HC AZ Havířov se připojil k Charitativnímu týdnu WSM ligy

02.12.2016 | Tomáš Vlček

V termínu 3. – 10. 12. 2016 se uskuteční Charitativní týden WSM ligy. Jedná se o jednotnou dobročinnou akci, na níž se dobrovolně podílejí jednotlivé kluby druhé nejvyšší soutěže. Hokej tak pomáhá dobré věci a zvyšuje svůj kredit v očích veřejnosti.

Celá akce bude probíhat na třech úrovních:

1) Sbírka hraček, knih či hygienických potřeb pro přímo na zimních stadionech a jejich následné předání charitativním organizacím

2) Aukce hokejových či fanouškovských předmětů či zážitků, které věnují jednotlivé kluby WSM ligy. Aukce bude probíhat na webové stránce sportovniaukce.cz

3) Charitativní příspěvek od hráčů – dobrovolný finanční příspěvek od střelců branek a asistentů v utkáních 30. – 32. kola.

AZ Havířov se do akce také zapojí a to hned několika ze zmiňovaných způsobů. „My se také zapojíme, ale tím, že máme v sobotu 3. prosince naši vlastní velkou sportovně-společenskou akci, tak vlastním osobitým způsobem. Dětským domovům předáme sáně, na kterých proběhne přestávková soutěž v rychlosti jejich tažení. Dále na podporu Klokánka půjde část financí, které se vyberou za prodej svítících čertovských rohů. A do třetice se do akce WSM zapojíme tím, že dáme do aukce, fanouškovské věci jako např. dres, hokejku, plaketu a kalendář,“ říká manažer AZetu Patrik Rimmel.

Fanoušci AZetu tak mohou akci podpořit především nákupem čertovských svítících rohů při utkání s Jihlavou a také účastí v aukci na webové stránce sportovniaukce.cz.

„Ukažme, že naše srdce bije nejen pro hokej, ale i pro dobrou věc a dokážeme přispět k poskytnutí pomoci tam, kde je jí nejvíc potřeba.“