Jan Maruna: Věřím, že plyšáci půjdou na led co nejdříve

08.12.2014 | Tomáš Vlček

Honza Maruna musel v úvodu sezony kvůli vážnému zranění vynechat celkem 16 zápasů letošního ročníku 1. hokejové ligy. Pak se famózně třemi kanadskými body vrátil do sestavy v zápase proti Kladnu, ale od té doby, jak sám říká, to není úplně ono. V sobotu však byl v Mostě nejaktivnějším havířovským útočníkem a jedním gólem se podílel na celkové výhře 4:1.

Honzo, především gratuluji k výhře v Mostě a hned se musím zeptat. V září prohrál AZ na severu Čech 0:4, takže jste možná jeli do Mostu s jistými obavami. Domácí ale asi už nejsou v takové pohodě.

Především musím říct, že jsme odehráli perfektní zápas, já bych řekl možná jeden z nejlepších vůbec, z hlediska defenzívy. To bylo rozhodující. A taky jsme aktivní hrou a dobrým bruslením donutili domácí nás faulovat a ty následné přesilovky využít.

To je pravda. Čtyři využité přesilovky znamenaly už po dvou třetinách pohodlný náskok 4:0. Dařily se vám tedy opravdu hodně.

Tentokrát nám to tam napadalo, což je jenom dobře, protože obecně hodně zápasů se rozhoduje v přesilovkách. Tak snad v tom budeme pokračovat i v dalších zápasech.

Autor: Karel Vaculík

Jednou brankou ses na výhře podílel i ty, ale měl jsi i další příležitosti.

Dal jsem sice jeden gól, ale mohlo a hlavně mělo jich být více, protože ty šance co jsem měl, byly čisté gólovky. Tohle bych zkrátka měl proměňovat. Ale snad jsem si něco schoval na příště :-).

Po návratu po zranění jsi tak trochu putoval sestavou a měnil své spoluhráče v útoku. Nyní už se ale k sobě vrátila „loňská“ osvědčená trojice Maruna-Šlahař-Jakúbek.

Jsem rád, že nás trenéři zase dali dohromady. Snad se nám bude dařit jako loni. I když samozřejmě nejenom nám. Pro tým je lepší, když má vyrovnané útoky a nestojí to jen na jednom. Pak hrozí, že když se tomu jednomu nedaří, tak ho nikdo nezastoupí. Ale já věřím, že to není náš případ.

Autor: Karel Vaculík

Ve středu vás doma čekají Benátky – nevyzpytatelný soupeř, kterému se ale letos daří o něco hůře než loni.

Je pravda, že v tabulce jsou níž než loni, ale pořád je to silný soupeř. My s nimi máme sice lepší bilanci, ale naše vzájemné zápasy jsou vždycky velmi vyrovnané. Je to mladý tým, hodně se mu točí hráči v kádru a všichni ti mladíci z Liberce se tam perou o místo, takže v každém zápase bojují a jsou nepříjemní.

Středeční zápas má i svůj doprovodný program. Mimo jiné i akci „Plyšáci na led 2014“. Bavili jste se o tom se spoluhráči a případně jak tuto akci vnímáš ty osobně?

Samozřejmě o tom všichni víme. Jednoznačně tuto i další podobné akce podporujeme. Vždyť je to pro dobrou věc, a když můžeme, tak dětem, které to mají v životě hodně těžké, rádi alespoň touto sbírkou pomůžeme.

Autor: Karel Vaculík

A tvůj tip, kdy se spustí to správné plyšové šílenství, tedy kdy padne první branka AZetu?

Tak to samozřejmě přesně nevím, ale doufám, že to bude co nejdříve po začátku utkání :-).

Honzo, moc děkuji za rozhovor a přeji tobě i celému týmu hodně zdaru v další části sezony!