Kádr „A“ týmu pro novou sezónu odhalen

01.05.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - 1.květen je v hokejovém prostředí dnem, kdy se tzv. odhalují karty, tedy den kdy jednotlivá vedení klubů začínají představovat své hráčské kádry pro novou sezónu. Nejinak je tomu i v HC AZ Havířov. Kteří hráči tedy konkrétně zahájí za pár dnů pod vedením trenéra Jana Danečka letní přípravu a případně jaké byly okolnosti při formování kádru pro sezónu 2011-2012, prozradil generální manažer klubu Martin Potočný.

Martine s jakou filozofií jste ve vedení klubu přistupovali ke skládání kádru pro novou sezónu?

Pořád jdeme po nastolené cestě a nechceme z ní sejít. Za prvé vyrovnaný rozpočet a za druhé stavět na vlastních odchovancích. Že to funguje, je jasné např. při pohledu na statistiky hráčů Maruna – Klimša – Říčka v juniorech z roku 2009 a z pohledu mužů v roce 2011. Je to správná cesta! V těch lidech to je a chceme v tom pokračovat. Jinými slovy, raději si vlastní hráče vychovat, než sem přivádět „cizáky“ za velké peníze. Ona je strašně moc důležitá alchymie v týmu, jestli táhne za jeden provaz. Neznám žádný úspěšný tým, kde by to v kabině neklapalo. Rozhodně se nebráníme mít v týmu i někoho nového, ale musí mít vztah ke klubu a cítit v srdíčku AZet. Myslím, že na to budeme mít ještě dostatek času.

Uvidíme v kádru nějaká nová jména?

Hodně si slibujeme od Luďka Lhotského a Honzy Danečka ml., kteří v minulé sezoně byli téměř celou sezonu zraněni a v jejich situaci se jedná téměř o „nové hráče“. U Lhoťáka jsme si dokonce říkali, že mu uděláme tiskovku a představíme ho znovu jako posilu :-) Jinak myslím, že nám všem strašně moc a moc pomůže plná letní příprava, která potrvá téměř 4 měsíce. Všichni to potřebujeme jak sůl. A pod Honzou Danečkem, který osobně vedl 5 let extraligové týmy jako jednička, se máme opravdu na co těšit.

Máte ještě nějaké zásadní nejasnosti, které bude potřeba dořešit?

Jediné co zatím není vyřešené je otázka brankářů. Máme vlastního odchovance, věkem ještě juniora Matyho (Petr Matoušek), který určitě bude dostávat příležitost a k němu hledáme někoho zkušeného. Uvidíme, jak to všechno dopadne.

Podařilo se udržet nejproduktivnějšího hráče loňské sezóny Roberta Říčku?

Jednání ještě probíhají, uvidíme příští týden.

Jsou podepsané smlouvy s hráči jednoleté kontrakty nebo víceleté?

Vzhledem k našim finančním možnostem se jedná o jednoleté kontrakty. Jestliže se nám podaří sehnat peníze i na další sezony, rádi podepíšeme i víceleté. Ale v současnosti si pořád nemůžeme vyskakovat, každou korunu obracíme dvakrát, ale svoje závazky si vždy budeme plnit!!!!

Jsou to stále smlouvy poloprofesionální, tak jako loni, nebo se v tomto něco změnilo?

Nic se na tom nezměnilo, stále se jedná o poloprofesionální smlouvy. Respektive kluci mají smlouvy pouze na sezonu. A zbytek roku si musí pokrýt ve svých pracích. Na plně profesionální hráče nám pořád peníze chybí.

Přichází někdo z juniorky?

Tři hráči juniorky mají podepsané smlouvy i pro muže – Brezani, Matoušek, Pechanec a další - Jindřich, Marek Zientek a Krause si o místo v sestavě zabojují v letní přípravě na suchu i na ledě.

Koho jste museli nejdéle "lámat"?

Hráče s 67…:-)...Ne vážně, myslím si, že všichni hráči chtějí dál bojovat za náš tým i v následující sezoně. Z toho mám největší radost. Je to parta obrovských dříčů, kteří to mají v sobě!

Dostávali hráči při podpisu smlouvy nějaký "bonus"?

Dostanou novou šatnu a posilovnu!!!! A za výkony v loňské sezoně pojedou na soustředění do Černé Hory (uklidním všechny…4 tréninky denně, moře asi nebude) A bonus? Jo vlastně ano, rozdal jsem jim tréninkové plány od Honzy Danečka na následující 4 měsíce a musím vám říct, že se všem protočili panenky. A k tomu jsem přidal vzkaz ohledně tréninků, který jim vzkázal trenér… cituji…se z toho poserete…:-). A můžu garantovat, že všichni se na to těší. 7x týdně trénink, to bude hodně zajímavé.

Hlásí se vám nějací "zájemci" o to hrát za AZ?

Pár zájemců už se hlásilo, ale vše je teprve v jednání. Ale jak jsem již říkal, chceme to budovat na našich hráčích.

"Překvapilo" tě něco při uzavírání smluv?

Velké odhodlání hráčů! Všichni cítíme, že našim fanouškům něco dlužíme a to je postup v play-off. Ještě dodneška nás to hodně mrzí, o to větší odhodlání máme před novou sezonou.

Je momentální složení kádru konečný stav nebo se bude ještě klub dívat po případných posilách?

Počkáme na to co bude v kádrech extraligových týmů Třince a Vítkovic. Myslím, že jsme po loňské sezoně dobrým partnerem pro jejich hráče, kteří nedostanou příležitost v kádrech A týmů.

Dovol na závěr ještě jednu otázku speciálně pro tebe: Už v průběhu loňské sezóny se spekulovalo o pokračování kariéry hráče číslo 67. Nevíš náhodou, jak to dopadlo a případně co rozhodlo?

Tak náhodou to vím docela přesně! Ten hráč bohužel bude pokračovat ještě jeden rok…:-) Jak sám říkal, takovou sezonu v životě neviděl a chce ji zažít ještě jednou!

Děkujeme za rozhovor a přejeme Ti takových sezón ještě co nejvíc.

Jmenný seznam hráčů „A“ týmu mužů HC AZ Havířov pro sezónu 2011-2012:

Brankáři: Matoušek Petr

Obránci: Krisl Jiří, Machálek Robert, Vydra Karel, Zientek Lukáš, Prokop Petr, Balčík Martin, Jindřich Tomáš

Útočníci: Najdek Robert, Klimša David, Maruna Jan, Sztefek Michal, Potočný Martin, Stránský Vít, Pavlas Robin, Daneček Jan, Lhotský Luděk, Pechanec Antonín, Brezani Mario