AZet odehrál v Orlové exhibiční zápas v sestavách z roku 2010

21.12.2015 | Jozef Valenčík

Neděle 20. prosince byla pro mnoho příznivců havířovského hokeje označena v kalendáři tučným písmem. Nic na tom neměnil ani fakt, že WSM liga v tento den nenabízela utkání našeho klubu. V Orlové se totiž při příležitosti oslav 85 let založení místního hokejového klubu rozhodli uspořádat exhibiční utkání proti AZetu, vše navíc v sestavách z roku 2010.

Celý program oslav začal již mnohem dříve a v Orlové byla k vidění také utkání mládežnických týmů jednotlivých celků. Hlavní bonbónek programu byl poté naplánován na 17:00. Po slavnostním představení všech aktérů, mezi kterými nechyběli za havířovskou stranu i například extraligový Robert Říčka s Honzou Marunou či Martin Potočný a mnoho dalších známých tváří z památného začátků novodobého AZetu, se vhodilo úvodní buly a s ním se spustila také hlasitá podpora havířovských příznivců, kteří nemohli zápas zahájit jinak než bouřlivou „Zvěří".

Než se oba celky do sebe výrazněji pustily, tak bylo hned utkání přerušeno. Po minutě a půl zasypali domácí fanoušci ledovou plochu konfetami a předvedli svou první choreografií večera. Celý zápas se i nadále hrál ve fantastické atmosféře, které dopomáhaly exhibiční akce na obou stranách. Orlové se povedlo dostat do vedení 2:0, ale ještě v první třetině dokázal AZet skóre otočit, nicméně do šaten se nakonec šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Takto vypjaté souboje v exhibici k vidění nebyly

Po první třetině, kterou v havířovském brankovišti odchytal Lukáš Daneček, dostal prostor mezi třemi tyčemi Adam Vrba. Ten vstoupil do hry sérií parádních zákroků, kterými zvedal diváky ze sedaček. AZet ve druhé třetině získal na svou stranu vedení a nakonec do šaten oba týmy odcházely za stavu 3:5 pro hosty. Toto vedení mohlo být ještě výraznější, ale branku dvě vteřiny před závěrečnou sirénou rozhodčí po poradě „s videem" neuznali.

Adam Vrba představil svůj um divákům ve druhé třetině

Mezi jednotlivými třetinami byla vždy pětadvacetiminutová přestávka a to také kvůli soutěžím, které byly připraveny pro diváky. V té druhé se na ledové ploše představily, v netradičním fotbálku, týmy fanoušků. Ve čtyřech zástupcích na každé straně předvedla družstva bojovné souboje a nakonec v této disciplíně slavily výhru 0:3 havířovské barvy.

Také Robert Řícka a Martin Balčík se potkali na ledě

Po této odmlce se již opět hrál hokej a to ve velkém tempu, AZet se dostal do vedení a Orlové nezbývalo než sáhnout v samém závěru po odvolání brankáře. Na led postupně naskákalo za odvolaného gólmana dalších pět hokejistů a převahu deset na pět nakonec Slovan využil k vyrovnání a konečné skóre celého duelu se tak zastavilo na nerozhodných 8:8.

Výsledek však v tomto zápase byl až tím posledním. Na ledové ploše se opět odehrál duel, který při vzniku novodobého AZetu táhl diváky na stadiony jak v Orlové, tak i v Havířově a fanoušci si tento zápas s hráči jistě užili až do samotného konce, po kterém následovala zasloužená děkovačka.

Sestavy

HC Orlová: Šafránek (Gleich) - Javín, Štefanka, Galvas, Sznapka, Vnenk, Tomis, Urbánek, Golab, Hegegy - Mikšan, Grygar, Studený, Luka, Škatula, Blatoň, Samiec, Galgonek, Kraft, Rosůlek, Pavliš.

AZ Havířov: Daneček (Vrba, Matoušek) - Prokop, Zientek L., Krisl, Machálek, Rimmel, Balčík, Vydra, Zientek M., Najdek, Maruna, Klimša, Potočný, Stránský, Sztefek, Pavlas, Daneček J., Říčka, Pechanec, Lhotský, Brezani.

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Rosůlek (Blatoň), 11. Galgonek (Studený), 20. Luka (Štefanka, Hegegy), 27. Luka (Mikšan, Pavliš), 41. Sznapka (Javín), 46. Hegegy (Rosůlek, Luka), 60. Galvas (Pavliš) - 13. Prokop (Maruna), 15. Daneček (Krisl), 18. Stránský (Pavlas), 28. Pavlas (Říčka, Daneček), 30. Brezani (Pechanec, Lhotský), 36. Stránský (Sztefek), 43. Pavlas (Daneček), 47. Sztefek (Stránský)