AZ vede nad Stadionem 1:0 na zápasy, v sobotu druhý duel série

20.02.2016 | Tomáš Vlček

V pátek začalo předkolo play-off WSM ligy 2016 a naši hokejisté do něj vstoupili jednoznačně úspěšně, když poorazili svého soupeře z Litoměřic 3:0.

Lepší vstup do utkání měli hosté, od druhé třetiny byl lepší AZ

Přitom do samotného utkání měli lepší vstup Kališníci. Byli aktivnější a dobře bránili. AZ se rozjížděl trochu pomaleji a do první příležitostí se havířovští dostali až na konci první třetiny. Jenže ve druhé části zápasu otevřel skóre po krásné individuální akci kapitán Jirka Krisl a pak se tečovanými střelami prosadili v přesilovkách Karol Korím a Václav Meidl a rázem byl AZ ve vedení 3:0. Zbytek utkání už branky nepřinesl, přestože příležitosti, zejména na domácí straně, k vidění byly.

AZ Havířov - HC Stadion Litoměřice 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Krisl (Mazanec), 29. Korím (Lenďák, Kanko), 33. Meidl (Sztefek, Lenďák). Rozhodčí: Trombík, Kubičík – Novák, Ganger. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1742. Střely na branku: 27:32.

Reportáž z utkání si můžete přečíst ZDE.

Ohlasy trenérů:

Martin Janeček (AZ Havířov): Byli jsme si vědomi důležitosti prvního kroku, o to více, že jsme sérii začali hrát doma. První třetina se hrála hodně opatrně, na hráčích bylo vidět, že nechtějí udělat chybu. Vše bylo o první brance, kterou jsme vstřelili my. Byli jsme hodně produktivní v přesilovkách a sami jsme byli více disciplinovaní.

Daniel Tvrzník (HC Litoměřice): Je velká škoda, že jsme dnes ten zápas nezvládli. Do 27. minuty jsme plnili pokyny, i když jsme si moc šancí nevytvořili, ale domácí také ne, bylo to hodně opatrné z obou stran. Bohužel jsme si nepohlídali hráče, který se vrátil z trestné lavice. V tu chvíli, když dostaneme gól, se naše hra na chvíli rozsype a stalo se nám to i dneska. Domácí využili přesilové hry, celkem náhodně góly, nahození s tečí. My jsme se do zápasu už nevrátili, soupeř naše střely dobře blokoval.

Klíčové momenty utkání:

- hosté vstoupili do zápasu lépe, ale nevyužili své šance

- dvě využité přesilovky AZetu ze čtyř možností

- velký bodový příspěvek obránců AZetu

- spolehlivý až neprůstřelný Laco v domácí brance

V sobotu se AZ pokusí získat druhý bod

Je jasné, kdo bude dnes po včerejším výsledku ve větší pohodě. Domácí udělali výhrou důležitý první krůček, hosté se budou muset pokusit navázat na to, co jm včera fungovalo, ale přidat nějakou tu vstřelenou branku. Oba týmy si během dopoledne při rozbruslení vyzkoušely led v K&K PNEU Aréně a v 17:00 budou připraveny k druhé bitvě.

AZ do ní jde ve stejné sestavě jako v pátek. Všichni hráči jsou v pořádku a odhodlaní před, věřme, že zaplněnější K&K PNEU Arénou, podat opět bojovný výkon a připsat si druhou výhru.