VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Do Havířova přijede Francie

03.08.2014 | Petr Miklas

V pondělí nás čeká již třetí přípravné ukání A-týmu AZetu. Po nejočekávanějším soupeři, kterým byly Vítkovice, a zápase s reprezentací Polska do 20 let, se Havířov střetne s Francií. Reprezentace Francie už nemůže být považována za hokejového trpaslíka, protože dokáže opakovaně trápit favority. Na letošním mistrovství světa se Francouzi dostali až do čtvrtfinále, kde podlehli 0:3 Rusku.

Právě výhra nad Ruskem na MS 2013 byla největším dosavadním úspěchem hokejistů ze země Galského kohouta. Letos porazili Kanadu po samostatných nájezdech, Slováky 5:3, se Švédy prohráli pouze těsně 1:2, v prodloužení prohráli s Českou republikou, nad Norskem vyhráli po samostatných nájezdech a Dány porazili 6:2. Tohoto skvělého výsledku ale dosáhl jiný kádr, než ten, který budeme hostit v pondělí.

Autor: Karel Vaculík

Jak je už u reprezentace Francie zvykem, přijíždí na soustředění do Ostravy, odkud vyráží k přípravným utkáním. A jako obvykle si trenérská dvojice Dave Henderson a Pierre Pousse vybrala pouze hráče do 23 let. Přesto jsou v týmu tři hráči, kteří se letošního mistrovství světa zúčastnili. Jsou jimi obránce Florian Chakiachvili a dvojice útočníků Eliot Berthon a Nicolas Ritz, ten byl s týmem v Havířově i loni.

Francouzi zatím sehráli dva přípravné zápasy, 31. července prohráli v Jihlavě 1:6, přičemž vedli 1:0, ale Jihlava otočila zápas čtyřmi góly už v první třetině. V tomto utkání bránil francouzskou svatyni Clément Fouquerel, kterého střídal na začátku třetí třetiny Sebastian Ylönen, brankově se prosadil pouze Antony Rech.

Svůj druhý přípravný zápas sehrála Francie už o den později v polském Jastrzebie, kde podlehla tamějšímu GKS 3:2 po nájezdech, přestože vedla 2:0. Branku hostí strážil Sebastian Ylönen, jenž se narodil ve Francii, ale má finské rodiče. O branku francouzů se podělili Mathieu Briand a Romain Carpentier.

Francouzi mají k dispozici ještě třetího brankáře, kterým je Antoine Bonvalot. Všichni tři brankáři chytají ve francouzské nejvyšší soutěži, která se nazývá Ligue Magnus. V této lize ostatně hrají téměř všichni hráči z tohoto výběru. Výjimkou jsou obránce Vincent Llorca, jenž hrál za Laurentian University v kanadské univerzitní soutěži CIS, a útočník Eliot Berthon, který je hráčem švýcarského Bielu.

Autor: Karel Vaculík

Francie pravděpodobně bude chtít předvést podobnou hru jako loni, tedy hodně bruslení a dravost, navíc dvakrát prohrála, takže bude mít motivaci navíc.

Havířov jsme viděli v akci dvakrát, i když pokaždé šlo o úplně jiný tým. V prvním zápase proti Vítkovicím nastoupil AZet v nejsilnější sestavě, proti Polské reprezentaci do 20 let nasadilo trenérské duo Daneček-Potěšil mladé hráče. Je jasné, že s prohrou 0:3 s Vítkovicemi trenéři spokojeni být nemohou, uvidíme, jaké hráče k utkání s Francií nominují.

Po utkání s Francií by mělo dojít k první vlně zúžení kádru, což bude určitě znamenat větší motivaci pro některé hráče, kteří jsou na hraně. Rozhodně to bude zajímavý zápas a bude se na co dívat. Buďte u toho. Zápas začíná v 18:00.