Dokáže Havířov uspět na ledě Třebíče?

24.01.2014 | Petr Blakala

V sobotu 25. 1. se odehraje již 43. kolo druhé nejvyšší hokejové soutěže.AZ Havířov se pokusí urvat body na ledě Horácké Slavie Třebíč, na kterou v tabulce ztrácí pouhé dva body. Když tedy v tomto utkání Havířovští uspějí na sto procent, poskočí na průběžné šesté místo. Utkání startuje v 17:30.

Co přineslo uplynulé kolo?

Třebíč se střetla na domácím ledě se čtvrtým týmem prvoligové tabulky. Jednalo se o Havlíčkův Brod, který mimo jiné porazil i AZet ve 41. kole. Domácí hráči byli hned na začátku lepším týmem a dokázali si vybudovat několikabrankové vedení, které si dokázali udržet. První branku Horácké Slavie vstřelil Laš, ke kterému se přidali Nahodil, Čuřík a čtvrtou brankou Fořt. Havlíčkův Brod se dokázal prosadit pouze jednou, a tak po 60 minutách svítilo na ukazateli skóre 4:1.

V Havířově bylo připraveno na diváky velmi šokující překvapení. Domácí AZet ve 42. kole přivítal Benátky nad Jizerou. Všichni, kteří doufali v bodový zisk, byli hodně zklamáni. Benátečtí sice v sedmé minutě prohrávali, když se prosadila nová posila Havířova Havel,jenže soupeř dokázal otočit vývoj utkání na svou stranu a devíti brankami smetl domácí celek z ledu. Pro fanoušky to byl velmi zdrcující výsledek, a tak uvidíme, jestli se Havířovští otřepou a přičtou si body po výjezdu do Třebíče.

Kdo z týmů má lepší formu?

V tomto utkání se střetnou dva týmy, které jsou sousedy v prvoligové tabulce. Třebíčští hokejisté obhajují po dvaačtyřiceti kolech průběžnou šestou pozici, která jim zároveň zajišťuje účast ve vyřazovacích bojích. Na svém kontě mají 66 bodů, když dvaadvacetkrát porazili soupeře. Z těchto 22 výher se čtyřikrát rozhodovalo v prodloužení, či samostatných nájezdech. Horácká Slavie podlehla svým soupeřům dvacetkrát a opět to byly čtyři střetnutí, které se nerozhodly v základní hrací době.

Statistiky brankářů
Martin Falter – 32 utkání, celková úspěšnost 92,89%
Marek Čiliak – 4 utkání, celková úspěšnost 92,79%

Statistiky hráčů
Jakub Čuřík – 28 kanadských bodů (16+12)
Marek Laš – 28 kanadských bodů (10+18)
Tomáš Vondráček – 25 kanadských bodů (16+9)

Havířovští hráči se nachází pouze o jednu příčku pozadu, než jejich sobotní soupeři. Obhajují tedy sedmou příčku s celkovým ziskem 64 bodů. Na šestou Třebíč tak ztrácí pouhé dva body. Na svém kontě mají třiadvacet výher, z čehož pět v prodloužení nebo nájezdech. V devatenácti případech AZ svým soupeřům podlehl. Jestliže Havířov v tomto utkání uspěje, může se dostat na šestou pozici místo Třebíče.

Lukáš Daneček – 35 utkání, celková úspěšnost 91,23%
Petr Matoušek – 11 utkání, celková úspěšnost 91,22%

Martin Jakúbek – 21 kanadských bodů (8+13)
Jan Maruna – 21 kanadských bodů (11+10)
Jakub Šlahař – 19 kanadských bodů (6+13)

Vzájemná utkání

První utkání svedli tito soupeři hned ve 4. kole druhé nejvyšší hokejové soutěže, kdy lépe z duelu vyšla Horácká Slavie, která v Havířově vyhrála jednobrankovým rozdílem 2:1. Ani ve druhém vzájemném utkání nedokázali Havířovští upět, když podlehli v Třebíči v poměru 1:3. Až ve třetím utkání dokázal AZet zvítězit, když na domácím ledě sklízel potlesk za výhru 3:1.

Sestavy z minulého utkání

AZ Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Graca, Koma, Klimíček, Deutsch – Havel, Marosz, Sztefek – J. Daneček, Šlahař, Maruna – Říčka, Haas, Klimša – Škumát, Pechanec, M. Rimmel.

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Dietz, Čejka, Miller, Dlapa – Čuřík, Kaut, Laš – Vondráček, Mikeska, Fořt – Přibyl, Nahodil, Čech – Kadela, Dolníček, Křivohlávek.