VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na turnaji Zamykání ledu skončil Havířov druhý

30.03.2015 | David Motloch

V neděli 29. března se v havířovské K&K PNEU Aréně uskutečnil poslední žákovský turnaj letošní sezóny pod názvem Zamykání ledu. Havířovští žáci 3.tříd zde obsadili krásné druhé místo, když se vítězem turnaje stali žáci Karviné. Hráči tak touto akcí pomyslně zamkli havířovský led i celou sezónu 2014/15.

Turnaj byl určen pro hráče ročníku 2006 a mladší a jeho účastníky byli, kromě domácího AZetu, také týmy SK Karviná, HCM Warrior Brno a HC ZUBR Přerov. Tým Karviné zastoupil Vsetín, který se účasti na turnaji na poslední chvíli zřekl.

Zamykání ledu nakonec ovládl tým Karviné, který do Havířova vycestoval se sestavou, která už hraním na velkém kluzišti měla zkušenosti. Pro zbytek celků, včetně Havířova, se jednalo o první zkušenost na velkých rozměrech. Hrálo se s lehce upravenými pravidly, jako je například rozehrávání za bránou či letmé střídání hráčů.

Úvodní zápas turnaje ovládl AZ, když hokejisty Přerova porazil 4:1

Výsledky zápasů:

Havířov – Přerov 4:1
Přerov - Karviná 5:15
Havířov - Karviná 5:11
Přerov - Brno 5:4
Karviná - Brno 14:5
Havířov - Brno 13:1

S Brnem si Havířov s chutí zastřílel a nasázel soupeři 13 branek

Konečná tabulka:

1. SK Karviná
2. HC AZ Havířov 2010
3. HC ZUBR Přerov
4. HCM Warrior Brno

Pouze s Karvinou Havířov neuspěl (5:11)

Sestava HC AZ Havířov:

Brankáři: Jirásek Václav, Král Viktor
Hráči: Zielinski Aleš, Grygar Kryštof, Ščerba Adam, Polach Patrik, Jurček Vojtěch, Karas Antonín, Toma Jakub, Jarolím Jakub, Gnida Filip, Bortoli Mário, Bernacik David, Beleš Dan, Bryja Lukáš, Fasora Vráťa, Knapík Kryštof, Kochanovský Richard, Kozačka Ondřej, Magera Vít, Rylko Lukáš, Suchý Jan, Šařec Jiří, Tvrdý Miroslav
Trenéři: Jan Littner a Luděk Jarolím

Ocenění předávala PR manažerka AZetu - Jana Karasová

Nejlepší hráči jednotlivých týmů:

AZ Havířov – Aleš Zielinski
SK Karviná – Samuel Jung
HCM Warrior brno – Pavel Kadaňka
HC ZUBR Přerov – David Svozil

Kromě zápasů na ledě soutěžili hráči také ve třech dovednostních disciplínách na suchu. Konkrétně v přesnosti střelby na bránu, v obratnosti (zvládnutí překážkové dráhy na čas) a stickhandlingu (vedení míčku hokejkou ve stanovené dráze). Také tady se nejvíce dařilo hráčům SK Karviná.

Vítězové dovednostních disciplín:

Nejlepší střelec turnaje: Petr Sikora (SK Karviná)
Obratnost: Jan Uhrin (SK Karviná)
Stickhandling: Tadeáš Jelínek (HCM Warrior Brno)

Turnaj Zamykání ledu proběhl pod záštitou PaedDr. Milady Halíkové, poslankyně Parlamentu ČR, která na tuto akci přispěla. Klub HC AZ Havířov 2010 jí tímto děkuje, stejně jako dalšímu partnerovi akce - firmě The Candy Plus Sweet Factory, s.r.o., která je výrobcem sladkostí Juicee Gummee.

Speciální poděkování putuje na adresu dvou hráčů staršího dorostu AZetu, Jakubu Dudkovi a Jakubu Hendrychovi, kteří skvěle odpískali celý turnaj. Jménem rodičů pak předáváme poděkování trenérům Janu Littnerovi a Luďku Jarolímovi za skvělou práci s dětmi po celou sezónu, za vytvoření kolektivu a utužení party nejen na ledě, ale i mimo něj.

Více fotografií z turnaje je jako tradičně ZDE.