VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Lukáš Anděl: Škoda, že jsme v Jihlavě nevyhráli

24.10.2016 | Petr Miklas

Útočník Lukáš Anděl je v Havířově na hostování do konce prosince. Za AZet stihl odehrát šest zápasů, ve kterých si připsal čtyři body. Hned dva z nich v minulém zápase v Jihlavě, kde se prezentoval svým premiérovým gólem a připsal si i asistenci. Pikantní na tom je, že právě z Dukly je tento reprezentant do dvaceti let v Havířově na hostování. V následujícím rozhovoru se dočtete o Lukášových pocitech ze zápasu proti svému mateřskému klubu, o blížícím se zápasu s Třebíčí i o jeho šancích zúčastnit se mistrovství světa juniorů.

V zápase s Jihlavou jsi předvedl asi svůj nejlepší výkon v dresu AZetu, bodově určitě. Připravoval ses nějak speciálně na zápas proti „své“ Jihlavě?

Věděl jsem, že to pro mě bude specifický zápas, těšil jsem se na něj a hodně se na něj připravoval. Jsem rád, že se mi utkání povedlo, ale mrzí mě, že jsme nevyhráli. Je to škoda, protože to bylo dobré utkání.

Bod z Jihlavy je určitě dobrý, je to silný soupeř. Zápas s Jihlavou byl zvláštní i tím, že před ním došlo ke změně na trenérském postu, kdy pana Mikeše vystřídal pan Janeček. Jaký dopad tato změna měla na Tebe a na tým?

Změna trenéra je nový impuls, každý se chce ukázat a všichni na ledě lítají a snaží se co nejvíc. To bylo v Jihlavě vidět.

Jsi jihlavský rodák a odchovanec, asi se na Tebe přišla podívat rodina a kamarádi, že?

Samozřejmě, přišlo se na mě podívat hodně lidí a já jsem rád, že jsem se ukázal v dobrém světle.

To byla Jihlava, ve středu nás čeká Třebíč. Co od toho zápasu čekáš? Připravujete se už na něj?

Bylo by dobré už vyhrát, obzvlášť na domácím ledě. Potřebujeme se odpíchnout, pokračovat v dobrých výkonech a posunout se v tabulce výš. Něco jsme si o nich už říkali, ale do zápasu je ještě čas, připravíme se na ně ještě lépe a podrobněji.

Teď trochu z jiného soudku, v Havířově jsi odehrál šest zápasů, jak se Ti tady líbí?

Je to tu fajn, užívám si to. Co se týče zázemí, tak to jsem spokojený. Fanoušci jsou taky výborní, takže z mé strany spokojenost.

Ty jsi v těch šesti zápasech hrál skoro pokaždé s někým jiným. Je někdo, s kým se Ti hraje lépe nebo neřešíš s kým nastupuješ?

Dá se říct, že mi je jedno s kým hraju. Ale s těma klukama, se kterýma jsem zatím hrál, se mi hrálo parádně. I v tomhle směru jsem spokojený.

Jsi členem kádru reprezentace do dvaceti let, jaká je tvoje pozice týmu? Jsi členem základního kádru nebo spíš náhradníkem?

Od šestnáctek jezdím na reprezentační srazy pravidelně, byl jsem skoro na všech srazech, i teď ve dvacítkách. V širším kádru jsem a jsem za to rád.

Jak vidíš své šance na účast na mistrovství světa?

Vždycky je šance. Záleží na tom, jak budu hrát a v jaké budu před mistrovstvím formě. Bylo by dobré se tam dostat. Je to můj sen a doufám, že to vyjde.

Děkuji za rozhovor. Přeji hodně štěstí v dresu AZetu a ať vyjde i ta reprezentace.