Malí Azeťáci vyhráli turnaj v Uničově bez ztráty bodu

01.10.2013 | Tomáš Vlček

V sobotu 28. 9. se odehrál na ZS v Uničově první turnaj Moravia Hockey Tour. Jednalo se o první ze série čtyř turnajů hráčů ročníků 2005, 2006 a mladších. Malým Azeťákům vstup do této dlouhodobé soutěže vyšel na výbornou. Svěřenci trenérů Jana Littnera a Tomáše Urbánka vyhráli všechny své zápasy v obou kategoriích, a po zásluze si tak z Uničova vezou poháry za vítězství. K vidění budou na ledě K&K Pneu arény během první přestávky středečního zápasu A týmu AZetu s Kadaní.

Moravia Hockey Tour (MHT) je neoficiální hokejová soutěž mezi kluby. Tato soutěž byla v letošním roce založena kluby HC Uničov, AZ Havířov, HC Rožnov pod Radhoštěm a HC Nový Jičín. Tento projekt je určen pro ročníky 2005 a mladší. Jedná se o sérii čtyř turnajů, jejichž výsledky se sčítají a po odehrání všech turnajů dojede k celkovému vyhodnocení a vyhlášení vítěze turnaje MHT.

Každý jednotlivý turnaj MHT je určen pro 5 účastníků, z nichž 4 jsou jasně dáni, a pátý tým si vybírá a zve každý pořádající tým sám, dle svého uvážení. Do celkového vyhodnocení se sčítají pouze výsledky všech společných utkání týmů, jenž jsou členy MHT. Každý zúčastněný tým staví družstvo "A" (ročník 2005) a družstvo "B" (ročník 2006 a ml.). Tým A hraje v počtu 3 na 3, tým B pak v počtu 4 na 4 a hraje se dle pravidel minihokeje.

Sobotní uničovský úvodní turnaj série přivítal, kromě HC Uničov, AZ Havířov, HC Nový Jičín a HC Černí vlci Rožnov, jako „hosta“ hokejový klub Warrior Brno. Nejcennější kov pro vítěze si z prvního klání odváží v obou kategoriích týmy z Havířova, jež jako jediné prošly turnajem bez porážky.

Po organizační stránce proběhla premiéra na jedničku. Poděkování patří všem zúčastněným (hráčům, trenérům, rodičům i organizátorům) za vytvoření skvělé atmosféry. Všichni se těší na další z turnajů MHT, který se uskuteční v listopadu v Novém Jičíně.

Výsledky A týmu HC AZ Havířov

AZ Havířov - HC Uničov 11:2
Branky: Belán 4, Dybal 3, Csabi 3, Chmiel.

AZ Havířov - HCM Warrior Brno 7:0
Branky: Csabi 4, Belán 2, Chmiel.

AZ Havířov - HC Nový Jičín 8:5
Branky: Belán 3, Chmiel 2, Csabi, Kubíček, Frýda.

AZ Havířov - HC Rožnov pod Radhoštěm 11:1
Branky: Csabi 3, Frýda 3, Chmiel 2, Belán 2, Mrozek.

Celkové pořadí

1. AZ HAVÍŘOV
2.HC Warrior Brno
3.HC Nový Jičín
4.HC Uničov
5.HC Rožnov pod Radhoštěm

Za AZ nastoupili

Brankář: Adam DYBAL.
Hráči: Jan MACKO, Jakub BELÁN, Jan CHMIEL, Vojtěch DYBAL, René KUBÍČEK, Radim MROZEK, Adam CSABI, Jakub FRÝDA.

Slovo trenéra Jana Littnera

"Jelikož se v Moravia Hockey Tour hraje o celkové vítězství ze čtyř turnajů, jeli jsme s klukama do Uničova s tím, že si chceme vytvořit dobrý základ pro další turnaje, a celkově se poprat o pěkné umístění. To se nám podařilo a již po třech ze čtyř utkání jsme měli jasnou první příčku. Chtěl bych pochválit celý tým za poctivou práci, kterou na tomhle turnaji odvedli. Máme před sebou ještě tři turnaje v rámci MHT a jestli kluci budou dále poctivě makat na tréninku - jak na ledě, tak na suchu - můžeme v prvním ročníku MHT pomýšlet na celkový úspěch."

Výsledky B týmu HC AZ Havířov

AZ Havířov - HC Uničov 9:3
Branky: Polach 2, Ptáček 2, Kisza 2, Karas, Jarolím, Zielinski.

AZ Havířov - HCM Warrior Brno 16:2
Branky: Ščerba 4, Zielinski 3, Ptáček 3, Karas 2, Polách, Jarolím, Kiszová, Kisza.

AZ Havířov - HC Nový Jičín 6:3
Branky: Polách 3, Zielinski, Ptáček, Ščerba.

AZ Havířov - HC Rožnov pod Radhoštěm 5:3
Branky: Zielinski 4, Ptáček.

Celkové pořadí

1. AZ HAVÍŘOV
2. HC Černí vlci Rožnov
3. HC Nový Jičín
4. HC Uničov
5. HC Warrior Brno

Za AZ nastoupili

Brankář: Kryštof GRYGAR.
Hráči: Patrik POLACH, Václav JIRÁSEK, David BERNACIK, Antonín KARAS, Tereza KISZOVÁ, Jakub KISZA, Jakub JAROLÍM, Matěj PTÁČEK, Vojtěch JURČEK, Lukáš BRYJA, Adam ŠČERBA, Aleš ZIELINSKI.

Slovo trenéra Tomáše Urbánka

"Náš vstup do turnaje byl pro mě velkou neznámou, protože jsem nevěděl, co můžu od kluků očekávat. Chtěli jsme samozřejmě udělat co nejlepší výsledek a dobrou pozici pro celkové hodnocení MHT. Pomohl nám první zápas, který jsme vyhráli nad Uničovem, a kluky to hodně nakoplo. Po třech zápasech, jsme byli s Rožnovem jediní neporažení a v posledním zápase jsme si to rozdali o zlato. Utkání mělo na tuhle věkovou kategorii výbornou úroveň a jak kluci, tak i rodiče si ho naplno užívali! Tímto bych chtěl poděkovat rodičům za atmosféru, kterou dětem během turnaje vytvářeli. Pochvalu určitě zaslouží za dosažený úspěch i kluci. Celý turnaj makali naplno, v každém zápase odvedli maximum! Věřím, že si to kluci užili, budou dál poctivě trénovat a těšit se na další turnaje:-)"

Podrobnější informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách MHT zde: http://mht1.webnode.cz/