Mezigenerační olympiáda napsala už svou čtvrtou kapitolu

04.02.2017 | Jozef Valenčík

Ve čtvrtek 26. ledna se v Domově seniorů Havířov, středisku Helios, uspořádal již čtvrtý ročník mezigenerační olympiády za účasti mladých hokejistů AZ Havířov. Ti vytvořili soutěžní dvojice se seniory, se kterými plnili několik zajímavých úkolů. Celá akce se opět povedla na výbornou.

Po úvodním slovu paní Silvie Švecové přišel na řadu trenér Littner, kterého doprovázelo jedenáct hokejistů ročníku 2006. Jedenáct Azeťáků k sobě získalo stejný počet seniorů a společně si vylosovali stát, který následně v průběhu celé olympiády zastupovali.

Soutěžící hráči AZetu Havířov:

Lukáš Rylko, Vratislav Fasora, Viktor Král, Filip Gnida, Daniel Beleš, Vít Magera, Adam Ščerba, Tomáš Hansel, Patrik Polach, Mario Bortoli a Miroslav Tvrdý

Týmy si společně zasoutěžily ve vybraných disciplínách, kterými bylo vybarvování olympijských vlaječek, slalom s hokejkou a míčkem mezi překážkami, kuželky a také střelba na brankáře, kde se prostřídali jak malí hokejisté, tak senioři.

Stejně jako v loňském roce nechyběl ani bod spojený s tradiční olympiádou, kterým je zapálení olympijského ohně. Chybět nemohl ani olympijský výbor.

Čestnými hosty olympiády a zároveň členy olympijského výboru byli:

Primátorka města Havířov: Mgr. Jana Feberová
Náměstkyně pro sociální rozvoj:
Bc. Alena Zedníková
Vedoucí odboru sociálních věcí:
Ing. Bernarda Urbancová
Ředitel Domova seniorů Havířov:
MUDr. Milan Dlábek
Manažer AZ Havířov: Patrik Rimmel

Další program vyplnila ukázka výstroje malých Azeťáků, která seniory rozhodně zaujala. Nechyběla ani videoprojekce náborového videa AZ Havířov a svazového videa „Pojď hrát hokej“.

Po sečtení celkových výsledků se urodilo toto pořadí, které však na této akci není tím nejdůležitějším. Naopak také v letošním roce se celá akce podařila na výbornou a přispěla k zábavě jak malým hokejistům, tak především seniorům.

Konečné pořadí

1. Božena Chovancová + Adam Ščerba (Švédsko)
2. Ludmila Vandíková + Daniel Beleš (Německo)
3. Milena Vondrusová + Lukáš Rylko (Finsko)