VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

O další tříbodový příděl se AZ bude snažit v Benátkách nad Jizerou

31.10.2014 | David Motloch

V rámci 20. kola první hokejové ligy zajíždí naši borci na středočeský led do Benátek nad Jizerou. Havířov se proti tomuto soupeři bude snažit potvrdit vítězství z prvního vzájemného duelu. Formu a předpoklady k tomu rozhodně má, jelikož zatímco Benátky pravidelně střídají výhry s porážkami a v tabulce jsou až na 10. místě, AZ se s výjimkou zápasu v Kadani veze na pětizápasové vítězné vlně. Potvrdí tuto formu i proti družině trenéra Filipa Pešána? Utkání startuje v sobotu 1.11 od 17 hodin!

Oficiální farma Bílých Tygrů z Liberce zatím nepodává příliš přesvědčivé výkony. Tým, který na soupisce oplývá mládím a talentem se v konkurenci zkušenějších týmů zkrátka příliš neprosazuje.

Výkony Benátek jsou zatím jako na houpačce

Středočeši zatím takřka s železnou pravidelností střídají dobré výsledky s těmi horšími, a to vždy po dvou zápasech. Zatímco si tak Benátky poradily s Kadaní (1:0 sn.) a Mostem (3:1), přišly dva slabší výkony proti Chomutovu (1:6) a Ústí nad Labem (1:3).

Autor: Petr Blakala

Podobně střídavé výsledky předvádí letos družina trenéra Pešána od začátku ročníku. Pokud by však tato pravidelnost měla pokračovat, měli by teď Benátky být na tahu a připsat si vítězství. To by jim v tabulce citelně pomohlo, jelikož se tento tým momentálně nachází až na 10. místě se ziskem 25 bodů.

Nejslabším článkem mužstva je málo produktivní útok

Za tyto nepřesvědčivé výsledky může do velké míry produktivita týmu, která je v celkovém měřítku první ligy opravdu špatná. Benátečtí doposud vstřelili pouze 39 branek, hůře už je na tom pouze poslední tým tabulky - Havlíčkův Brod (34 branek).

Autor: Karel Vaculík

Mladou benáteckou skvadru se snaží ukočírovat zkušený útočník Josef Skořepa, jehož 11 bodů (5+6) stačí na post nejproduktivnějšího hráče týmu. S osmi body druhý muž kanadského bodování je Daniel Špaček (5+3) a třetí místo patří Lukáši Krejčíkovi (2+5). Zbytek útočníků zatím zůstává za očekáváním.

V obraně je s pěti body nejproduktivnější obránce Michal Plutnar (3+2). Mezi základní stavební kameny obrany Benátek patří i Marek Pabiška, Ján Niko, Adam Jandejsek, Petr Ulrych nebo Tomáš Havlín.

Nejvíce talentu dřímá rozhodně v brankovišti. Přestože na soupisce mužstva nalezneme hned pět brankářů, mezi tři tyče se pravidelně staví jen dva z nich. Jedná se o brankáře Jana Lukáše, který v minulosti chytal i v KHL za Lev Praha a jeden z největších talentů české brankářské školy - Víta Vaněčka. Toho si po životní sezóně ze třetího kola na draftu vybral Washington Capitals, avšak letošní ročník tráví ještě doma v Čechách.

Havířov mezi třemi nejproduktivnějšími mužstvy 1.ligy

AZ letos potvrzuje zlepšené výkony na venkovních kluzištích, avšak v posledním venkovním zápase prohrál na ledě Kadaně 1:2 po nájezdech. Družina trenéra Jana Danečka bude chtít své předchozí zaváhání napravit, aktuální čtvrté místo v tabulce minimálně udržet a potvrdit tak formu mužstva.

Autor: Karel Vaculík

Proti Benátkám se Havířovu letos zatím daří, v jediném vzájemném zápase si AZ s tímto soupeřem poradil výsledkem 4:2. To bylo však na domácí půdě, kdežto nyní budou muset Havířovští absolvovat dlouhou cestu, která by se proti rychle bruslícímu soupeři mohla především na startu utkání projevit.

"V Benátkách nás čeká rozhodně těžké utkání. Víme, že je to farma Liberce a tím pádem využívají jejich mladé hráče. Je to velmi dobře bruslařsky vybavené mužstvo a nás čeká dlouhá cesta, takže to bude určitě náročné utkání. Ale jedeme tam pro vítězství," řekl v rozhovoru pro havířovský web obránce Daniel Graca.

Autor: Karel Vaculík

Proti Benátkám by se měl ve hře projevit především velký rozdíl dvou útočných sil. Zatímco ta od soupeře příliš respektu zatím nebudí, AZ se střílením branek problém rozhodně nemá. S 60 vstřelenými brankami je družina trenérského dua Daneček-Potěšil na celkovém třetím místě v lize, když před ním už je pouze Jihlava (66 branek) a Šumperk (65 branek).

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Daneček – Valenta, Matějíček, Graca, Krisl, Štencel, Bezuška, Klok, Foltýn – Jiránek, Loskot, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Chmielewski, Pechanec, Tomi – Matějek, Maruna, Sztefek. Trenér: Jan Daneček.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU
Vaněček – Havlín, Říha, Jandejsek, Pabiška, Niko, Plutnar, Pálek – Král, Skořepa, Hrníčko, Maďar, Mikyska, Ordoš – Krejčík, Miškovský, Vařecha – Havlas, Bittner. Trenér: Filip Pešán

Ze zápasu bude k dispozici i klasický on-line přenos .