Celý AZet zbrojí na přerovského Zubra

18.09.2015 | Jozef Valenčík

Po nepovedeném domácím utkání se Šumperkem míří hokejisté Havířova na led soupeře a to hned na kluziště nováčka WSM Ligy - Přerova. Zubři však rozhodně nejsou v novém ročníku ligy za otloukánky a je nadmíru jasné, že AZet nečeká nic snadného. Utkání začíná na zimním stadionu v Přerově v sobotu od 17:00.

AZetu se úvod sezóny příliš nevydařil

Havířovský celek odehrál z prvních čtyř zápasů hned tři na domácím kluzišti, ale vydařil se mu pouze jeden z nich a AZetu tak patří se třemi body předposlední příčka tabulky. Poslední zápas doma se Šumperkem se svěřencům trenéra Štefana Mikeše nevydařil a výsledkem tak byla porážka na vlastním ledě. V utkání byla nejvíce vidět třetí útočná formace Havířova, která se také postarala o jediný gól týmu, když se do černého trefil Petr Kanko. Ten se svým čtvrtým letošním gólem dostal do pozice nejlepšího střelce týmu.

Den před utkáním s Přerovem se do týmu připojí tři noví hráči na střídavé starty. Obranu by měl vystužit zlínský Oldřich Horák. Do útoku přichází rovněž ze Zlína Daniel Štumpf a mladý odchovanec (momentálně hrající v extraligové Ml. Boleslavi) Jakub Kotala. Náročný program čeká Pavla Sedláčka, který v pátek odehraje extraligový zápas v dresu Zlína na třineckém ledě, ale v sobotním zápase v Přerově by chybět neměl.

O sestavě a plánech, se kterými jde tým do utkání jsme se obrátili na manažera klubu Patrika Rimmela: „Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku. V Přerově nastoupí i nově příchozí hráči na střídavé starty. Dle rozhodnutí vedení našeho klubu nebudou hráči Bail a Rimmel nastupovat do utkání a to do vyřešení situace mezi kluby HC AZ Havířov a HC Vítkovice Steel."

„Přerov hraje dle našich informací dobře a na jeho horké půdě to bude velice těžké. Všichni víme, že body potřebujeme a věříme, že si z Přerova něco odvezeme. Samozřejmě náš výkon musí jít hodně kvalitou nahoru. Atmosféra bude určitě výborná a za body nás poženou naší skvělí fanoušci."

AZ Havířov - Šumperk 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 36. Kanko (Maruna, Ostrčil) – 7. Půlpán (Haas, Prokop), 11. Milfait (Vrdlovec, Fořt), 19. Bažant (Milfait, Fořt), 45. Fořt (Vrdlovec, Milfait), 58. Haas (Ščotka).
Rozhodčí: Kika – Novák, Hanzlík.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1625.
Střely na branku: 26:33 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.

V Přerově se po postupu těží z euforie

Zatímco Havířovu se vstup do sezóny příliš nevydařil, tak v Přerově musí být po prvních čtyřech kolech spokojeni. Přerovští doma dvakrát zvítězili za tři body a to proti nebezpečné Kadani a Mostu a loupili také na Vysočině, když si v posledním zápase přivezli dva body z Jihlavy.

V brance Přerova si zatím rovnoměrně rozdělili porci odchytaných zápasů Juraj Šimboch a Jiří Slovák. Oba svou úspěšnost zákroků drží vysoko nad devadesáti procenty a jsou tak oporami svého týmu. O body se zatím stará rovnoměrně celý tým, z toho však přece jen vyčnívají dvě jména. Roman Pšurný a Milan Procházka mají na svém kontě shodně po pěti kanadských bodech. K týmu se připojil také Marek Sikora, který trénoval v Havířově, ale nakonec zahnízdil právě v Přerově, kde ve třech zápasech drží bilanci 1+1.

Dukla Jihlava - Přerov 2:3sn. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Skořepa (Dundáček), 11. Harkabus (Kohout, Seman) – 21. Pšurný (Procházka, Dostálek), 37. Procházka (Sikora, Popelka), rozhodující nájezd Sikora
Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Zídek.
Vyloučení: 3:8.
Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1438.
Střely na branku: 37:31 Průběh utkání: 2:0, 2:3.

V přípravě Přerov loupil v Havířově

Oba celky se utkaly již v přípravném období, úvodní utkání O pohár HM Globus se vydařilo lépe Přerovu, který sice prohrával již 2:0, ale nakonec dokázal ve třetí třetině utkání otočit a nakonec se mu podařilo celý turnaj v Havířově ovládnout.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

Zubr Přerov: Slovák – Chmelíř, Vágner, Přindiš, Pala, Novotný, Běhal, Zbořil – Procházka, Pšurný, Dostálek – Stoklasa, Popelka, Sikora – Goiš, Hrazdira, Š. Kratochvíl – Školoud, M. Kratochvíl, Tomaník.

AZ Havířov: Matoušek (od 21. Svoboda) – Korím, Lenďák, Krisl, Bahounek, Mazanec, Ostrčil, Bail, Stuchlík – Staněk, Maliník, Kalus – Sztefek, Pechanec, Bárta – Maruna, Sedláček, Kanko – Kurovský, Rimmel, Matějek

Do Přerova míří také fanoušci AZetu

Havířov se bude moci v Přerově spolehnout na podporu svých fanoušků, ti nakonec volí vlakový výjezd. Pro všechny zájemce je sraz ve 13:45 na vlakovém nádraží v Havířově, cena zpáteční skupinové jízdenky činí 150,- Kč. Pokud se utkání nebudete moci zúčastnit osobně, tak pro Vás bude samozřejmě připraven textový online přenos.