AZ se rozloučil s uplynulou sezonou 2014/2015 zápasem s fanoušky

08.03.2015 | Josef Nudera

V sobotu 7. 3. 2015 se AZ Havířov rozloučil oficiálně se skončenou sezonou, ve které skončil ve čtvrtfinále play-off. Rozlučka proběhla nejprve na ledě K&K PNEU Arény, kde se odehrál exhibiční zápas, který odehráli fanoušci, současní i bývalí hráči AZetu. Po focení přímo na ledové ploše se celá akce přesunula do Restaurace Stolárna, kde se tento den definitivně zakončil.

Tak jako už se stalo tradicí i po letošní sezoně, která by se dala označit za úspěšnou, se uskutečnilo slavnostní zakončení formou exhibičního zápasu, kde se představili současní i bývalí hráči AZetu společně s vybranými fanoušky.

Změna ale nastala ve formátu utkání. Letošní klání se odehrálo na 2 x 20 minut a týmy byly kombinované. Nastoupilo mužstvo bílých a modrých. V každém z nich bylo 5 fanoušků a vždy kombinovaně současní a bývalí hráči AZ.

Autor: Petr Blakala

Bylo zajímavé sledovat bývalé hráče AZetu společně se současnými v jednom týmu. Rovněž zajímavé byly souboje kamarádů v protějších týmech. Příkladem toho byly „ostré“ hity u hrazení v podobě Marka Loskota a Tomáše Jiránka, kteří si nedali nic zadarmo. Oba havířovští brankáři, jak Peťa Matoušek tak Steve Daneček si zahráli ve hře a ani tam by se neztratili.

Autor: Petr Blakala

Zápas nakonec skončil 9:9 a šlo se do nájezdů, které podle všeho vyhrálo družstvo modrých, ale výsledek nebyl v tomto utkání vůbec podstatný. Svůj cíl splnil, což potvrzují i slova jednoho účastníka z řad fanoušků.

„Na tento den jsem se moc těšil, jelikož vždy bylo mým přáním si zahrát po boku, jak bývalých tak i současných hráčů AZetu. Byl to neskutečný zážitek být na ledě a hrát po boku s Honzou Marunou, Markem Loskotem a se spoustou dalších skvělých hráčů, kteří oblékají nebo oblékali dres našeho milovaného klubu. Akce byla velmi povedená a hlavně bych chtěl poděkovat lidem z organizační skupiny za to, že mě vybrali a umožnili mi splnit si sen,“ řekl k celé akci fanoušek Beli.

SESTAVY

SESTAVA BÍLÁ: Lukáš DC – Jan Daneček, Robert Machálek, Karel Vydra, Lukáš Zientek, Marek Zientek, Marek Loskot, Martin Jakúbek, Peter Bezuška, David Bahounek, Jan Maruna, Tomáš Matějek, Martin Lenďák, Lukáš Daneček, Beli, Wrak, Vizi, Kulhoš

SESTAVA MODRÁ: Martin - Petr Matoušek, Vít Stránský, Martin Potočný, Pavel Zdráhal, Werner Hartmann, Robin Pavlas, Patrik Rimmel, Tomáš Jiránek, Jakub Šlahař, Radim Ostrčil, Daniel Graca, David Klimša, Radim Haas, Miroslav Škumát, Get Busy, Messi, Pjezident, Michal Polák, Casper