VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Hokej na dvorcích 2023 je za námi

09.08.2023 | Petr Miklas

V sobotu 5. a v neděli 6. srpna pokračovala akce nazvaná Hokej na dvorcích. Počasí bohužel příliš nepřálo a tak se v sobotu nehrálo na původně plánovaném hřišti na ulici Erbenova, ale v tělocvičně na ulici 1. máje. V neděli se pak finále kvůli dešti neuskutečnilo na náměstí Republiky, ale ve sportovní hale Slavie. To bylo jedinou kaňkou na jinak velmi povedené akci. Na dvorky si přišlo zahrát celkem 74 dětí, z toho 12 holek. Některé děti přišly na všechny dvorky, takže součet jejich účastí ze všech dvorků činí 131.

Druhá část Hokeje na dvorcích proběhla o prvním srpnovém víkendu

Bohužel se, stejně jako loni, kvůli nepříznivému počasí nemohlo hrát venku. V sobotu si našlo cestu do tělocvičny na ulici 1. máje 26 dětí, které urputně bojovaly o výhru v každém zápase. Hrálo se naplno, ale velmi slušně a férově.

Na hladký průběh dohlíželi rozhodčí, kterými byli trenéři a hráči AZetu Havířov. Děti si opět kromě sportovního zážitku odnesly i drobné dárky a sladkosti. Všechny zápasy probíhaly v přátelské atmosféře a všichni se těšili na finálovou neděli.

Jenže i finálová utkání musela proběhnout pod střechou, tentokrát ve sportovní hale Slavie. Závěr celé akce si nenechalo ujít 38 dětí, které bojovaly o vítězství nejen v jednotlivých zápasech, ale i v celkovém součtu výher. Hráčkám a hráčům se započítával počet výher, nejlepších deset si na závěr vysloužilo medaili, rozdáno bylo pět zlatých a pět stříbrných. Dvě medaile si odnesly dívky, což je v poměru počtu kluků a holek velký úspěch. Každý účastník posledního dvorku si mohl na památku také nechat tričko, ve kterém odehrál své finálové zápasy.

Hlavním motorem všech čtyř dvorků byla PR manažerka AZetu Vendula Foldyna Holendová. Ta pro naše stránky celou akci zhodnotila takto: „Oproti prvnímu ročníku už jsme věděli, co od toho čekat a povedlo se nám vychytat nějaké mouchy, které tam loni byly. Mezi dětmi už to mělo trochu tradici, takže byla větší účast. Stejné bylo bohužel počasí, takže jsme i letos museli odehrát dva dvorky uvnitř. Nicméně prostory Městské haly Slavie jsou ke konání takovéto akce uzpůsobeny a jsou důstojným místem pro konání finále dvorků.“

Nejužitečnějším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Petr Matyáš, který vyhrál i loni a má tak ve sbírce druhý pohár z Hokeje na dvorcích za sebou. Jak celou akci okomentoval? „Bylo super tady být. Letos se mi hrálo líp, protože loni tady byli starší kluci. Tento pohár si vystavím, stejně jako mám ten z minulého ročníku. Moc se mi líbilo také, že jsme si mohli zahrát s A-týmem. Sami jsme si mohli dokonce vybrat dva dospělé hráče do týmu. Sice jsme prohráli, ale i tak jsem si to moc užil.“

S dětmi si zahráli prezident klubu i trenéři a hráči AZetu Havířov

Před samotným začátkem nedělního hracího dne se do branky v hale Slavie postavil i prezident klubu Petr Malíř, na druhé straně pak chytal sekretář klubu a trenér mládeže Robin Pavlas. Děti vůči nim hrály bez respektu a svými tvrdými ranami je vůbec nešetřily.

„Velkým významem této akce je i to, že se setkávají hráči AZetu různých věkových kategorií. Na každém tom dvorku jsou ty týmy nalosované jinak, pokaždé tak děti hrají s někým jiným a poznají někoho nového. Všechny čtyři dvorky se odehrály v rámci fair play, kromě nějakých náhodných zásahů míčkem do obličeje v zápalu boje, se nikomu nic nestalo...,“ doplňuje paní Foldyna Holendová.

Celé odpoledne se neslo v přátelském duchu, děti i dospělí spolu hráli Stiga hokej, pinkali si s tenisákem, hráli pukec nebo si jen tak povídali. Kromě drobných dárků a sladkostí pro děti, bylo u zadního vchodu do haly připraveno občerstvení. Nechybělo pivo a nealko nápoje, k jídlu byly v nabídce párky v rohlíku, klobásy a popcorn.

Moderování nedělního odpoledne se skvěle ujal Rosťa Jež, moderátor dobře známý ze zápasů A-týmu AZetu. Ten informoval o výsledcích zápasů a nakonec vyhlašoval i celkového vítěze. O hladký průběh se staral marketingový manažer Jaroslav Kožušník, kterému pomáhala asistentka. Se stavbou a následným úklidem hřiště pomáhali hráči AZetu všech kategorií.

My jsme AZet

„Myslím, že se prostřednictvím akce podařilo dostát tomu, co zdůrazňujeme dlouhodobě. Že jsme všichni jeden velký tým. Od nejmenších dětí, přes trenéry, dospělé hráče až po management. Ti všichni sem dnes přišli, aby ty nejmenší podpořili v zájmu o sport, hokej a AZ Havířov“ říká paní Foldyna Holendová.

„Cílem Hokeje na dvorcích je, aby se AZ Havířov dostal víc do podvědomí lidí v Havířově a také to, abychom dětem dali možnost nějaké sportovní aktivity. Aby o prázdninách odešly od počítačů, aby viděly, že se dá venku sportovat a najít si kamarády,“ zní závěrem z úst PR manažerky AZetu.

Poděkování partnerům

AZ Havířov děkuje Statutárnímu městu Havířov, které celou akci podpořilo. Poděkování patří společnosti Heimstaden, která pro děti zajistila občerstvení. Děkujeme firmě Autodům Vrána, která se podílela dárečky pro děti na balíčcích, které jsme rozdávali.

O prvním víkendu Hokeje na dvorcích jsme psali zde.

Fotografie najdete zde a zde.