Havířov se pokusí prodloužit svou bezchybnou venkovní sérii, čeká ho Valašské Meziříčí

18.10.2022 | Jiří Pudich

Havířov si napravil chuť na Havlíčkově Brodě, ve středu 19. října se pokusí na vlně vítězství udržet. AZet v 18 hodin čeká duel s Valašským Meziříčím. Bude se jednat o přímý souboj o páté místo v průběžné tabulce.

Bobři budou rovněž do zápasu vstupovat z dobré pozice. Valaši se budou snažit prodloužit svou dvouzápasovou úspěšnou sérii, když zdolali Kopřivnici (4:2) a Velké Meziříčí (2:1).

Výhra v Havlíčkově Brodě byla z velké části dirigována lajnou Jiřího Zdeňka. Ta se zasloužila o osm bodů, zkušený Zdeněk se navíc blýsknul hat-trickem. Šéf lavičky Raszka neměl co vytknout:

„Za body z Havlíčkova Brodu jsme určitě rádi. Nebylo to vůbec lehké utkání, jak možná může výsledek napovídat. Každopádně se nám konečně podařilo vstřelit více branek. Na koncovku jsme v posledních utkáních trpěli, kdy i přes velké množství šancí ty góly nepadaly. Jirkově útoku utkání sedlo. Jsem za ně rád. Pro nás je důležité, že se bodově prosadilo více hráčů. Věřím, že to klukům pomůže.“

Po otázce, zda hodlá opět zamíchat sestavou, nebo zda vsadí na tyto borce, kteří si spolu očividně vytvořili chemii, se nechal trenér Raszka slyšet, že moc změn dělat nebude.

Havířovští také vyřešili problémy, které je ze startu ročníku pronásledovaly. Byť AZet inkasoval jako první a poměrně rychle, nesesypal se a dokázal soupeře přehrát.

„Apelovali jsme na lepší před brankový prostor, bohužel první gól padl právě tam, když nám po odrazu přeskočil kotouč a soupeř dorážel. Pak se náš výkon v obranném pásmu zlepšil, soupeři jsme nedovolili dorážky, blokovali jsme střely. Což byl jeden z aspektů, které nám pomohly k bodům. Kluci hráli dobře takticky. Stejně zodpovědný výkon potřebujeme i ve středu.“

Jak vypadala vítězná sestava z 15. října?

Šindelka (Štipčák) – Kunc, Kuboš, Dudáš (C), Havlík, Ščurek, Mrowiec, Bílek – Apolenář, Čmiel, Antoníček – Kofroň, Zdeněk (A), Foltýn – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Middleton, Krupa, Pastor

Valašské Meziříčí nasadilo v posledním vítězném zápase tento tým:

Slovák (Vašica) – Gréč, Holiš, Ďurkáč, Báchor, Gabrhelík, Liss – Kuchařík, Andris, Pokorný, Stodůlka, Martinec, Tarnoczy, Křivohlávek, Finsterle, Vavřík, Bachánek, Kozubík

Jak už kouč zmínil před minulým střetnutím, klíčem k vítězství je osobní zodpovědnost. To bude prioritou i proti Bobrům. Tak nezapomeňte kluky – klidně i na dálku – podporovat! Středeční utkání ve Valašském Meziříčí začíná v 18:00.