Myslím, že si sedíme parádně – chválí si spolupráci ve své lajně Robert Říčka

22.11.2013 | Josef Nudera

Robert Říčka vždy patřil k nejlepším střelcům Havířova. V letošní sezoně se sice delší dobu hledal, ale nyní už je vše opět na výborné cestě. Robert v posledních 4 zápasech připsal na své konto 2 branky a 2 asistence a s 8 kanadskými body se zařadil na čtvrté místo statistik útočníků celého týmu. Navíc, tento odchovanec a havířovský srdcař, ve středu odstartoval svou nádhernou brankou cestu za cenným vítězstvím nad druhou Olomoucí. O zápase i o svých zlepšených výkonech se Robert svěřil v rozhovoru po pátečním tréninku.

Po posledním utkání, které Havířov odehrál proti Olomouci, se mluvilo o tom, že domácí hokejisté předvedli nejlepší výkon v dosavadním průběhu soutěže. „Hráli jsme parádně dozadu a trpělivě jsme čekali na šance. Po delší době jsme dali doma první gól, a to byl základní stavební

kámen vítězství. Celou dobu jsme hráli svou hru a postupně jsme přidali druhý a třetí gól“ komentoval zápas s favoritem 1. ligy Robert Říčka. AZ si sice v závěru utkání mírně zkomplikoval, ale nakonec se z vítězství přeci jen mohl radovat. „V závěru se nám to trochu zkomplikovalo, ale Olomouc stihla pouze snížit. Zápas jsme měli pod kontrolou“ doplnil komentář hráč s číslem šedesátdva na dresu.

Havířov dokázal touto poslední výhrou zastavit nepříjemnou sérii tří proher v řadě. V případě prohry by se jednalo o nejhorší sérii v letošní sezoně. „Před tímto zápasem jsme měli dvě prohry a třetí v Litoměřicích po hodně špatném výkonu. Myslím si, že jsme už potřebovali porazit nějakého silnějšího soupeře z vrchu tabulky. To se nám podařilo a věřím, že nás to může nakopnout. Můžeme udělat šňůru dvou až tří výher v řadě“ zdůraznil havířovský odchovanec důležitost této výhry.

Středeční střelec nám po dnešním tréninku (pátek) navíc popsal svou branku, kterou poslal AZ do vedení, což se nepodařilo v posledních domácích zápasech už dlouho, a to ve smyslu, že po úvodní brance si už Havířov zápas dokázal pohlídat a vyhrát. Branka padla 6 vteřin před koncem první části v přesilovce. „Měli jsme přesilovou hru a buly v útočném pásmu. Soupeř nám hned vyhodil kotouč, díval jsem se na časomíru a viděl jsem, že zbývá tak 20 vteřin. Podařilo se nám dostat rychle do pásma a David s Hasákem (pozn. redakce David Klimša s Radimem Haasem) je tam výborně přehráli. Puk mi Radim hodil do tandemu, věděl jsem, že už není moc času, tak jsem musel vystřelit. Trefil jsem to dobře, takže to tam naštěstí padlo“ popsal úvodní trefu zápasu šťastný střelec.

Robert Říčka v současné době nastupuje v lajně s Davidem Klimšou a Radimem Haasem, ale nově působí na pozici křídla. „Můj přesun na křídlo byl z vlastní iniciativy. Byl jsem za trenérem, protože jsem se trápil a hrál jsem fakt špatně, jestli by mi nemohl dát nějaký impuls – vyzkoušet dát mě na křídlo. Trenér mi vyhověl a navíc s těmito spoluhráči jsme hráli už předtím v juniorce i ve druhé lize. Myslím si, že si sedíme parádně a věřím, že budeme přispívat týmu – dávat nějaké branky, ale hlavně nedostávat“ zhodnotil tento krok bývalý centr.

Tento hráč navíc svoje zlepšení dokumentuje i přidáváním kanadských bodů. Z posledních 4 zápasů si nese bilanci dvě branky a dvě asistence. Navíc se posunul i na čtvrtou pozici mezi všemi útočníky havířovského celku. „Jeden z těch aspektů byl určitě ten přesun na křídlo. Určitě mě to nastartovalo a je to lepší, než to bylo před měsícem. Myslím si, že to ještě není ono, ale už se to zlepšuje, tak doufám, že to půjde ještě nahoru“ okomentoval poslední sběr bodů nejlepší střelec předminulé sezony.

AZ Havířov zajíždí v sobotu na led Berounských Medvědů. Tento celek byl v úvodu sezony neporazitelný a vévodil tabulce. Nyní už se v Berouně vše vrací do starých známých kolejí a tým padá tabulkou směrem k suterénu. „Začátek sezony měl Beroun opravdu famózní, to tam nikdo nečekal. Bylo to překvapení, že se jim začátek ligy takto povedl. Nevím, jestli je soupeři podceňovali, ale myslím si, že tam nepatří do té první čtyřky. Byla otázka, kdy půjde níž. Máme na ně tři body ztrátu, bylo by fajn je porazit. Chceme se dotáhnout na osmičku a jedeme tam vyhrát“ oznámil sebevědomě nejbližší cíle Robert Říčka.

I když se žádný tým nedívá dopředu a soustředí se jen na následující utkání, tak jsem i přesto zmínili tým Motoru České Budějovice. Celek s výbornými hráči neprožívá ideální sezonu a v tabulce je hodně nízko. „Je to překvapení, mají velmi slušný manšaft. Mají tam výborné hráče – Aleš Kotalík, Václav Skuhravý, který hrál roky ve Varech. Jejich výsledky můžou být způsobeny tím, že kádr skládali na poslední chvíli. Nikdo nevěděl, jestli tam první ligu budou hrát nebo ne. Ještě určitě do tabulky promluví, jak se budou rvát o play-off až do poslední chvíle“ zakončil celý rozhovor Robert Říčka svým pohledem na středečního soupeře AZetu.