Junioři v boji o Extraligu! Přijďte je podpořit v souboji s Rebely!

26.03.2012 | Josef Nudera

Letošní sezona je z pohledu „Áčka“ úžasná a upoutává velkou pozornost. Velké boje začínají probíhat ale i v kategorii juniorů, kde začal Havířov hrát baráž o Extraligu. Na svém ledě se v baráži představí poprvé a v přijatelný čas. Zápas se bude hrát v úterý od 18 hodin v havířovské K&K PNEU Aréně. Přijď i ty podpořit jejich snahu!

Minulé utkání baráže, které bylo pro Havířov vstupní, přišla prohra ve Znojmě. Znojmo jako jediný extraligový účastník v baráži o své vítězství musel ale hodně bojovat. Orli ze Znojma si vybojovali dvoubrankový náskok, který musel Havířov umazat. AZet sice dokázal ve druhé třetině brankou Smuže snížit, ale další branku už se přidat nepodařilo. Podle trenéra Paskera byl rozdíl v důrazu při zakončení. Prohra 1:2 ale zdaleka nemusí ovlivnit baráž.

V havířovském kádru se v základní části nejvíce dařilo trojici Mario BREZANI (23+21) - Antonín PECHANEC (19+22) - Tomáš MRÁZ (18+13) . Tito tři hráči dokázali za celou základní část nastřádat rovných 60 branek! Havířovský kádr je ale velká parta bojovníků, kde má každý hráč své místo. V brankovišti se vystřídalo už 5 brankářů, ale toto číslo bylo zaviněno i zraněním Petra MATOUŠKA , největší brankářské opory juniorů, ale i tím, že trenér Dalibor Pasker chtěl dát šanci i brankářům z dorostu. Proto se do branky dostal Ondřej TOMŠŮ, Jakub DOHNAL, Richard ŠRÁMEK a Dominik DVOŘÁK.

Náš úterní soupeř jsou Rebelové Havlíčkův Brod. Havlíčkův Brod již také odehrál první utkání baráže a dařilo se mu lépe. Na stadionu ústeckých Lvů vyzval celek Ústí nad Labem. Zápas dokázali Rebelové vyhrát po nájezdech, když se v utkání dokázal hned čtyřikrát trefit Tomáš Chlubna! Zisk dvou bodů za výhru 5:4 po nájezdech je příjemný start do baráže.

Celek Havlíčkova Brodu se v celé sezoně prezentoval kvalitním hokejem a ve skupině Střed získal prvenství o 3 body před Hradcem Králové! Toto prvenství přineslo účast v baráži. V obranných řadách se o skvělou hru zasloužili především Václav NĚMEC (9+6) a Jiří MUSIL (4+11).

Útočné řady se opírají o 18 brankového Erika NOVÁKA a nebo také o Vojtěcha VARGU (15+20). Za zmínku určitě stojí i Vladimír SZILVA (21+11), který je dokonce lepším střelcem než nejproduktivnější Novák. Na sestavě také figuruje už zmíněný Tomáš CHLUBNA , který za Rebely v juniorské kategorii stihnul odehrát 11 zápasů a připsal si 5 branek a 5 asistencí. Brankoviště hájil v základní části Jiří ZVOLÁNEK , který se dostal do branky ve 23 případech. Pozici dvojky vykonává Daniel DOLEJŠ , který chytal v 8 utkání.

Juniorský hokej je plný nasazení a zajímavých herních situací. Kdo ještě juniorku neviděl hrát, tak je ideální možnost to napravit. Havířov se snaží vrátit juniorku do Extraligy a jde si za svým cílem, ale k tomu všemu bude potřebovat vaši podporu! Havířovští fanoušci jsou vyhlášení svým skvělým fanděním především pro podporu mužského týmu, ale bylo by vhodné toto potvrdit i právě v této mládežnické kategorii. Přijď do hlediště i ty a vytvořme unikátní a jedinečnou atmosféru i na juniory! Zkusíme to?

Utkání začíná v úterý 27. 3. 2012 v 18:00 a vstup na utkání je ZDARMA! Pokud přijdeš, určitě nebudeš litovat a odejdeš i se skvělým hokejovým zážitkem.

Sestavy z minulého utkání:

AZ Havířov: Matoušek - Ovčaří, Jaroch, Szewieczek, Kostelník, Čintala - Barnošák, Mráz, Pechanec, Glos, Smuž, Kopún, Brezani, Putniorz, Patrman, Dýrr, Matějek.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Zvolánek) - Ambrož, Dundáček, Dvořák, Musil, Němec, Pecen - Chlubna, Doležal, Hynek, Jelínek, Kozlík, Kuchta, Musil, Novák, Szilva, Varga, Zdražil