VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ohlédnutí za sezonou přípravky

29.04.2018 | Martina Kotulová

Nejmladší kategorie AZetu, tedy přípravka, je nedílnou součástí klubu, ze které postupem času vyrůstají mladí nadějní hokejisté. Trenér Petr Jemelík v rozhovoru hodnotí uplynulou sezonu a představuje výhled do dalších týdnů a měsíců.

Jaký byl v letošní sezoně kádr přípravky? Zaznamenali jste nárůst?

Přípravka se skládala z ročníků 2011, 2012 a 2013. V ročníku 2011 jsme měli 31 dětí, které po sezoně přecházejí do kategorie mikra, v ročníku 2012 máme v současné době 16 dětí a v ročníku 2013 máme nyní 15 dětí. Během celé sezony přicházely nové děti, ale největší nárůst jsme zaznamenali po akci vyhlášené Českým svazem ledního hokeje Pojď hrát hokej. Z této akce máme asi 13 nových dětí, což považuji za velký úspěch.

Jak byste sezonu zhodnotil celkově?

V kategorii přípravky nelze sezonu zhodnotiti jinak než pozitivně. V nejstarší kategorii, ročníku 2011, se nám podařilo získat 3 brankáře. Tuto kategorii já osobně považuji za velmi silný ročník, kdy na konci sezony jsme se zúčastnili celkem 3 turnajů a dvakrát jsme skončili první a jednou druzí. Ale také ročník 2012 absolvoval 1 turnaj a umístil se na 2. místě. Samozřejmě jsou tyto výsledky potěšující, ale já osobně i s mými trenérskými kolegy nehrajeme na výsledky, ale snažíme se děti naučit základním hokejovým prvkům, což se nám myslím podařilo.

Jakých turnajů jste se účastnili?

Zúčastnili jsme se s ročníkem 2011 a 2012 turnaje v Orlové, kde ročník 2011 turnaj vyhrál a ročník 2012 skončil druhý. Pak jsme se s ročníkem 2011 zúčastnili turnaje v Bohumíně, kde jsme opět zvítězili a na turnaji v Kopřivnici skončil ročník 2011 druhý. Ale během celé sezony jsme s dětmi sehráli další zápasy s okolními mužstvy. Myslím si, že všechny děti si zahrály. Někdo více, někdo méně.

Jak říkáte, tak v těchto kategoriích nejde tolik o výsledky. Na co se v zápasech i trénincích nejvíce zaměřujete?

Zaměřujeme se především na to, aby tréninky děti bavily, a aby měly z hokeje radost a těšily se na další. Hodně jsme se zaměřili na to, aby většina cvičení probíhala formou her či nějakých závodů.

Jak často s přípravkou trénujete? Dochází na tréninky pravidelně všechny děti? Jaká se vytvořila parta kolem přípravky?

Přípravka trénuje třikrát týdně, z toho ve čtvrtek v tělocvičně, soboty a neděle na ledové ploše a někdy jsme měli během týdne vložen ještě další trénink na ledě. Vyspělejší děti chodily také na tréninky s mikrem, což je starší přípravka. Je jasné, že všechny děti nechodí na tréninky pravidelně. Kolem přípravky se vytvořila dobrá parta a myslím si, že trenérský tým funguje na 100 procent.

Jak vypadá příprava na další sezonu v přípravce? Mají klasickou letní přípravu? Co budete v nejbližších týdnech a měsících absolvovat?

V květnu a červnu začneme s ročníkem 2012 a 2013 letní suchou přípravu, tedy hry, gymnastiku, koordinaci, opičí dráhy a podobně. Uděláme si s dětmi nějaký výlet na hory, popř. na konci letní sezony uděláme s dětmi a rodiči nějakou opekáčku. Budeme v těchto letních měsících trénovat dvakrát týdně. A ročník 2011, tedy v sezoně 2018/2019 mikro, absolvuje taktéž během května a června letní suchou přípravu.

I v tomto období se mohou hlásit a přidávat další noví hokejisté?

Samozřejmě se mohou hlásit nové děti. V současné době se už hlásí, budeme rádi za každé nové dítě.

Máte na základě uplynulé sezony nějaké nápady, co změnit a jak přípravku zase posunout?

Nějaké nápady samozřejmě máme, ale v současné chvíli si je nechám pro sebe. Vše se odvíjí od počtu hodin na ledové ploše. Jsme vzhledem k jedné ledové ploše limitováni v počtu tréninků.

Chcete závěrem něco dodat?

Určitě chci poděkovat všem trenérským kolegům jak v přípravce, tak také v klubu AZ Havířov. Dále vedení klubu za vytvořené podmínky. Ne v každém klubu si mohou rodiče zadarmo či za velice nízký poplatek zapůjčit celou hokejovou výstroj. A v neposlední řadě samozřejmě rodičům, bez kterých by děti samy na zimní stadion v tak nízkém věku samozřejmě nepřišly.

Děkuji za rozhovor a přeji úspěšnou přípravu i další sezonu.