Generálka na ligovou sezonu už tento čtvrtek proti Porubě!

04.09.2013 | David Motloch

Poslední ze série dvanácti přípravných zápasů zbývá odehrát družině trenéra Jana Danečka. Po předchozích dvou porážkách si budou chtít hokejisté spravit chuť a hlavně naladit v hokejové šatně opět vítězného ducha. Proti nedalekému soupeři z Poruby, se kterým se Havířov ještě nedávno střetával ve 2. lize, budou mít možnost uzavřít přípravu vítěznou tečkou. To vše před domácím publikem. Zápas startuje ve čtvrtek 5.9. od 18 hodin!

V generálce na úvodní ligový zápas s Jihlavou budou naši hokejisté čelit regionálnímu sousedovi z Poruby. Havířov tak dostane možnost uzavřít přípravné období vítězstvím, které hráčům v posledních dvou zápasech uniklo. V zatím posledním domácím utkání AZet padl v souboji s prvoligovým spolufavoritem z Olomouce.

Daleko více než samotné výsledky jsou v přípravné fázi důležité výkony hráčů a celého mužstva. V prvoligovém měření sil s Morou se Havířov ukázal v dobrém světle a po bojovném výkonu nakonec padl pouze rozdílem branky, takže v šatně i po porážce panovala dobrá atmosféra. Vítězství nepřišlo ani při venkovním duelu s polským Jastrzebie, kde ovšem AZet vycestoval s rozdílnou sestavou doplněnou řadou juniorů.

V posledním utkání přípravy hraje pro naše svěřence fakt, že mají proti Porubě dlouhodobě pozitivní bilanci. Proti nyní již bývalému ligovému soupeři se Havířov naposledy utkal v semifinále play-off 2. ligy. Tato série vyznačená vyrovnaností každého duelu nakonec skončila lépe pro hokejisty Havířova, kteří kromě zápasu v Porubě vyhráli všechna zbylá utkání.

Porubě se v přípravě daří, odehráno už má celkem deset duelů, z nichž šest dokázala přetavit ve vítězství. V tomto čísle jsou započítány i dva cenné skalpy proti slovenským extraligovým týmům. MHC Martin i MsHK Žilina vyšly proti ostravskému celku naprázdno.

Přestože by si naši svěřenci přáli před domácími fanoušky zvítězit a povzbudit se před startem 1.ligy, důležité bude, aby se Havířov vyhnul nepříjemnostem jako jsou zranění. Bude tak zajímavé sledovat, zda trenér Daneček nasadí do zápasu kompletní sestavu nebo bude klíčové hráče šetřit. Tak či onak, bude Havířov v roli favorita. Uvidíme, jak si s ní ve čtvrtek poradí.

Zápas startuje ve čtvrtek 5.9. od 18 hodin! K dispozici bude i klasický on-line přenos.

Výtěžek ze čtvrtečního přátelského utkání HC AZ Havířov 2010 – HC RT Torax Poruba bude věnován na podporu Slezské diakonie Hannah Orlová. Tím to Vás zveme v hojném počtu na toto poslední přátelské utkání před začátkem ligové soutěže.

Sestavy z posledních utkání

AZ Havířov: Matoušek (od 30. Šimeček) - Vosátko, Bezuška, Deutsch, Jaroch, Koma, Cháňa, Graca, Klimíček - Diviš, Haas, Matějek - Šlahař, Jakúbek, Pavlas - Sztefek, Pechanec, Škumát - Kolařík, Říčka, M. Rimmel. Trenér: Jan Daneček.

HC RT Torax Poruba: Tihlář – Slavík, Wolf, Peslar, Javín, Šindelář, Prokop, Vajda – Piják, Zuber, Krayzel, Kysučan, Pavlačka, Král, Sedlář, Chaloupka, Zachar, Buček. Trenér: Tomáš Sršeň.