Miroslav Doležalík – další nová tvář v trenérském týmu AZetu

29.08.2011 | Tomáš Vlček

Po přesunu trenéra Dalibora Paskera od žáků k juniorce, muselo vedení klubu během léta vyřešit otázku, kdo na jeho trenérskou pozici nastoupí. Dneska už můžeme toto řešení zveřejnit a zároveň vám představit nového hlavního trenéra 5. a 7. třídy (nově ročníky 1999 a 2001), pana Miroslava Doležalíka (na snímku).

Pane trenére na úvod Vás poprosím o jakési stručné představení a připomenutí Vaší předchozí hráčské a trenérské kariéry.

Hokejově jsem vyrostl v Baníku Karviná, vojnu absolvoval v „béčku“ Dukly Jihlava, a po návratu, i přesto že jsem měl několik nabídek z nejvyšší soutěže, jsem v Karviné strávil i další, řekněme tu hlavní, část hráčské kariéry. Potom jsem si vyzkoušel 3,5 roku i angažmá v zahraničí, konkrétně ve Stuttgartu a po návratu jsem kariéru ukončil opět v Karviné.

Zahraniční zkušenosti máte, pokud vím, nejen jako hráč, ale i jako trenér.

Je to tak. Nejprve jsem trénoval samozřejmě v ČR, konkrétně dorostence v Havířově, pak muže v Orlové, ale následně jsem dostal nabídku z Polska a tam postupně trénoval mužské „ekstraklasové“ týmy Opole, Sanok, Gdaňsk, Toruň a Oswietim. Poslední rok v Polsku jsem se vrátil do Sanoku a kromě mužů jsem trénoval i žáky a vyhrál s nimi titul mistrů Polska.

A jak se zrodil váš trenérský „návrat“ do Havířova?

Ten poslední rok v Polsku byl velmi náročný, protože jsem úplně celé dny trávil u ledu, takže jsem si v minulé sezóně vzal od hokeje volno a pomáhal synovi v jeho firmě. Potřeboval jsem si hlavně psychicky odpočinout. No a když přišla před touto sezónou nabídka od Martina Potočného jít pracovat v Havířově k mladým hokejistům, tak jsem byl za ni rád a přijal jsem ji.

Jaké budou vaše úkoly v klubu?

Jsem hlavním trenérem u ročníku 1999 a 2001 a asistovat budu Mirkovi Kusému u ročníků 1998 a 2000.Stejně jako on bude asistovat mě. Mimochodem my jsme spolu hráli v Karviné i ve Stuttgartu, takže máme spolu dobré vztahy. Oba jsme tady po dlouhé pauze prvním rokem, tak se budeme snažit ukázat v co nejlepším světle.

S jakou představou a případně jakými cíli do klubu jdete?

Hlavně se budu snažit předat své zkušenosti, které jsem během svého trénování získal. Prošel jsem hodně kluby, spolupracoval jsem s hodně trenéry. Nejvíce mi určitě hokejově dal Vladimír Vůjtek a hodně v kontaktu jsem i Mirkem Fryčerem . A představa? Je tady hodně práce, tak jako vždy u mládeže, to je stejné ve všech klubech. Já budu chtít, aby hráči pracovali, aby se rozvíjeli a aby z nich vyrostli hráči nejen pro Havířov, ale pro celý český hokej. Musíme si dávat takové vysoké cíle jinak by ta práce ani neměla smysl.

A jaké jsou vaše pocity po prozatímní části přípravy kterou jste u týmů absolvoval?

Pocity jsou dobré, příprava probíhá tak jak má a myslím, že havířovský hokej jde v tomto správným směrem.

Děkuji za rozhovor a přeji ať se vám trenéřina v AZetu daří.