Havířov cestuje na Kladno k utkání s Rytíři

30.10.2015 | Josef Nudera

Havířov v posledním utkání na domácím ledě s Přerovem neuspěl, ale nyní už ho čeká další výzva. AZ cestuje na Kladno, aby se utkal s Rytíři. První vzájemný zápas sezony dokázal Havířov vyhrát po nájezdech, budou se naši hráči radovat i v sobotu? Zápas se hraje na Kladně 31. 10. od 16 hodin.

Kladno bojuje o čelo tabulky, Rytíři jsou na 2. místě!

Kladno se po odečtu bodů, o které přišly České Budějovice, posunulo na druhou příčku tabulky. Rytíři ale nedrží žádnou vítěznou sérii a v poslední kole prohráli na ledě Jihlavy. Kladenští po sestupu do WSM Ligy i dále chtějí vybojovat postup zpátky mezi elitu, ale letos to nebudou mít vůbec jednoduché. Kladno má na svém kontě 35 bodů tedy shodně s první Slavií. Rytíři dokázali vstřelit už 60 branek a inkasovali ve 43 případech.

Kladenští Rytíři si na Jihlavu nepřišli

Poslední odehrané kolo WSM ligy neznamenalo pro Kladno žádný zisk bodů. Kladno cestovalo do Jihlavy, kde muselo dohánět dvoubrankovou ztrátu, což se také podařilo. Dvě branky zaznamenal Bílek a hostující Rytíři tak vyrovnali. Domácí Dukla ale následně dokázal dalšími dvěma brankami uhájit domácí stadion a také tři body.

„Dnes jsme viděli kvalitní a vyrovnané utkání, do kterého vstoupila Dukla lépe a zaslouženě šla do vedení o dvě branky. Nám pak nesmírně pomohlo snížení v první třetině. Druhou třetinu jsme byli lepší týmem a taky jsme vyrovnali. Ve třetí části už to bylo vyrovnané a Jihlava využila svoji šanci a zaslouženě vyhrála,“ řekl po utkání trenér Kladna David Čermák.

Rozhovor se střelcem dvou kladenských branek si můžete přečíst na webu Kladna ZDE.

18. kolo, středa 28. 10. 2015

HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Skořepa (Melenovský, Důras), 19. Anděl (Skořepa, Důras), 57. Jícha (Zadražil), 60. Gríger (Důras) – 20. Bílek (Stach), 31. Bílek (Stach, Rudovský). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Reich, Štětina. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1 V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:39. Diváci: 2505.

Report z utkání Jihlava – Kladno čtěte na webu Kladna ZDE.

V dresu Kladna hraje bývalý AZeťák Jurij Repe

Kladenští využívají v letošním ročníku služby Jurije Repeho, který působil v loňské sezoně právě v dresu Havířova. Repe má na svém kontě 5 branek a 4 asistence. V hodnocení plus mínus je na čísle +1. Nastoupil do 18 zápasů a obdržel také 24 trestných minut.

Sváteční bitvu se Zubry Přerov vyhráli hosté

Poslední odehrané kolo WSM Ligy nabídlo atraktivní souboj mezi Havířovem a Přerovem. Domácí hokejisté byli od začátku utkání hodně aktivní a soupeře místy drtivě tlačili. Jenže byli to pouze Zubři, kteří se mohli radovat z branek. V polovině utkání vedl Přerov 1:0, což ještě utvrdil dvěma brankami ve třetí části. Havířov bojoval, co to šlo, ale na body ani na vstřelenou branku to tentokráte nestačilo.

18. kolo, středa 28. 10. 2015

AZ Havířov – HC Zubr Přerov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Dostálek (Procházka, Pšurný), 50. Dostálek (Chmelíř, Grof), 55. Popelka (Sikora). Rozhodčí: Fiala - Vengřín, Konvička. Vyloučení: 5:9 + Goiš (PRE) 5+20. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 456. Střely na branku: 51:32. Vhazování: 30:23. Zakázané uvolnění: 4:3. Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Reportáž z utkání proti Přerovu čtěte na našem webu ZDE.

Havířov má s Kladnem lehce pozitivní bilanci

Zápasy mezi Kladnem a Havířovem jsou po sestupu Rytířů do WSM Ligy velmi zajímavé. Havířov dokázal Kladno porazit ve třech vzájemných zápasech, Kladno se radovalo ve dvou případech. Havířovu se podařilo vyhrát i na ledě Kladenských, což znamená, že nejede na hostující led vůbec bez šancí. Je potřeba, ale přiznat, že proti AZetu bude stát silný tým z čela tabulky.

Infografika

Sestavy z minulých zápasů:

AZ Havířov: Hrubec – Lenďák, Mazanec, Bahounek, Krisl, Peslar, Korím – Kanko, Maliník, Maruna – Kalus, Pechanec, Sztefek – Štumpf, Meidl, Tomi – Kotala, Sedláček, Rimmel

Rytíři Kladno: Mensator - Nash, Repe, Růžička, Kehar, Ptáček, Zajíc - Rudovský, Skuhravý, Pletka - Bílek, Stach, Kindl - Dvořáček, Pitule, Redlich - Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Lidický, Čermák.

Další zápasy 19. kola WSM Ligy

Benátky nad Jizerou – Jihlava
Kadaň – České Budějovice
Prostějov – Most
Přerov – Litoměřice
Slavie Praha - Třebíč

Zápas sledujte on-line

Jako z každého utkání AZ Havířov ve WSM Ligy je opět připraven klasický textový on-line přenos, který poslouží vám, kteří se na kladenský zimní stadion nevydáte osobně.

On-line Rytíři Kladno - AZ Havířov ZDE .