VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov ztrácí velkého AZeťáka, klub opouští útočník Honza Daneček

22.10.2014 | David Motloch

Po vzájemné domluvě s klubem se útočník a velký srdcař Jan Daneček dohodl z osobních důvodů na rozvázání smlouvy a odchodu z Havířova. Tuto zprávu jistě již většina fanoušků zaregistrovala, avšak není od věci si kariéru "Dandyse", zejména tu havířovskou, ještě naposledy připomenout a přiblížit. Hráč, jenž zde strávil každou sezónu od znovuzrození AZetu v roce 2010, hráč, který se do novodobé historie klubu zapsal nejednou důležitou brankou či okamžikem a potil svůj dres pro Havířov zápas co zápas, si to bezesporu zaslouží!

Honza působil v Havířově již od utlých let a ve zdejším prostředí se učil hrát hokej. Už v mládí patřil mezi velké hokejové talenty, a tak se mu nevyhýbaly ani pozvánky do reprezentačních kempů.

Celkově odehrál za mládežnickou reprezentaci 33 utkání, ve kterých zaznamenal 11 branek a 4 asistence. Vrchol jeho reprezentační kariéry byla účast na mistrovství světa osmnáctek v sezóně 2003/04, kde v sedmi startech zaznamenal dvě branky.

Autor: Karel Vaculík

Rodák z Havířova se zároveň snažil prosadit se přes juniorku Třince do extraligy, nakonec však dostal možnost hrát v kanadské juniorské soutěži (QMJHL) a tuto nabídku přijal. Místní rychlý hokej mu zde velice vyhovoval a Honza si tak připisoval na své konto jeden bod za druhým. Celkově si za tamní klub Victoriaville Tigres připsal ve 113 zápasech 41 branek a 42 asistencí.

Po přestupu do Shawiniganu vstřelil ještě dalších osm branek, poté si však poranil rameno, které výrazně zbrzdilo jeho skvěle rozjetou kariéru. Jan Daneček už se do zámoří posléze nikdy nepodíval, po návratu do Česka se snažil prosadit v extraligovém Třinci, ale ve 47 utkáních měl na kontě pouhé tři body za asistence.

Autor: Karel Vaculík

Poprvé se Dandys představil v rodném Havířově ještě za doby Panterů v sezóně 2006/07, následující ročník dostal na ledě ještě více prostoru a rozhodně výsledkově nezklamal. V sezóně 2009/10 však nastaly v klubu existenční problémy, po kterých Honza odešel do Šumperku.

Zde však vydržel pouze rok, protože poté se nově zrozeného AZetu ujalo nové vedení, jehož nabídku na angažmá Honza ihned přijal. Od té doby v Havířově působil každý ročník, ale tuto sezónu již zde nedokončí.

Autor: Karel Vaculík

Dohromady si Dandys v AZetu připsal 156 zápasů, 56 branek a celkově 115 bodů. V dalších statistikách má započítáno i 37 kladných bodů na ledě (počítáno od sezóny 2012/13) a na kontě má 136 trestných minut.

Jan Daneček se na ledě vyznačoval konzistentní hrou a jeho tým se na něj mohl spolehnout v každém zápase. Za jeho nejpovedenější sezónu by se dal označit ročník 2011/12, kdy si v 37 zápasech připsal 28 bodů a explodoval zejména v play-off, kde ve 12 utkáních přidal dalších 17 bodů.

Autor: Karel Vaculík

V letošním ročníku však odehrál pouze sedm utkání s bilancí jedné asistence. Svou statistiku už dále v Havířově nerozšíří. Z klubu odchází AZeťák, který v klubu představoval jakýsi symbol typického Havířováka. Pro svůj tým na ledě vždy odvedl maximum, patřil mezi oblíbence publika.

Fanoušci se s ním hodlají důstojně rozloučit a dát mu najevo, že hráč s číslem 41 na zádech zanechal v AZetu skutečně velkou stopu. V sobotu 25.10. na domácím zápase s Kladnem, ve třetí třetině v čase 41:41 (na tabuli bude v tu chvíli svítit čas 18:19) proběhne děkovačka a rozlučka s tímto hráčem.

Autor: Karel Vaculík

Přijďte tak na tento zápas. Přijďte naposledy zatleskat Honzovi Danečkovi, hráči, který si to za odvedenou práci pro klub opravdu zaslouží!

V poslední řadě přejeme Honzovi hodně štěstí a pevného zdraví do jeho dalších hokejových kroků a děkujeme mu za každý okamžik, kterým rozzářil havířovské publikum. A že jich nebylo málo ...