VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na AZet čeká v přípravě další test, Havířov zajíždí na led polské Oswiecimi

24.08.2016 | Josef Nudera

Ve čtvrtek 25. srpna čeká na Havířov další přípravné utkání, bude se jednat o venkovní zápas, kdy zajíždí AZet na led Oswiecimi. S tímto polským soupeřem se už Havířov v letošní přípravě jednou utkal. Bylo to na domácí turnaji, kde ho dokázal porazit 3:0. V dresu soupeře se opět objeví několik bývalých AZeťáků.

Na turnaji proti Oswiecimi vítězně

V letošní sezoně se tyto dva celky už jednou potkaly. AZ Havířov vyzval svého čtvrtečního soupeře v rámci turnaje „O pohár ředitele HM GLOBUS“. Jednalo se o druhé utkání v turnaji, které Havířov udrželo v čele. Svou mužskou premiéru v dresu AZ Havířov si tehdy odchytal juniorský brankář Kamil Šimeček. A byla to premiéra více než povedená. Havířov dokázal vyhrát a mladý brankář si připsal čisté konto. V utkání vstřelil dvě branky Matula, jeden gól přidal Pořízek a Havířov díky tomu vyhrál 3:0.

AZ Havířov - Unia Oswiecim 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Matula (Pořízek), 24. Pořízek (Lenďák), 40. Matula (Orság, Lenďák). Rozhodčí: Mikula - Gančarčík, Kuchař. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:0, 3:0.

Proti Oswiecimi se poprvé po příchodu představí i Daniel Seman

"Zítra pojedeme k utkání pouze se třemi pětkami, protože máme několik hráčů zraněných či nemocných. Na druhou stranu jsou již v pořádku Tonda Pechanec a Venca Meidl. Ke svému prvnímu utkání po uzavření smlouvy nastoupí Dan Seman," sděluje situaci kolem kádru manažer Patrik Rimmel.

Cíl je jasný. "Tak jako do každého utkání vstupujeme s tím, že ho chceme vyhrát," připomíná Rimmel.

"V úterý hrajeme doma se Zlínem a tento zápas bude již s předzápasovým i přestávkovým programem. Po zápase představíme před halou tým na novou sezónu. Fanoušci se můžou s kluky vyfotit, nebo s nimi o čemkoliv promluvit. Tímto Vás všechny na toto utkání i se vším okolo zveme," sděluje Patrik Rimmel s tím, že bližší informace přineseme během několika dní.

V dresu bývalého mistra polské extraligy je hned několik bývalých AZeťáků

Pro několik hráčů našeho čtvrtečního soupeře je utkání s Havířovem trochu speciální. Jedná se o hráče, kteří v Havířově působili a nyní už hájí barvy polského celku. Havířov znají velmi dobře Peter Bezuška, Lubomír Vosátko, Zdeněk Deutsch, Jan Daneček a Radim Haas. Havířovský klub zná i Kasperlík.

Zápas tak bude mít zajímavou zápletku pro Marka Haase, který se tak střetne se svým bratrem Radimem Haasem.

Oswiecim v přípravě zatím vítězně jen proti Vsetínu

V rámci přípravy na nejvyšší polskou ligu se Oswiecimi výsledkově vůbec nedaří. Na začátek přípravných zápasů vyzvala Oswiecim v domácím prostředí dva týmy – Cracoviu a Nowy Targ. V obou zápasech Unia prohrála. V rámci přípravy Oswiecim odehrála i turnaj v Havířov, na kterém dokázala vyhrát jen proti Vsetínu, díky tomu získala konečné třetí místo. Naopak v turnaji přišly porážky s GKS Tychy a AZ Havířov.

Po utkání s Havířovem, které čeká Oswiecim právě ve čtvrtek, se ještě střetne v dvojzápase s Novým Jičínem. Nejprve na ledě českého soupeře, následně na domácím ledě bývalého polského několikanásobného mistra.

Přípravné zápasy Oswiecimi:

Oswiecim – Cracovia 1:2

Oswiecim – Nowy Targ 1:3

Oswiecim – GKS Tychy 3:7

AZ Havířov – Oswiecim 3:0

Oswiecim – VHK ROBE Vsetín 3:1

Oswiecim – AZ Havířov

Nový Jičín – Oswiecim

Oswiecim – Nový Jičín

Sestavy týmů z posledního utkání:

AZ Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Petran (C), Korím, Nesvadba, Chroboček, Bahounek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Pořízek, Bednář, Kotala – Orság, Matula, Ollender – Gago, Hrazdíra, Chytil.

KS Unia Oświęcim: Fikrt (Łazarz) – Bezuška, Budzowski, Daneček, Paszek, Lacheta, Haas, Malicki, Wojtarowicz, Vosátko, Gębczyk, Deutsch, Kysela, Adamus, Bulanowski, Holoda, Kasperlík, Piotrowicz, Koczy, Wanat, Szewczyk

On-line přenos ze zápasu

Ze zápasu bude připraven také textový on-line přenos na webu onlajny.com