VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Nejmladší hokejisté zakončili letní přípravu soustředěním

15.07.2016 | Petr Miklas

I nejmladší kategorie AZETU absolvovala letní přípravu zakončenou soustředěním v Horní Bečvě na hotelu DUO pod vedením trenéra Luďka Jarolíma. A to jak hráči a hráčka úplně nejmenší, tedy 2. třídy, která bývá také nazývána micro, tak hráči a hráčky ze 3. třídy. Více se dočtete v tomto článku.

Trenéři těchto kategorií přípravu nezaměřovali ani tak na fyzickou kondici, která je samozřejmě zapotřebí a nutností, ale pojali ji převážně herně. To ale neznamená, že by kluci a holky jen hráli florbal a fotbal. Součástí hry a meziher byly různé dovednostní prvky, zaměřené hlavně na rychlost a start na míč, popřípadě puk ve hře.

Pro zpestření letní přípravy trenéři domluvili spolupráci s jinými sportovními kluby v Havířově. Se kterými konkrétně? „Zúčastnili jsme se tréninku v ragby na hřišti Slavie Havířov, kde jsme trénink svěřili do péče profi trenérům ragby pod vedením Radomíra Klody a Radka Porubčana. Kluci i holky si osvojili základy hry a největším zážitkem pro ně byly kopy na "H", tedy háčko. Dále jsme se zúčastnili turnaje ve fotbale na hřišti Slovanu Havířov, který se hrál systémem jako u nás minihokej, to znamená na zmenšené hřiště, v počtu 4+1,“ upřesňuje Luďek Jarolím.

Autor: ´AZ

Na oplátku trenéři oba tyto kluby pozvali na plochu K&K PNEU Arény a uspořádali turnaj ve florbalu. Bylo časově náročné najít vhodný termín, který by vyhovoval fotbalistům i ragbistům, protože oba sporty jsou v červnu v plné sezóně, zatímco hokejisté jen v přípravě. „Chuť zahrát si zvítězila a zdárně jsme se domluvili, za což patří všem velký dík. Především trenérům ze Slovanu Josefu Antlovi, Václavu Harbáčkovi, Josefu Píšovi a samozřejmě taky dříve zmiňovaným trenérům ragby,“ neskrývá Luďek Jarolím radost z vydařené akce.

Na obě věkové kategorie čekalo soustředění, pochopitelně pro každou zvlášť. Nejprve se 3. třídou (ročník 2008) třídenní soustředění, které se konalo 3. až 5. června, poté s micrem (ročník 2009) dvoudenní v termínu 18. až 19. června. S mladšími to bylo jen na jednu noc, jelikož nikdo nevěděl, jak to budou děti zvládat. Obě soustředění proběhla v Horní Bečvě na hotelu Duo. Účelem soustředění opět nebylo nabírat fyzickou kondici, ale vytvářet a stmelovat mužstvo. Soustředění bylo zaměřeno především na hry a zábavu. Na hotelu měli malí hokejisté vše, co potřebovali. Uzavřené i otevřené hřiště, krytý bazén, prolézačky, houpačky i venkovní posilovnu.

Autor: ´AZ

„Vše jsme hojně využili. Navíc jsme absolvovali menší túru okolo přehrady Horní Bečva.Potvrdilo se nám to, co dávno víme. Když kluci a holky "blbnou" na sportovištích jsou k neutahání, ale když jsme je vzali na krátkou túru, která měla cca 5 kilometrů, tak polovina po návratu padala únavou. Někteří mě od soustředění, hlavně kategorii micro, což jsou šestileté děti, s obavami odrazovali, ale mně se potvrdily dřívější zkušenosti. Když za dětmi nestojí rodiče nebo někdo, kdo by jim pomáhal, tak je velice překvapivé kolik toho samy zvládnou. Během soustředění jsme nemuseli řešit jediný problém, dokonce i kluci, kteří ještě nepoznají hodiny, přišli na sraz vždy včas (směje se). Všichni dodržovali pravidla, která jsme si nastavili,“ přibližuje trenér Jarolím průběh soustředění, jehož obsah byl podobný pro obě kategorie.

„Myslím si, že příprava, včetně soustředění, se povedly, i když malé chybičky by se určitě našly. Například jsme trochu bojovali s docházkou ve 3. třídě, kde mi u některých chybí zapálení pro hokej. Zkrátka není u nich hokej na prvním místě, ale pouze zájmový kroužek a to je, pro tak náročný sport, bohužel málo. Kluk, který má za sezónu 50 tréninků, těžko dožene kluka, který jich má 150 a ještě k tomu běhá denně s hokejkou v ruce kolem domu,“ ohlíží se za přípravou a soustředěním.

Autor: ´AZ

„Asi je každému jasné, že zvládnout cca 50 hráčů ve věku 6 až 8 let není jednoduché. Proto bych chtěl poděkovat trenérům Tomáši Potešilovi a Petru Jemelíkovi za spolupráci na trénincích, Honzovi Littnerovi za tréninky brankářů a Lukáši Kaletovi, Petru Zielinskému, Martinu Vudarčíkovi a Lucii Koblížkové za pomoc na soustředění,“ zní poděkování Luďka Jarolíma. Závěrem dodává: „Přeji všem příjemnou dovolenou a uvidíme se v srpnu na ledě.“

Více fotografií z přípravy a soustředění naleznete ve fotogalerii.