Dobrou formu chce AZet potvrdit proti Šumperku

22.01.2016 | Jozef Valenčík

Druhé domácí utkání v řadě odehrají hokejisté AZetu proti Šumperku. Proti Drakům se jim v letošní sezóně vůbec nedaří, když ve třech vzájemných zápasech odešli naši hráči vždy bez bodového zisku. Zlomit tuto nepříjemnou sérii mohou v sobotu od 17:00, kdy bude v K&K PNEU Aréně vhozeno úvodní buly.

Šumperk tahá sérii porážek

Šumperským hokejistům se v posledních zápasech vůbec nedaří, poslední vítězství za tři body si připsali počátkem prosince. Od této doby odehráli Draci deset zápasů, ale v těch dokázali pouze dvakrát zvítězit za dva body. V posledních pěti zápasech sice dokázali třikrát obrat soupeře alespoň o bod, ale to je pro Šumperk velmi málo. Znát je to také v tabulce, na poslední Most má náš soupeř náskok pouze třech bodů a závody o udržení prvoligové příslušnosti tak ještě budou mít grády.

Co se však nedaří proti jiným soupeřům, to si Šumperk vynahrazuje proti AZetu. Havířovu se proti Drakům dlouhodobě dařilo, ale v letošní sezóně to rozhodně neplatí. Ve všech třech zápasech, které spolu tyto celky letos odehrály, se radoval Šumperk. Po loupení na havířovském ledě se Drakům podařilo zvítězit dvakrát za tři body také před svými diváky. Na tuto lichotivou bilanci budou chtít svěřenci trenéra Milana Mazance navázat také v sobotu.

AZet získává body a stoupá tabulkou

Havířovský fanoušek musí být s posledními výsledky a také předvedenou hrou svého celku spokojen. Vždyť z posledních osmi utkání získali havířovští hokejisté sedm vítězství v základní hrací době a porážku si připsali pouze na ledě Motoru České Budějovice. V tabulce to znamenalo posun na průběžnou šestou příčku a před svěřenci trenéra Mikeše je porce dalších dvou domácích zápasů a to s celky, se kterými by AZet potřeboval bodovat.

Petr Matoušek naskočil do zápasu s Ústím a podržel tým

V posledním utkání si AZet doma poradil s Ústím, když se ve druhé třetině dostal do vedení 3:0, ale nakonec z toho bylo na havířovském zimním stadionu pořádné drama. Do posledních vteřin se hosté snažili o vyrovnání, ale to se jim nepodařilo a tak si Havířov připsal důležité body. Všichni hráči z utkání jsou zdravotně v pořádku, změnu v sestavě však jistě zaevidujeme na pozici brankáře. Po jednozápasovém disciplicinárním trestu se vrací do branky Marek Laco, kterému bude krýt záda Petr Matoušek. Ostatní hráči, kteří nastoupili ve středečním zápase, budou trenérovi plně k dispozici.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Matoušek – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Maliník, Pechanec, Štumpf – Okál, Hudeček, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Matějek, Bednář, Gřeš.

Šumperk: Zelenka – Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Gewiese – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Hlinka, Plášek, Staněk – Brunec, Miškovský, Haas – Hroch, Prokop, Ostřanský.

Úvodní buly utkání je naplánováno na sobotu 23. ledna v 17:00 a Vy jej v případě osobní nepřítomnosti můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu na tomto odkaze.