Neúspěšnou sérii jede Havířov ukončit do Prostějova

02.10.2016 | Jozef Valenčík

První říjnové pondělí zavítá AZ Havířov do Prostějova, kde změří síly s průběžně třetím nejlepším týmem WSM ligy. Zisk třech bodů z tohoto duelu by AZ potřeboval nejenom pro zlepšení bodového konta, ale i pro prolomení smolné série čtyř prohraných zápasů, ze kterých získal pouze jeden bod.

Prostějov drží průběžnou třetí příčku

Po deseti odehraných zápasech se Jestřábi z Prostějova usadili na třetí příčce WSM ligy. Pouze v jediném utkání odešli svěřenci trenéra Přecechtěla poraženi v základní hrací době. V posledním zápase Prostějov dovezl na Hanou dva body z Benátek nad Jizerou, kde uspěl po samostatných nájezdech.

Prostějov nezačal v Benátkách vůbec dobře a prohrával po dvaceti minutách už o dva góly. Ve druhé třetině se však Prostějov zvedl a dokázal vyrovnat. Náskok soupeře museli Jestřábi stahovat také v poslední části, ale remíza zápasu nakonec slušela. Samotný zápas se musel rozhodnout až v nájezdech a tam dva body zajistil Prostějovu Půhoný.

Trenér Přecechtěl zápas hodnotil: „V první třetině nám domácí dali ze tří šancí dvě branky. V průběhu zápasu jsme se zklidnili, začali jsme více tvořit. Zlepšili jsme se i v počtu střel, samozřejmě z toho plynuly šance. V závěru druhé třetiny se nám podařilo vyrovnat. Poté už to bylo vabank. Bylo to vyrovnané a velice slušné prvoligové utkání. Oba dva týmy předvedly kvalitní výkony.

AZ neuspěl již počtvrté v řadě

Deset odehraných kol zajišťuje Havířovu se třinácti získanými body desáté místo tabulky. V posledním zápase AZ hostil Zubry z Přerova a zajímavé utkání nakonec přineslo rozuzlení až v prodloužení. V tom byl Havířov aktivnější, ale šťastným gólem rozhodli o svém vítězství hosté.

Asistent trenéra Martin Janeček viděl příčiny porážky v nedostatečné střelbě: Viděli jsme výborné utkání, bohužel Přerov dal o gól víc než my. Přišlo nám, že soupeř šel gólům více naproti, zatímco my jsme stále hledali lépe postaveného spoluhráče, soupeř střílel z každé pozice. V dnešním hokeji je potřeba střílet doslova z každé pozice - tak padly všechny dnešní góly. My musíme jít touto cestou, zapracovat na tom v tréninku a zvednout sebevědomí hráčů.“

V přípravě nedohráno

AZ odjel na prostějovský led již v přípravě. Utkání však zůstalo ve třetí třetině za stavu 2:2 nedohráno. Havířovští hráči si z tohoto duelu odvezli několik zranění, přičemž Marek Kalus se z tohoto zápasu stále dává dohromady. „Nově na marodku přibyli Hlinka, Nevadba a Dvořáček. Při pohledu na tabulku je zřejmé, že potřebujeme bodovat. Motivací je mj. také vzpomínka na srpnové přátelské utkání,“ říká před zápasem manažer klubu Patrik Rimmel.

Statistiky obou týmů

Sestavy z posledních zápasů

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – T. Kvapil, A. Holík, D. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Luňák – Korhoň, Moskal, M. Novák – Půhoný, J. Káňa, L. Krejčík – Augustin, Hozák, Švec

AZ Havířov: M. Laco – Lenďák, Krisl, D. Seman, Bahounek, Korím, Petran, Dudek – Dvořáček, Haas, Maruna – Kotala, Bednář, Hlinka – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Gřeš, D. Matula, V. Meidl

Utkání začíná v Prostějově v pondělí 3. října v 18:00 a pokud nebudete přímo na místě, tak zápas můžete sledovat prostřednictvím textového přenosu na onlajny.com