.

Prskavky s sebou

Na hokej si přineste prskavky, abychom po skončení zápasu v potemnělé hale společně vytvořili Vánoční atmosféru.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco – Punčochář, Krisl, Chroboček, Mazanec, Lenďák, Horák – Kalus, Sedláček, Sztefek – Kanko, Maliník, Okál – Štumpf, Hudeček, Gřeš – Matějek. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Vokurka, M. Drtina, Kaluža, Mojžíš, Protivný, Husák – Venkrbec, Dragoun, Cetkovský – L. Luňák, Moskal, M. Novák – Čuřík, V. Meidl, Šlahař – L. Krejčík, Illeš, Zadražil. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Jiří Vykoukal.

Utkání začíná 18.12. v 18 hodin na ledě havířovské K&K PNEU Arény. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu.