Hráči "áčka" vypomáhají s výchovou talentů

27.03.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Jak už bylo na klubových webových stránkách zveřejněno, po ukončení své části sezóny se od počátku března zapojilo sedm hráčů „A“ týmu AZetu Havířov do tréninkového procesu mládeže. Na snímku z tréninku přípravky je zachycen David Klimša s Kryštofem Grygarem

Na trénincích dětí jsou pomocnou rukou hlavním trenérům jednotlivých kategorií. Konkrétně malým i těm už trochu větším hokejistům ve spolupráci s trenéry radí při nácviku herních dovedností či jim ukazují možnosti správného řešení herních situací.

Rozdělení hokejistů k jednotlivým kategoriím je následující:

7.+8. třída: Janu Danečkovi st. a Petru Jemelíkovi pomáhají Robin Pavlas a Jan Daneček ml.

5.+6. třída: Daliboru Paskerovi asistují Robert Říčka a David Klimša

3.+4. třída: Jaromíru Venglářovi pomáhají Martin Balčík, Jiří Krisl

Brankáři: Davidu Vrbovi asistuje Lukáš Daneček

Všichni tito hráči se navíc střídají i na trénincích té nejmladší kategorie, tedy přípravky, kde pomáhají Jaromíru Venglářovi a Miroslavu Kusému.

Sami trenéři si tuto „výpomoc“ pochvalují: „Pro děti to má velký význam. Je to pro ně nová motivace a tím se zvyšuje i jejich píle a úsilí. Hráči k těmto tréninkům přistupují aktivně a zodpovědně, což svědčí o jejich pozitivním vztahu ke klubu“, shrnuje za všechny trenér mládežnických týmů AZetu Jan Křivohlávek.

A trenér Jan Daneček st. k tomu dodává: „Účast hráčů áčka na těchto trénincích má velký přínos pro děti, ale také pro hráče samotné, neboť takto sbírají trenérské zkušenosti, čímž se připravují na svou budoucí trenérskou dráhu. Je to obvyklý začátek trenérské činnosti a stejným způsobem jsme v Havířově u dětí začínali i já nebo třeba Jan Křivohlávek či Tomáš Potěšil.“

A co na tuto spolupráci říkají sami hokejisté? Robert Říčka, jeden z tahounů týmu říká: „Je to pro mě příjemná činnost. Baví mě to a navíc mám možnost dětem něco předat a poradit jim.“

Fotografie z tréninků jsou ve FOTOARCHIVU ve složce Tréninky dětí