Havířov vyráží do dalekého Mostu pro další sběr bodů

10.12.2013 | David Motloch

31.kolo 1. hokejové ligy zaveze naše hokejisty až na druhý konec republiky. Soupeřem svěřenců trenéra Jana Danečka bude, v tabulce poslední, Most. Přestože ještě před sezónou by duel těchto dvou mužstev nahrával více do karet Mosteckým, po polovině odehrané soutěže je situace opačná. Havířov, vezoucí se na vítězné vlně, zavítá na led dlouhodobě se trápícího celku. Přestože však AZet bude v tomto střetnutí platit za favorita, tak stále platí, že soutěž je extrémně vyrovnaná a každý zápas je bojem o každý cenný bod. Kdo tedy ve středu zvítězí? Zápas startuje od 17:30!

HC Most

Založen: 1946
Stadion: Zimní stadion Most (kapacita - 1646 k sezení a 1000 k stání)
Webové stránky: hcmost.cz
Umístění v poslední sezóně: 12. místo (baráž)
Hlavní trenér: Leo Gudas
Klubové barvy: bílá, modrá

Svěřenci trenéra Lea Gudase padli až na samotné dno tabulky 1. ligy a minimálně v nejbližších zápasech se z jeho chvostu jen tak neodlepí. Důvod je jednoduchý - na předposlední Ústecké Lvy ztrácí Most už osm bodů. Zápasová bilance Mosteckých je následovná: 8 vítězství a 22 proher. Tato čísla jen dokreslují současnou mizérii klubu ze severozápadu Čech.

Z posledních osmi duelů vyhráli hokejisté Mostu jediné (proti Kadani - 2:1 sn.). Aktuálně se družina trenéra Lea Gudase veze na čtyřzápasové sérii bez vítězství. Týmu tak zatím příliš nepomáhá spolupráce s extraligovým Litvínovem, odkud získal například útočníky Romana Pšurného, Juraje Majdana, Františka Gerháta nebo brankáře Martina Volkeho.

Přestože Most postrádá sílu takřka ve všech herních směrech, zvlášť kritickou situaci jeví obrana mužstva. Ta je se 117 inkasovanými brankami suverénně nejhorší v lize. Týmová krize se neprojevuje na Tomáši Pavelkovi (3+10), který je, kromě svých obranných povinností, i velice produktivní. Nejlepším střelcem mužstva je s deseti zásahy Pavel Smolka, který se s 17 body dělí o lídra produktivity společně s Pavlem Písaříkem. Mezi útočné stálice se řadí také Zdeněk Tauš (7+7).

I přes děravou obranu mužstva si brankáři Mostu drží velice slušné statistiky. Ty nejlepší vykazuje Lukák Horák (91,85%), který zároveň odchytal největší porci zápasů. V 13 zápasech jej zastoupil Martin Volke (90,57%), zbývající dva brankáři nastoupili dohromady pouze do sedmi utkání.

Havířov si stále drží výsledkovou formu a nic na tom nezměnilo ani poslední kolo, kde do Havířova přijel soupeř z Třebíče. AZet přímý souboj o šestou příčku tabulky vyhrál, když bojovným a soustředěným výkonem vyhrál 3:1. Základní stavební kámen sobotní výhry položil už v 5. minutě Jan Maruna a později se k němu přidal ještě David Klimša a Michal Sztefek.

Havířov tak vyhrál již třetí utkání v řadě a z posledních sedmi duelů jen jednou prohrál. Navíc má skvělou příležitost si podobné tempo udržet, když jej v následujících zápasech čekají týmy z převážně spodní části tabulky. Do Mostu si veze slušnou formu Jan Maruna a nejlepší střelec mužstva - David Klimša, který své postavení v posledním zápase jen potvrdil.

Dlouhodobě zraněný Antonín Pechanec již v v sobotním zápase s Třebíčí nastoupil, a tak jej můžeme očekávat na ledě i ve středu. Navrátilec do sestavy si už při svém prvním zápase po zranění připsal asistenci. V posledním střetnutí naopak nenastoupil Jan Daneček, Mikuláš Rimmel a dlouhodobě nehraje také Patrik Rimmel.

Vzájemná utkání

Havířov má letos s Mostem zatím vyrovnanou bilanci. V obou střetnutích se radoval z vítězství domácí celek. V 5. kole to byli Mostečtí, kteří na domácím ledě uhájili těsné vítězství 2:1. Jediným úspěšným střelcem AZetu se stal Jan Daneček. V 18. kole se radoval z výhry Havířov, který svého soupeře přehrál výsledkem 5:2.

Pokud nebudete moct na zápas dorazit osobně, bude pro vás připraven klasický textový online přenos.

Zajímavosti zápasu

⇒ V obou vzájemných zápasech Havířova s Mostem se z vítězství radoval domácí tým

⇒ Havířov zavítá na půdu soupeře se suverénně nejhorší obranou (116 inkasovaných branek)

⇒ Most je oblíbeným soupeřem především pro Lubomíra Vosátka, připsal si proti němu již tři body

⇒ V obou předešlých případech došlo na brankářský souboj Daneček vs. Volke, dojde na něj i potřetí?

Sestavy týmů v posledních zápasech

HC Most: Horák (41. Volke) – Hora, Kasal, Pavelka, Čížek, Drtil, Havelka, Charousek – Tauš, Slavíček, Gerhát – Bojer, Smolka, Kafan – Nedrda, Zavřel, Szabo – Sedláček, Marek
Hlavní trenér: Leo Gudas.

AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Graca, Koma, Klimíček – Šedivý, Hrňa, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Říčka, Haas, Klimša – Kanko, Pechanec, Škumát

Hlavní trenér: Jan Daneček.

Přehled ostatních zápasů 31. kola (středa 11. prosince 2013):

17:30 BK Mladá Boleslav - HC Dukla Jihlava
17:30 ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice