AZ vyhrál turnaj 8. tříd v České Lípě

04.01.2024 | Petr Miklas

Od 27. do 30.12. proběhl turnaj 8. tříd s názvem Pohár města Česká Lípa, kterého se zúčastnili i hráči AZetu. A vedlo se jim výborně! Bez ztráty bodu a se skóre 26:5 vyhráli svou skupinu. V semifinále pak porazili domácí Českou Lípu 5:3 a ve finále vyhráli nad Teplicemi 5:0, čímž potvrdili svou suverenitu v turnaji a zaslouženě získali Pohár města Česká Lípa.

Hráči AZetu odjeli z Havířova 27.12.2023 v 15 hodin, hned po tréninku na ledě. Byli ubytováni v krásném hotelu Olympie, zhruba 400 metrů od zimního stadionu. Bylo o ně výborně postaráno: snídaně byly na hotelu formou švédských stolů, obědy pak tříchodové v restauraci zimního stadionu, kde dostali také teplé večeře. Samozřejmostí byly svačinky do kabiny – ovoce, sladkosti a nápoje.

Volno mezi zápasy trenéři s hráči a rodiči, těch přijelo dvacetčtyři, což je velké množství, trávili různě. Sledováním zápasů soupeřů a poznáváním města Česká Lípa nebo pěknými procházkami přes den nebo k večeru. Navštívili také místní aquapark, kde si to kluci užili, jak v divoké řece, ve vířivce, tak i tobogánech. Vždy vše důkladně vymyšleno tak, aby kluci měli hlavně hodně sil do zápasů.

Výsledky AZ HAVÍŘOV

Skupina

Roudnice nad Labem – AZ 1:12
HC Děčín – AZ 0:6
HC Louny – AZ 4:6
HC Choceň – AZ 0:2

Semifinále

HC Česká Lípa – AZ 3:5

Finále

HC Teplice – AZ 0:5

Konečné pořadí turnaje

1. místo AZ HAVÍŘOV
2. místo HC TEPLICE
3. místo HC ČESKÁ LÍPA
4. místo HC SLOVAN LOUNY
5. místo HC SPARTAK CHOCEŇ
6. místo HC HORSES HLINSKO
7. místo HC DĚČÍN
8. místo HC KRALUPY n V.
9. místo HC ROUDNICE n L.
10. místo THK TALSI (LOT)

Poděkování trenéra Pavla Kubečky

„Velké poděkování patří rodičům, kteří nás podporovali v dresech AZetu a fandili z fanoušků všech týmů nejhlasitěji. Poděkování patří také klukům, kteří úspěšně reprezentovali barvy AZ Havířov, jak výkony v zápasech, tak i chováním mezi zápasy. Je vidět, že když se s kluky pracuje, jak má, tak se to projeví. Uvidíme zda kluci prodlouží svou životní šňůru i v dalším ligovém utkání, kdy přijede první tým tabulky. Kluci mají už osm vítězných zápasů v řadě!“