VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov jede na trip do Čech, ve středu bude bojovat v Litoměřicích

21.02.2017 | Darja Nytrová

H A V Í Ř O V - Druhý a třetí zápas skupiny play-out odehraje AZ na kluzištích soupeřů, zatímco ten první v regulérním termínu ve středu na ledě Kališníků, hned ve čtvrtek zamíří AZeťáci na předehrávku šestého kola do Mostu. Druhé kolo play out tedy postaví proti sobě celky Litoměřic a Havířova. Oba týmy už mají jisté místo v další sezóně WSM ligy a tak jim už jde jen o body pro konečné umístění. Kališníci budou jistě chtít oplatit AZetu poslední domácí porážku. Naopak AZet touží po dalších třech bodech. Jak utkání dopadne uvidíme ve středu večer. Zápas startuje v Kalich aréně od 18 hodin.

HC STADION LITOMĚŘICE

Kališníci mají za sebou nepovedenou sezonu. Hned v úvodních zápasech WSM ligy prohráli, co se dalo, a když už to v říjnu vypadalo, že se tým zvedá, spadl opět dolů. Celkově nevyrovnané výkony neustále tlačily Litoměřice do spodní části tabulky až jim po základní části připadlo konečné 11. místo v tabulce WSM ligy. Znamenalo to, že společně s Mostem, Kadaní a Havířovem budou hrát zápasy o udržení. I když stejně jako Havířov mají Kališníci tolik bodů, že jim už sestup nehrozí.

Přesto je hodnocení sezony ze strany vedení klubu jednoznačně negativní. „Mluvím za celé vedení klubu, když říkám, že letošní sezóna je pro nás obrovským zklamáním.“ uvedl hned po základní části v rozhovoru předseda litoměřického hokeje Daniel Sadil.

Litoměřice se nemohou pochlubit ani úspěšným sobotním vstupem do play-out, neboť na domácím ledě podlehli Mostu 3:5.

HC Stadion Litoměřice - HC Most 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Hanták (Loskot, Šalda), 11. Loskot (Hanták, Kopta), 39. Miškář (Pilař) – 9. Alinč (Strejček, Hora), 30. R. Veselý (Divíšek), 33. Šimeček (Strejček, Frolo), 34. Šimeček (Kubinčák), 58. Kubinčák (Alinč). Rozhodčí: Sýkora - Malý, Šimán. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 440. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

Sestava HC Stadion Litoměřice

Šindelář (Pavelka) – Šalda, Pavlas, Smetana, Jebavý, Havránek, Barák, Plášil, Bažant – Kalla, Švagrovský, Stoklasa – Kopta, Hanták, Loskot – Dufek, J. Veselý, Dvořák – Kulda, Miškář, Pilař.

Trenér Daniel Tvrzník hodnotil utkání takto: "My jsme řekli, že v těchto zápasech, ve kterých o nic nejde, budeme zkoušet mladé hráče. Samozřejmě chceme vyhrávat, ale bohužel se dnes prvních patnáct minut ve druhé třetině z naší strany vůbec nepodařilo. My jsme dostali tři góly ze situací, ze kterých vůbec góly dostávat nemůžeme. Bohužel, šance, které jsme si my vytvořili, jsme nedokázali proměnit. To nás ostatně provází v celém průběhu sezóny. I když můžeme hrát uvolněně a bez jakýchkoliv nervů, tak ta kvalita tu v tuto chvíli není."

A kteří hráči se v dresu Stadionu nejvíce bodově prosazují? Se svou bilancí jedenácti gólových tref a čtyřiadvaceti asistencemi vedl po základní části tabulku statistik útočník Jaroslav Kalla. Za ním byli pak Filip Hanták ( 4+18) a Ondřej Kopta (9+10). Co se brankářů týče, tak tým nejvíce chránil v bráně Jaroslav Pavelka, který odchytal 34 zápasů a může se pyšnit s úspěšností 92,78%. Osmkrát pak do brány nastoupil Filip Šindělář s úspěšností 90,91% a sedmkrát Patrik Rybár s úspěšností 94,17%.

HC AZ HAVÍŘOV

Vstup do vyřazovacích bojů se nevyvedl ani AZetu. Hned v prvním kole play out padl před domácím publikem s Kadaní 0:3.

AZ Havířov - SK Kadaň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. M. Zadražil (Raška), 34. Hejcman (Chlouba, Kůs), 45. Trefný (Kůs, Chlouba). Rozhodčí: Kašík–Reich, Lukš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 973. Střely na branku: 28:20 (12:7, 10:7, 6:6). Průběh utkání: 0:0, 0:3.

Sestava HC AZ Havířov: Šafránek – Holomek, Chroboček, Krisl, Bahounek, Dudek, L. Doudera, Mrowiec – Kalus, Hlinka, Kanko – L. Bednář, Maruna, Dvořáček – Gřeš, Pořízek.

Trenér Martin Janeček hodnotil utkání takto: "Měli jsme před dnešním zápasem opět problém s poskládáním sestavy, na to se však rozhodně nechci vymlouvat. Vstup do zápasu se nám podařil, nicméně jsme nebyli schopni vstřelit branku a naopak soupeř nás vyškolil z produktivity. Také ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli, ale ani v této části to ke gólu nevedlo. V poslední třetině byl na některých hráčích vidět problém s nalezením motivace, nad tím se budeme muset my i hráči zamyslet."

Tuto prohru by mohl tým odčinit už zítra v Litoměřicích. V utkání s Kadaní nastoupila velmi mladá sestava včetně tří juniorů. Jak to bude vypadat se soupiskou zítra? „Na dvojzápas s námi jedou i naše naděje z dorostu Dominik Pawliczek, Vojtěch Ševěček, Matěj Potočný a Jan Bambula. Uvidíme, jak jim to půjde v zápase. Uzdravený je již Marcel Petran, naopak Daniel Seman a Marek Haas zůstávají na marodce. Nově na marodku přibyl mladý brankář Matoušek, Šafránkovi tak bude krýt záda Kamil Šimeček," prozrazuje manažer Havířova Patrik Rimmel. Jak to všechno dopadne? Na to si musíme počkat do středečního večera! Jedno je jisté. Tým bude bojovat až do konce a také bude potřebovat podporu fanoušků až do konce sezóny.

Vzájemná bilance obou soupeřů v základní části

7.9., 1. kolo: HC AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 4:1

12.10., 14. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC AZ Havířov 3:1

23.11., 27. kolo: HC AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 2:1 pr.

11.1., 40. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC AZ Havířov 0:3

Ten kdo nebude moct vyjet na trip může utkání sledovat v textovém online přenosu na www.onlajny.com nebo videopřenos na TV COM.