VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

I letos se AZet připojí k Movemberu

30.10.2014 | Petr Miklas

Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadaná na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty.

Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak - a listopad (November). Každoroční celosvětová akce je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek.

Do této akce se, stejně jako v předchozích letech, zapojí hráči A-týmu, vedení klubu i rodiče dětí hrajících za mladší kategorie AZetu. Zapojit se mohou samozřejmě i fanoušci, je na každém z nás, jak se k Movemberu postavíme. Je to dobrovolná akce, nikdo není k ničemu nucen.

Můžete se zaregistrovat na www.movember.cz, na stejné stránce lze poslat i finanční příspěvky na podporu boje proti rakovině prostaty.

Z vedení klubu se do akce zapojí, mimo jiné, Patrik Rimmel, z hráčů to budou určitě Jirka Krisl, Peter Bezuška a Jurij Repe. Peter Bezuška prozradil i další spoluhráče, kteří se zúčastní této dobročinné akce: „Určitě se připojí i Maty (Petr Matoušek), Steve (Lukáš Daneček) a Pechy (Antonín Pechanec). Myslím si, že by se mohl připojit i Losky (Marek Loskot), to je takový blázen, který jde do všeho. Ale uvidíme, zítra se o tom pobavíme, v sobotu se oholíme a uvidíme, kdo bude mít největší knír. Chybí nám tu Kaňour (Petr Kanko), ten měl výstavní knír, uvidíme s čím přijde Mařka (Jan Maruna), ten má svůj specifický styl.“

Klub pro fanoušky také připravil speciální edici placek,které je možné si zakoupit ve fan shopu od příštího týdne.