AZet chce po dvou zápasech opět zvítězit, příležitost dostane doma proti Mostu

26.01.2014 | David Motloch

V probíhajícím závěru základní části 1.ligy potřebuje Havířov nutně získat každý bod, aby si zajistil aktuální sedmou příčku v tabulce, jenž zaručuje postup do play-off. Po výprasku 1:9 s Benátkami a prohře v prodloužení v Třebíči se svěřencům trenéra Danečka otevírá velká šance na vítězství - do Havířova přiletí poslední tým tabulky z Mostu. Celek ze Západních Čech sužují finanční potíže, je už prakticky oběma nohama v baráži, přesto nebude pro AZet lehkým soupeřem. Jak dopadne čtvrté a zároveň poslední měření sil těchto týmů? To se rozhodne v pondělí 27.1. od 18 hodin v havířovské K&K Pneu aréně!

HC Most

Založen: 1946
Stadion: Zimní stadion Most (2 646 diváků)
Webové stránky: hcmost.cz
Umístění v poslední sezóně: 12. místo (baráž)
Hlavní trenér: Radek Mrázek
Klubové barvy: bílá, modrá

Mostečtí hokejisté, stejně jako ti havířovští svá poslední dvě utkání prohráli. V těžkém duelu nejprve podlehli Jihlavě po výsledku 3:6 a v posledním zápase narazili na rozjetý vlak v podobě Benátek (1:8).

Svěřenci trenéra Radka Mrázka jsou s 34 body na chvostu tabulky, když na předposlední České Budějovice ztrácí devět bodů. Most už je tak prakticky jasným členem barážových soubojů, přesto nebude chtít dát ve zbytku základní části svou kůži lacino.

Nový lodivod Mostu vede své svěřence teprve měsíc a mladé jádro musžtva se mu zatím nedaří nasměrovat správným směrem. Zajisté mu v tom nepomáhá ani špatná finanční situace v klubu, díky které nebylo vůbec jisté, zda Most pro letošní sezónu 1.ligu udrží.

Kanadské bodování klubu

Statistiky brankářů:
Lukáš Horák 22 zápasů 3,2br./záp 92,36%
Martin Volke 14 zápasů 3,74 br./záp. 90,26%
Miroslav Hanuljak 6 zápasů 6,0 br./záp. 87,54%
V brance se v průběhu sezóny objevili i Ilja Gutsevič, Patrik Nechvátal a Dominik Chabr.

Statistiky obránců:
Tomáš Pavelka 17 bodů (3+14)
Václav Čížek 11 bodů (2+9)
Martin Tůma 7 bodů (0+7)

Statistiky útočníků:
Pavel Písařík 24 bodů (15+9)
Pavel Smolka 24 bodů (12+12)
Bohumil Slavíček 19 bodů (10+9)

Po posledním domácím utkání, které skončilo výpraskem 1:9 od Benátek, se naši hokejisté vypravili do Třebíče. Proti tabulkovému sousedovi podali podstatně lepší výkon, ten jim však stačil na pouhý bod po prohře 2:3 v prodloužení. K vývoji se po utkání vyjádřil i trenér AZetu Jan Daneček. "Já jsem ve výsledku s bodem spokojený, protože první třetinu měli domácí jasně navrch. Ve druhé části jsme hru srovnali, jenže při našem vedení 2:1 vrhla Třebíč veškerou sílu do útoku. Měli jsme pár brejků, ty jsme ale nevyužili a v závěru jsme za stavu 2:2 při našem faulu byli rádi, že se hrálo vůbec prodloužení," komentoval průběh zápasu lodivod Havířova.

Klubu se zatím oplácí nová posila do útoku - Lukáš Havel. Ten už stihl odehrát tři zápasy a na svém kontě má i stejný počet bodů (1+2). V Havířově však zatím pouze jedinkrát slavil vítězství, když se ve své premiéře v dresu AZetu podílel na výhře proti svému bývalému týmu z Havlíčkova Brodu. Do sestavy Havířova se v minulém zápase podle očekávání dostali již zdraví útočníci - Petr Kanko a Martin Jakúbek. Prvně jmenovaný dokonce nahrával na úvodní branku Havířova, kterou v Třebíči zařizoval Rostislav Marosz.

Do branky se v pondělí teoreticky mohou postavit oba dva brankáři. Petr Matoušek odchytal poslední utkání v Třebíči i poslední vzájemný zápas s Mostem. Lukáš Daneček je však týmovou jedničkou, a i on se v pondělí může ukázat mezi třemi tyčemi.

Pokud nebudete moct na zápas dorazit osobně, bude pro vás připraven klasický textový online přenos.

Zajímavosti zápasu

⇒ Havířov sice úvodní vzájemný zápas s Mostem prohrál, to bylo ale v době, kdy se hráči v 1.lize spíše rozkoukávali. Od té doby dvakrát po sobě s přehledem vyhráli 5:2.

⇒ V posledním domácím utkání skončila Havířovu uctyhodná série, když hned devět utkání v řadě před svými fanoušky vyhrál. Hráči doma přes dva měsíce nenašli přemožitele. Po prohře s Benátkami tak mohou svěřenci trenéra Danečka načít novou sérii.

⇒ Už v posledním domácím zápase měl nastoupit do branky Petr Matoušek, ale zdravotní problémy mu to nedovolily. Do branky se však dostal v Třebíči a nepodal vůbec špatný výkon. Dostane šanci i proti Mostu?

⇒ Ve statistice obrdržených branek jasně figurují na nejhorším místě Mostečtí. To by, zvláště na domácím ledě, měla být pro Havířov značná výhoda.

Vzájemná utkání

HC Most – AZ Havířov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Tauš (Gerhát, Smolka), 47. Zavřel (Pavelka) – 51. J. Daneček (Vosátko, Jakúbek).

AZ Havířov – HC Most 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Maruna (Roupec, Daneček J.), 34. Koma (Říčka, Vosátko), 37. Šedivý (Vosátko), 51. Marosz (Šedivý, Rimmel), 59. Škumát (Koma) – 20. Zavřel (Tauš, Volke), 24. Charousek (Zavřel, Vlček).

HC Most – AZ Havířov 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 52. Písařík (Smolka), 56. Písařík (Tůma) – 1. Sztefek (Šedivý), 32. Vosátko (Sztefek, Hrňa), 34. Klimíček (Klimša, Říčka), 45. Maruna (Jakúbek, Šlahař), 53. Pechanec (Kanko, Rimmel).

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Matoušek – Roupec, Rimmel P., Krisl, Klimíček, Koma, Graca, Deutsch – Sztefek, Pechanec, Daneček J. – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Havel, Marosz, Kanko – Klimša, Haas, Říčka - Rimmel M.

HC Most: Hanuljak – Hora, Čížek, Pavelka, Tůma, Havelka, Šimon – Zavřel, Písařík, Kafan – Majdan, Smolka, Bojer – Nedrda, Slavíček, Sedláček – Gerhát, Tauš, Andres.

Přehled ostatních zápasů 44. kola (pondělí 27. ledna 2014):

17:30 HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústečtí Lvi
17:30 HC Dukla Jihlava - BK Mladá Boleslav