Cesta po stadionech WSM Ligy – Budvar aréna

30.06.2017 | Josef Nudera

V našem novém letním seriálu článků se postupně podíváme na všechny zimní stadiony soupeřů AZetu Havířov v následujícím ročníku WSM Ligy. Zároveň se podíváme na nejdůležitější hráčské změny, které se v místním týmu odehrály před nadcházející sezonou. Cestu začneme v Českých Budějovicích, kde v tamní Budvar aréně hraje domácí Motor.

Název stadionu Budvar aréna
Kapacita 6 421 diváků (5 880 sedících, 551 na stání)
Adresa stadionu F. A. Gerstnera 7/8, 370 01 České Budějovice
Postaven 1946
Rozměry hrací plochy hala č. I 28x58 m, hala č. II 30x60 m
Ceny vstupného Od 140,- Kč na sezení do 80,- Kč na stání

Budvar aréna je stadionem, kde nechybí skvělá atmosféra, kterou vytvářejí fanoušci tamního Motoru. Klub má svou velkou tradici, a to stejné můžeme říci i o jejich stánku. Zimní stadion byl postaven jako třetí v celém Československu a jak uvádí web Motoru, je to také nejdéle kontinuálně fungující stadion v ČR.

Pokud chcete do Budvar arény dorazit, můžete to vzít přes historické centrum, které je od stadionu vzdáleno 500 metrů. Areál arény obsahuje dvě samostatné ledové plochy, které tak umožňují hráčům všech kategoriích kvalitní trénink s velmi dobrým prostorem na ledě.

"Stadion v Budějovicích má výborné zázemí pro hráče, fanoušky, ale i partnery. Nejedná se sice o novou halu, ale po rekonstrukci je v ní myšleno na vše. Návštěvnost utkání je výborná a klub společně s fanoušky by si extraligu zasloužil," komentuje Budvar arénu manager AZ Havířov Patrik Rimmel.

Rychlé News z Českých Budějovic

Příchody:

Mezi nejzajímavější hráčské příchody Motoru patří v tuto chvíli návrat Zdeňka Kutláka, který odehrál loňskou sezonu za Salcburg v EBEL Lize. "Očekáváme od Zdeňka, že prodá své bohaté zkušenosti a bude lídrem na ledě i v kabině," shrnul generální manažer Stanislav Bednařík.

Dalším atraktivním příchodem do Budějovic je určitě kanadský hráč Tim Crowder, který působil poslední sezonu ve francouzském Amienc. „Přišel čas opustit Francii, naskytla se příležitost hrát za Motor a já se pro ni okamžitě rozhodl,“ vysvětluje Tim Crowder pro českobudějovický web.

Dalším velmi zajímavým jménem pro Motor je Václav Nedorost. Tento hráč s velkými zkušenostmi i ze zámoří, kde odehrál 99 zápasů za Colorado a Floridu, se vrací ve svých 35 letech právě na jih Čech. Nejspíše se bude jednat o jednu z vůbec největších osobností WSM Ligy.

Odchody:

Na druhou stranu, co se týká odchodů, tak i tam zaznamenal Motor velké změny. Tým opustily taková jména jako obránce Dušan Žovinec, útočníci Tomáš Nouza, Luboš Rob a Jakub Babka. K odchodům z tohoto celku to ale není všechno! Dalším, kdo opustil ČEZ Motor je Martin Mazanec, z kádru si své věci musely zabalit i  Štěpán Hřebejk, Vladimír Škoda a Jiří Fronk, který podepsal v našem AZ Havířov. Americký útočník Benjamin Wlaker dokonce bude muset zřejmě ukončit kariéru kvůli zranění. Tomáš Vak ukončil bohatou hráčskou kariéru a vrátil se do Kazachstánu, kde bude trénovat jako hlavní trenér klub Irtyš Pavlodar.

Českobudějovický Motor povede i v nadcházející sezoně Antonín Stavjaňa, kterému bude dělat asistenta Martin Štrba. Trenérem brankářů není v Budějovicích nikdo jiný než Roman Turek, který je zároveň prezidentem klubu.

Souhrn hráčských příchodů a odchodů ČEZ Motoru České Budějovice: ZDE

Loňská sezona vysněný postup do extraligy nepřinesla, Motor v baráži neuspěl

V loňské sezoně patřili budějovičtí k velkým favoritům na postup do Extraligy a to také postupem do baráže společně s Jihlavou potvrdily. V baráži o Extraligu to vypadalo pro Motor poměrně nadějně, ale postupem času se postup čím dál více vzdaloval. Největší bodovou ztrátou v baráži byly zápasy s Jihlavou, kde se Motoru nedařilo. Jednou se radovala Dukla po nájezdech, jednou po prodloužení a v případě zápasu tři kola před koncem baráže o jedinou branku po základní hrací době. Čtvrtý zápas byl v jasné režii Jihlavy. Poslední 4 kola baráže Motor prohrál a to se nakonec ukázalo jako další velká bodová ztráta k postupu.

Na jihu Čech chodí sice na prvoligový hokej fantastické návštěvy a klub by si z tohoto pohledu asi extraligu zasloužil, ale bude si na ni muset ještě minimálně jednu sezonu počkat ve WSM lize. Už v nádcházejícím ročníku bude ČEZ Motor České Budějovice opět patřit k favoritům na postup a těmito ambicemi se klub ani netají. Kádr na jihu Čech prošel, jak neznačují předchozí řádky, výraznými změnami právě z tohoto důvodu.

Vzájemné zápas Havířova s Českými Budějovicemi - 0:4

Vzájemné zápasy AZ Havířov a Motoru České Budějovice v loňském ročníku WSM Ligy moc branek nenabídly. Hned ve třech případech jsme mohli vidět jen 3 góly a ve všech těchto třech případech skončil zápas stejným výsledkem 2:1 pro Motor. Až poslední měření sil s tímto soupeřem v sezoně nabídlo větší brankovou podívanou. Na jihu Čech prohrál Havířov 3:5. V loňském roce tedy Havířov neuhrál s tímto soupeřem ani bod, ale na druhou stranu svedl s jedním ze spolufavoritů na postup do extraligy skvělé zápasy.

Nadcházející zápasy AZetu s tímto soupeřem:

3. kolo 16. 9. 2017: AZ Havířov – ČEZ Motor České Budějovice

16. kolo 22. 10. 2017: ČEZ Motor České Budějovice – AZ Havířov