Do Havířova přijíždí celek Karviné

25.10.2011 | David Motloch

Ve středu nás čeká další z řad mimořádných zápasů, který druhá liga vůbec může nabídnout. Do Havířova totiž přijede HC Plus Oil Karviná. Zápasy s tímto soupeřem, který ještě loňskou sezónu sídlil v Orlové, byly vždy vyjímečné a měly své specifické kouzlo. V minulém zápase musely o vítězi rozhodovat až samostatné nájezdy, které nakonec zvládli lépe havířovští hráči. Kdo se bude z výhry radovat tentokrát?

Po čtvrtině odehrané soutěže zatím zůstává Karviná mírně za očekávaním. Ze dvanácti zápasů totiž karvinští hned pět prohráli. Většinou se jednalo o porážky od týmů, které se v tabulce pohybují právě před Plus Oilem. Jednalo se o zápasy s Opavou, Přerovem a Vsetínem. Nesmíme zapomenout na zápas s Havířovem, který musely rozhodnout až samostatné nájezdy, jenž nakonec skončily lépe pro AZ. Karviná si ovšem připsala prohru i proti Novému Jičínu, když domácímu Gedosu stačilo vsítit jedinou branku, jelikož ani jednu neinkasoval.

Nejjednoznačnější výsledek měl zápas s Opavou (2:10), který si karvinští hráči za rámeček rozhodně nedají. Reputaci si však částečně spravili vysokou výhrou 8:0 s Valašským Meziříčím. Kanadskému bodování klubu zatím podle očekávání vévodí David Moravec. 9 gólů a 17 bodů jej řadí kromě nejproduktivnějšího hráče Plus Oilu také mezi nejlepšího střelce týmu. Další neméně důležitou oporou útočných řad Karviné je i jiný David – David Mikšan.

Krom této nadmíru produktivní dvojice si průměr více než bodu na zápas udržuje také Radim Valchař, ovšem ten stihl odehrát pouze šest zápasů. V zadních řadách se mohou karvinští spolehnout na čtveřici Javín, Hegegy, Galvas a Štefanka. Svůj čas na ledě si ale odbydou i Sznapka, Urbánek, Roupec a Tomis. V brankovišti si pozici neotřesitelné jedničky vydobyl David Iláš, jenž zasáhl do všech zápasů svého týmu.

Náhradní brankář Stanislav Žídek se do branky dostal jenom na jeden zápas, který navíc nedochytal, jelikož v něm inkasoval sedm branek. A ačkoliv Iláš chytá více než solidně, karvinští by nejspíš od své jedničky potřebovali lepší statistiky než pouze 89,2 % úspěšnosti zákroků. Nejvylučovanějším hráčem v sestavě je Filip Štefanka s dvanácti trestnými minutami.

Karviná je v tabulce na šestém místě se ztrátou sedmi bodů na první Havířov. Na soupisce našeho soupeře najdeme hned řadu jmen, která v minulosti působyla i v Havířově. Jedná se o Davida Moravce, Davida Mikšana, Alexandra Hegegyho a Dominika Krauseho, který v Havířově ještě nedávno působyl v mládežnických kategoriích.

Karvinský Plus Oil, který ještě loni sídlil v Orlové, se bude chtít v K&K Pneu aréně vytáhnout. Zápasy těchto dvou týmů vždy patřily k ozdobám hokeje a vždy přilákaly do ochozů spoustu diváků. V loňském derby se dokázalo dokonce vyprodat stadion v Havířově! Ačkoliv je do tohoto utkání AZ pasován jako mírný favorit, musí si dát velký pozor. V derby se totiž všechny papírové i herní předpoklady mažou a o tom, že se bude jednat znovu o vyrovnaný zápas, už ukázalo i minulé utkání v Karviné.

Havířov se veze na vítězné vlně. Ta se po výhře nad Novým Jičínem prodloužila na devět zápasů bez porážky. Na marodce kromě Luďka Lhotského přibyla i dvě nová jména. Robert Najdek laboruje s nataženými třísly a Marek Kopún si naštípnul čelist. Havířov se vyhřívá na prvním místě v tabulce se čtyřbodobým náskokem na druhou Opavu. Karviná, která po posledním zápase postoupila až na třetí příčku, ztrácí na Havířov šest bodů.

Do branky Havířova by se měl podle všeho postavit Adam Vrba. Dobrou střeleckou formu si do domácího zápasu s Karvinou veze útočník Antonín Pechanec, jenž v posledních dvou zápasech vsítil hned tři branky. Střelecký prach naopak poněkud zvlhnul Robertu Říčkovi.

Sestavy týmů v posledním zápase:

AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Vydra, Zientek M., Zientek L. - Klimša, Brezani, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Kopún, Kraft, Pavlas.

HC Plus Oil Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Urbánek, Štefanka, Roupec, Galvas, Javín, Sznapka, Hegegy - Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Holuša, Moravec, Ivan, Ciupa, Luka.

Další zápasy 14.kola:

LHK Jestřábi Prostějov HC Frýdek-Místek 18:00
HC Nový Jičín HC Slezan Opava 18:00
HC Uherské Hradiště VHK Vsetín 18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí HC Zubr Přerov 18:00

Zápas začíná ve středu 26.10. od 18 hodin, přijď na toto vyjímečné derby i ty!