Mikroskop 1. ligy – SK Kadaň

03.08.2015 | Josef Nudera

Další díl seriálu mapujícího havířovské protivníky v nadcházejícím prvoligovém ročníku 2015/2016 nás zavede k celku SK Kadaň. Jedná se o tým, kerý plní roli farmářského celku chomutovských Pirátů, ale spolupráci chystá i dalším extraligistou. O tom, ale i dalších novinkách více v článku.

Kadaň skončila v předkole play-off na hokejkách Ústí nad Labem

V minulé sezoně se Sportovní klub prezentoval nepříjemným bruslivým a defenzívním stylem hry. Důležitou postavou byl do svého zranění brankář Jan Strmeň, který udivoval vynikajícími statistikami, jenž jej vynesly až do extraligy. Nakonec se Kadani podařilo ze 7. místa postoupit do předkola play-off, ve kterém se střetla s 10. Ústím nad Labem. Po základní části tak mohla panovat v klubu spokojenost, jelikož tým bojoval až do posledního utkání, s havířovským AZetem, ale nejen s ním, o přímý postut do P-O. To nakonec SK nevyšlo o jeden jediný bod. Jenže ve zmiňovaném předkole pak dokázala Kadaň vyhrát pouze jedno utkání a vypadla s nadšeně bojujícím Slovanem 1:3. A to bylo přeci jen trochu zklamání.

Kadaň se nově domluvila na spolupráci i s Energií Karlovy Vary

Co se týká konkrétních jmen, která do týmu v nové sozoně přujdou, tak jsou v Kadani velmi tajemní. Jediná důležitá a v mnoha ohledech zásadní informace týkající se klubu je navázaná spolupráce s extraligovým týmem Karlových Varů. Z něj dorazí do kádru Kadaně hned 5 hráčů - bratři Rohanovi, Vrána, Dvořák a Vaňek. Klub bude samozřejmě navíc i dále pokračovat jako farma Chomutova.

Tým povede i nadále jako hlavní trenér Jaroslav Beck

Za loňským úspěšným ročníkem stojí z velké části trenérská práce zkušeného Jaroslava Becka, který bude u týmu pokračovat i letos. A jak se hlavnímu kouči "žlutočerných" líbí letošní příprava?

„S průběhem přípravy jsem spokojen. Jména hráčů ode mne však nečekejte. Ale žádné překvapení se nekoná. Naše obrana by měla být slušná, je téměř v loňské podobě. Vepředu ještě uvidíme, jak tým seskládáme. Máme hodně loňských juniorů, kteří mají chuť nás přesvědčit, že mají na ligu. A svou šanci v přípravě dostanou,“ lehce naznačil Jaroslav Beck, jaké by mohlo být složení týmu. Konkrétní jména ale od tohoto celku zatím nečekejme, zřejmě se je dozvíme až těsně před startem soutěže, podle toho jak budou své kádry uzavírat extrligové týmy.

„S Chomutovskými trenéry jsme se dohodli, že do každého našeho zápasu naskočí také hráči ze sestavy Pirátů,“ poukazuje také na spolupráci s extraligovým celkem Pirátů Jaroslav Beck.

Start do přípravy vítězně pro Kadaň

Také Kadaň, stejně jako většina ligových týmů, už odehrála v rámci přípravných zápasů svůj první duel. Podařilo se jí v něm trochu pomstít své loňské vyřazení z P-O, protože dokázala porazit Ústí nad Labem 4:2. Po utkání naznačil trenér Beck, jaký herní projev se můžeme od Kadaně v průběhu soutěže pravděpodobně dočkat a určitě nikoho nepřekvapí, co řekl. „Tahle sestava nebude dávat moc branek, i když třeba to přijde, ale nebude to hned. Naši hráči si musí věřit a pochopit, že věci co po nich chceme, je nutné dělat. Jak v obraně, tak v koncovce.“

Sestava Kadaně: Strmeň (Dvořák) – Mrázek, Charousek, Trefný, Černý, Rohan M., Dvořák, Mazanec - Muller, Novák L., Novák J., Kůs, Trochta, Hammerbauer, Rohan T., Vrána, Vaněk, Hlava, Hejcman, Šťovíček.

Kadaňští sehrají v rámci přípravy ještě 9 zápasů. S vyjímkou německého ETC Crimmitschau a extraligových Pirátů to bude s "okolními" prvoligovými týmy.

04.08. 18:00 SK Kadaň – HC Stadion Litoměřice
06.08. 18:00 SK Kadaň – HC Most
13.08. 17:30 HC Most – SK Kadaň
18.08. 18:00 HC Slovan Ústí nad Labem – SK Kadaň
20.08. 17:30 Piráti Chomutov – SK Kadaň
25.08. 18:00 SK Kadaň – ETC Crimmitschau
27.08. 18:00 HC Benátky nad Jizerou – SK Kadaň
01.09. 18:00 HC Stadion Litoměřice – SK Kadaň
03.09. 18:00 SK Kadaň – HC Benátky nad Jizerou

Verdikt redakce

Vzhledem k výše napsanému se dá předpokládat, že se Kadaň bude opět pohybovat minimálně na pozicích zajištující předkolo play-off. Tým, se příliš nezměnil a mohl by mít slušnou kvalitu, k čemuž mu nahrává spolupráce s dvěma extraligovými kluby – Karlovými Vary a Chomutovem. Sestava se bude pravděpodobně během soutěže stále poněkud měnit, jak už to u farmářských týmů bývá.

Opět ale nebude nic příjemného se s Kadaní střetnout. Jak už naznačil i hlavní trenér Beck, bude se jednat spíše o defenzivně vedené mužstvo. A probít se přes pevný obranný val takovýchto soupeřů nebývá nikdy jednoduché. Jestli to vše bude platit se ale ukáže až v prvoligových bojích, které začínají 9. září.

Zdroj citací: web SK Kadaň