Ohlédnutí za sezonou 2011/2012 VIII. – 8. a 7. třída

11.07.2012 | Tomáš Vlček

V dalším díle pravidelného hodnotícího seriálu se podíváme na to, jak se vydařila sezona starším žákům, tedy 8. a 7. třídě (na snímku je 7. třída spolu s trenéry Doležalíkem a Kusým). Na pomoc jsme si tentokrát vzali právě jednoho z trenérů žáků Miru Kusého.

8. třída = roč. 1998

Osmáci hráli svou regionální skupinu ligy starších žáků, ve které jim byly soupeřem týmy Opavy, Třince, Vítkovic, Karviné, Poruby, Frýdku-Místku, Nového Jičína a Černých vlků (spojený Frenštát p. R. a Kopřivnice). Se všemi se postupně utkali čtyřkolově doma-venku-doma-venku. A nezačali špatně. Na úvod vysoko zdolali Frýdek Místek a hned poté vyhráli v Novém Jičíně, ale pak přišla šestizápasová šňůra porážek a následně i pokles tabulkou dolů. Na konci října si sice během jednoho víkendu zopakovali výhry nad FM a NJ, ale další čtyři porážky v řadě znamenaly setrvání ve spodní polovině tabulky.

Od konce listopadu do přelomu roku zažíval tým své nejúspěšnější období. Připsal si 5 výher ze šesti zápasů, přičemž velmi cenný byl zejména skalp Vítkovic. Od 7. ledna však až do konce (10 kol) soutěže získal jen dva body za remízy a tak nakonec skončil se ziskem 20ti bodů na šestém místě. Jejich bilance 9 výher, 2 remízy a 21 porážek je určitě méně, než se od týmu čekalo. A také skóre 135:232 ukazuje, že tým měl problémy s obrannou hrou.

Trenér Kusý k tomu říká: „I přes určité oslabení kádru v porovnání s předcházející sezonou nemůžeme být s průběhem spokojeni, protože kluci měli na víc. Odehráli jsme sice i dobrá utkání, ale dlouhodobě se nám nedařilo výkonnost udržet. Na některé soupeře jsme nestačili hokejově, byli prostě lepší, ale mnohdy jsem postrádal více bojovnosti, osobní statečnosti. Závěr sezony jsme po sérii porážek dohrávali v psychickém útlumu a v zápasech, které se vyvíjely nepříznivě jsme předčasně rezignovali a inkasovali další góly, což se negativně projevilo na celkovém skóre.“

,,Osmáci‘‘, to je kategorie, kde už hokej není jen o té radosti a zábavě, ale zvyšují se tréninkové nároky, aby kluci co nejlépe zvládli přechod k mladšímu dorostu. U některých ale není hokej na prvním místě a podle toho vypadal i jejich přístup k tréninkům, což mělo samozřejmě vliv na jejich výkonnost. Nicméně si myslím, že tým má zdravé jádro, na kterém se dá do budoucna stavět. Plusem je, že někteří hráči už během sezony nakoukli do vyšší soutěže, tedy extraligy mladšího dorostu. Kromě Kurovského, který už za dorost nastupoval pravidelně, to konkrétně byli Hudeček, Kalus, Lenomar a Mrowiec.“

Tým tvořili tito hráči:

Brankáři: Martin Čipera (do prosince 2011), Václav Sonnek a Shamil Litaev

Obránci: Mario Hladil, Matěj Hudeček, Martin Kalus, Marek Kozubek, Petr Spěvák, Daniel Tychtl, Jan Valášek, Patrick Vícha

Útočníci: Jaroslav Adolf, Pavel Baron, Martin Honsa, Karel Hynek, Daniel Kurovský, Pavel Lenomar, Tomáš Matějík, Jaroslav Mrowiec, Dominik Pawliczek, Lukáš Ruman, Denis Smilovský, Daniel Szturc

7. třída = ročník 1999 (+ možnost nasadit 5 hráčů ročníku 1998)

Také sedmáci hráli, pod vedením trenéra Miroslava Doležalíka, ligu starších žáků a v jejich skupině jim byli soupeřem týmy Vítkovic, Karviné, Opavy, Třince, Frýdku – Místku, Orlové, Poruby. Nejprve se s nimi střetli dvoukolově doma-venku a pak se první čtyři týmy posunuly do bojů o účast na mistrovství republiky, zatímco zbylé čtyři hrály jen o další umístění.

A právě první polovinu soutěže měl tým doslova katastrofální. Porážka následovala porážku a poprvé a jedinkrát se radoval z výhry až ve 13. zápase a to 3:2 nad Karvinou. Postup do bojů o mistra tak po 14ti kolech nepřicházel samozřejmě v úvahu a následovalo dalších 12 zápasů ve skupině o konečné umístění. V ní s bilancí 4 výhry a 8 porážek a skórem 50:94 nakonec obsadil 4. místo.

Trenér Kusý k sedmákům říká: "Hokejově nejslabší žákovské družstvo. I přes malý počet hráčů v kádru nebyly v pořádku ani mezilidské vztahy, což narušovalo soudržnost mužstva a ovlivňovalo některé výsledky. Tým se opíral o výkony brankáře Žiaka a hráčů Szturce a Pawliczka. Posledně dva jmenovaní nastupovali pravidelně i za 8. třídu."

Tým tvořili tito hráči:

Brankáři: Martin Čipera (do prosince 2011), Adam Frkal, Jeroným Žiak

Obránci: Dominik Bajgar, Mario Hladil, Jakub Kotula, Josef Ligocký, Mateusz Pawlas, Petr Spěvák, David Vaculík, Patrick Vícha

Útočníci: Pavel Baron, Jakub Cipko, Karel Hynek, Petr Hýsek, Dominik Malkovský, Tomáš Matějík, Dominik Pawliczek, Daniel Szturc